Czy to jakas fobia?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Czy to jakas fobia?

przez Hooligan123 17 wrz 2012, 01:33
Witam
Mam problem i niewiem jak go rozwiazac. Otoz na nerwice zachorowalem z 2 lata temu , bralem leki odstawialem, pilem i jakos wytrzymalem te 2 lata. Teraz jest ciezko , nie radze sobie. Wrocilem do lekow anafranilu. Mialem ciezka depresje z ktorej nie umialem wyjsc, Pilem alkohol w duzych ilosciach , ktory wyniszczyl moja psychike. Moj obecny problem polega na tym ze nakrecam sie na roznego rodzaju choroby. Jak nie na schizofrenie to na raka i tak w kolko. Doszukuje sie objawow. Teraz mam taki strach ze nie daje rady. Otoz pale papierosy juz okolo 1.5 roku , paczke na dzien , czasem wiecej , czasem mniej. I kilka dni temu po imprezie kiedy wypilem i duzo wypalilem , nagle na 2 dzien papierosy wogule mnie brzydzily , nie mialem potrzeby zapalic. Minelo kilka dni , nic nie palilem i mnie nie ciagnie. Troche mnie to zdziwilo bo nigdy tak nie mialem. Naczytalem sie na necie ze wieloletni palacze nagle bez problemowo moga rzucic palenie i to jest objaw raka pluc. Nakrecam sie na bole w klatce piersiowej itd. Dzisaj gdy odpalilem papierosa i pociaglem do pluc to zbieralo mnie na wymioty , musialem go zgasic i sie polozyc. Teraz jak odpalilem to mialem straszny lęk serce mi walilo mocno , zoladek scisniety, wogule moglbym nie palic... Zadnego kaszlu niemam ani nic. Moze ktos sie zna na tym i moglby jakos doradzic? Czy to moze byc rak? To mnie bardzo niepokoi ;/ Jak sobie przypomne ile w zyciu wypalilem to odczowam lęk. Palilem z lufki bez filtra mocne fajki , nie raz 1 za 2 przy piwie, nieraz z 2 paki na dzien wypalilem . Mam prawie 20 lat i niewiem co to moze byc. Prosze o odpowiedz

Czy to jakas fobia?

przez Artemizja 17 wrz 2012, 04:45
Hooligan123, myślę,że trochę zbytnio się nakręcasz.Jeśli tak bardzo Cię to niepokoi,to warto zrobić badania.Zresztą,jeśli tyle paliłeś,to byłoby wskazane sprawdzić w jakim stanie są Twoje płuca.Niemniej jednak nie martw się na zapas.Myślę,że takie doszukiwanie się objawów lub objawy pojawiające się,kiedy pomyśli się o danej chorobie,jak najbardziej mogą mieć związek z psychiką.Dlatego śmigaj do lekarza i zrób dla pewności badania.Wtedy będziesz miał pewność,że wszystko jest ok.W tym momencie,jedyne,co będziesz robił to siedział i myślał,że masz raka.Dlatego najlepiej będzie to po prostu zweryfikować.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Czy to jakas fobia?

przez agusiaww 17 wrz 2012, 15:12
Hooligan123, to hipochondria. Ale w takim wypadku to jedyne co mozesz zrobic to a) zbadac sie u laryngologa, internisty, okulisty, b) zrobic badania krwi,OB, tomografie, c) zaczac sie czyms interesowac ZAMIAST pic , np sport i d) chodzic do lekarza, brac leki jak przepisał i na terapie. Zaczac ukladac sobie zycie:)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Czy to jakas fobia?

przez Saraid 17 wrz 2012, 17:59
Hooligan123, polecam terapie,nakręcasz sie sam niepotrzebnie tworząc sobie problemy tam gdzie ich byc może nie ma i napedzając sobie stracha...Popracuj nad tym na terapii by złapac odpowiedni dysntans.
Saraid

Czy to jakas fobia?

przez Hooligan123 18 wrz 2012, 22:34
Ja wiem ze w jakims stopniu sie nakrecam. Ale bylem nieswiadomy tego, nagle nie smakuja mi papierosy, nie pale prawie nic a palilem duzo. I naczytalem sie ze to moze byc objaw raka. Chce pozyc jeszcze i byc zdrowy. Niepokoi mnie to poniewaz nigdy tak nie mialem ;/

Czy to jakas fobia?

przez *Wiola* 18 wrz 2012, 22:38
Hooligan123, Zamiast się nakręcać , ciesz się. ZAoszczędzisz na zdrowiu i kasie, nie wracaj do palenia.
Moderator

Czy to jakas fobia?

przez tahela 18 wrz 2012, 23:05
Hooligan123,
zrób sobie prześwietlenie płuc , pewnie jesteś zdrowy i jak Cie nie ciągnie to lepiej nie pal a uchronisz sie przed prawdziwym rakiem za lat 20 lub miażdżycą albo niewydolnością serca, za krótko jeszcze palisz by były poważne choroby
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Czy to jakas fobia?

przez Krzysiek85 18 wrz 2012, 23:10
Zbadaj się człeniu u specjalisty, ale tak abyś nie skończył w jesionce.Kiedy robiłeś rtg klatki? W podstawówce...Peace

Czy to jakas fobia?

przez carlosbueno 18 wrz 2012, 23:15
nie słyszałem o tym żeby w wieku 20 lat mieć raka płuc, ale hipochondrie to masz na pewno ona bardzo często występuje w nerwicy sam to przechodziłem.
Największy Forumowy Maruda

Czy to jakas fobia?

przez Krzysiek85 18 wrz 2012, 23:32
up. widocznie mało słyszałeś...jak się zbada u onkologa itp. to może wykluczyć swoje podejrzenia, czy nie tak?

Czy to jakas fobia?

przez Candy14 19 wrz 2012, 00:04
Naczytalem sie na necie ze wieloletni palacze nagle bez problemowo moga rzucic palenie i to jest objaw raka pluc.

ufff nie mam raka
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Czy to jakas fobia?

przez Krzysiek85 19 wrz 2012, 01:50
Powietrzny Kowal napisał(a):
Krzysiek85 napisał(a):up. widocznie mało słyszałeś...jak się zbada u onkologa itp. to może wykluczyć swoje podejrzenia, czy nie tak?

Wystarczy logika
Niby tak, jest jedno ale...widocznie chłop nie wie do kogo uderzyć z problemem(zakładam, że nawet rodzina nie wie) i chwyta się "doświadczonych" Nie namacalny pacjent, trudno powiedzieć :x

Czy to jakas fobia?

przez Saraid 19 wrz 2012, 04:20
Nie czytaj tyle,bo zwariujesz od tego,wkrecic mozna sobie wiele
-autosugestia.Masz obawy?idz do lekarza.
Saraid

Czy to jakas fobia?

przez Krzysiek85 21 wrz 2012, 02:01
Powietrzny Kowal...Na logikę biorę, że lubisz zwierzęta...ale szczuro skoczki...na bank masz problem z higieną

Sortuj wg