Lęk przed ludźmi

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Lęk przed ludźmi

przez maria06 18 wrz 2012, 12:22
Potrzebuje jakiejś porady..

Parę razy dodawałam nowe tematy,zadawałam pytania,szukałam odpowiedzi..a zaczęłam to robić w momencie kiedy zrozumiałam,że niszczę innych ludzi swoimi problemami. Dużo ludzi z tego powodu się ode mnie odwróciło,prawdziwi przyjaciele nadal nimi są,ale potrzebują wytchnienia. A ja w końcu mam tego świadomość. Popełniałam błędy,jestem egoistką,ale chcę to zmienić...Problem w tym,że nie potrafię..

Cierpię na lęk paniczny,zaburzenia adaptacyjne,i jakieś zaburzenia o podłożu somatycznym. Dodam tylko,że psycholog podejrzewał fobie społeczną i coś kiedyś wspomniał o borderline..

Odczuwam straszny strach przed ludźmi..najgorzej lęk odbija się ze szkołą..chcę ją skończyć,ale nie daje rady..to ostatnia klasa liceum,obiecuje sobie i nie dotrzymuje słowa..strach wygrywa..

W mojej głowie jest chaos..niezdecydowanie i wycieńczenie..Byłam pacjentką oddziału psychiatrycznego,ale po 5 godz wypisąłam się na własne żądanie..nie wiem czy mogę się usprawiedliwiać?? Czułam,ze akurat ten oddział nie jest dla mnie..czułam się jak w poprawczaku..

Chcę przywrócić w sobie radość,mam marzenia i cel,ale nie udaje mi się..

Szkoła mnie znienawidziła..dla niech zaburzenia psychiczne nie istnieją,nie są w stanie zrozumieć jak taki człowiek cierpi.

Wizytę u psychiatry mam dopiero za tydzień..

Proszę o jakieś opinie
Dążenie do wol­ności jest wielką siłą człowieka. Antoni Kępiński

Lęk przed ludźmi

przez Saraid 18 wrz 2012, 12:34
Musisz się leczyc to moja opinia
przeciez jakos chyba chcesz ogarnac to swoje życie?Masz wizyte u psychiatry super,moze Cie skieruje na psychoterapie.
Lecz się i nie odpuszczaj.
Saraid

Lęk przed ludźmi

przez nieboszczyk 18 wrz 2012, 12:38
czy socjofobię można wogóle wyleczyć?i czy można udowodnić że to jest choroba?nie sądzę.np dziecko które dotknie gniazda os bo mu się podoba dostanie bolesną lekcję która zapamięta do końca życia i będzie wiedzieć że os się unika a nie przytula i głaszcze.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Lęk przed ludźmi

przez sleepwalker 18 wrz 2012, 14:17
Wydaje mi się, że można. A dziecko z przykładu po takim wydarzeniu mogłoby się bać widoku os nawet z daleka, gdy nic by mu tak naprawdę nie groziło lub bać się przebywać w ogrodzie wśród kwiatów czując zagrożenie. Ale po terapii mogłoby być świadome realnego zagrożenia, ale już nie uciekać z krzykiem na widok owada ;)
Saying all I know is I gotta get away from me.

Lęk przed ludźmi

przez nieboszczyk 18 wrz 2012, 14:40
sleepwalker napisał(a): Ale po terapii mogłoby być świadome realnego zagrożenia, ale już nie uciekać z krzykiem na widok owada ;)

taka terapia by niewiele dała bo nie można udowodnić że socjofobia wogóle jest chorobą.raczej to naturalny odruch spowodowany reakcją na zagrożenie i ból.więc po terapii dalej będzie się bać.tylko w inny sposób...to tak jakby głód zaszufladkowac do chorób bo osłabia i dekoncentruje a "lekarze" testują rózne proszki w nadziei że wyleczą z głodu nie dając jeść
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Lęk przed ludźmi

przez maria06 18 wrz 2012, 16:48
Trzeba znać dobrego psychoterapeutę..a wiadomo jak jest..szukanie czasami trwa długo. A ja potrzebuje pomocy już..jeszcze trochę i mnie wywalą ze szkoły..Ludzie mnie wytykają palcami a to pogarsza..łącznie z rodziną.
Wcześniej byłam 5godzin pacjentką oddziału psychiatrycznego,ale wypisałam się na własne żądanie. Czy mogę się usprawiedliwić i dać sobie prawo do tego,żeby powiedzieć-ten oddział nie był dla mnie??..czułam się tam jak w poprawczaku..
Nie przestałam myśleć o hospitalizacji,ale już na pewno nie tam gdzie byłam..

-- 18 wrz 2012, 19:18 --

Albo zadam wam takie pytanie..

Jak rozmawiać z nauczycielami,którzy uważają cie za lenia i oszusta? wiadomo jakie jest podejście ludzi do problemów psychicznych??
Dążenie do wol­ności jest wielką siłą człowieka. Antoni Kępiński

Lęk przed ludźmi

przez sleepwalker 18 wrz 2012, 20:55
Jak rozmawiać z nauczycielami,którzy uważają cie za lenia i oszusta? wiadomo jakie jest podejście ludzi do problemów psychicznych??
Jakie jest podejście nauczycieli to nie wiem, trochę obsiałabym się ich podejścia. Mogę wypowiedzieć się jedynie o reakcji innych lekarzy np. ginekologa albo lekarza rodzinnego - oni patrzyli raczej z taką troską i przejęciem.
Saying all I know is I gotta get away from me.

Sortuj wg