Poczucie bezpieczenstwa JAK to osiagnac?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Saraid 31 mar 2013, 16:31
ALEZ, poczucie bezpieczeństwa powinniśmy mieć w sobie wtedy w kazdej sytuacji jakoś damy sobie radę,nie opierać się na innych w jakiejś tylko części nie szukac go u innych być świadomym,ze wszytkie konstrukcje są niestabilne i że jesli sama ze sobą bedziesz się czuła bezpeczna jednoczesnie bedziesz wolna od przywiązania do czegokolwiek i kogokolwiek.To można wypracowac na psychoterapii również i na własna rekę się tego uczyć.
Saraid

przez zmienny 31 mar 2013, 16:36
mnie to poczucie bezpieczenstwa by dal taki przycisk wylaczajacy swiadomosc, wtedy w roznych sytuacjach moglbym sie wylaczyc i pozniej wlaczyc.
zmienny

przez Saraid 31 mar 2013, 16:43
zmienny, niestety w życiu na wszystko sobie trzeba zapracować samemu :smile: by mieć jakieś satysfakcjonujące życie które daje nam poczucie szczęscia.
Saraid

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zmienny 31 mar 2013, 17:07
Saraid, no wlasnie tylko jak to bezpieczenstwo wypracowywac to jest pytanie za 100pktow.
zmienny

przez Saraid 31 mar 2013, 17:18
zmienny, napisałam w poscie powyżej na psychoterapii plus samoedukacja dają efekty czyli=praca nad sobą i to nieustanna.
Saraid

przez ala1983 01 kwi 2013, 11:25
zmienny napisał(a):ala1983, czyli, ze ktos jest nieprzywiazany uczuciowo do jakichs osob....?

Chodzi tu raczej o osoby, które zaburzają w Tobie poczucie bezpieczeństwa, jakieś chore związki, patologie... jak najdalej od tego badziewia.

-- 01 kwi 2013, 10:28 --

zmienny napisał(a):ala1983, ........ i nie musi sie martwic czy starczy do pierwszego?

Często aby zacząć nowe życie, zdala od osób czy sytuacji ktore działają na nas destrukcyjnie, potrzebne są właśnie pieniądze.

-- 01 kwi 2013, 10:30 --

zmienny napisał(a):ala1983, ...fakt, jest dzieki czemus takiemu wiara we wlasna skutecznosc, ale nie wiem czy to zalatwia sprawe...

Całkowicie nie załatwia, ale to podstawa na drodze ku bezpieczeństwu.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez zmienny 01 kwi 2013, 13:49
ala1983, ma to sens ;) jednak sprawa sie komplikuje, gdy sytuacja wyjsciowa jest ten brak, wszystkich wymienionych czynnikow.

zastanawiam sie czy jest jakas rownolegla opcja, ktora by nie kolidowala a wspierala ta pierwsza, byla katapulta wobec brakow: wiary, pieniedzy, umiejetnosci interpersonalnych.
marzyloby sie jakies bardziej fundamentalne poczucie bezpieczenstwa, mniej zalezne. :105:
zmienny

przez ala1983 01 kwi 2013, 15:25
zmienny, Ja pracę mam, jednak pieniądze z niej są niewystarczające, abym mogła się sama utrzymać, chyba, że wynajmowałabym u kogoś 1 pokój. Jednak w wieku 30 lat jest to co najmniej śmieszne. Wyjściem jest zmiana pracy na lepiej płatną.
Mam na to 3 opcje. W tym roku na pewno wybiorę jedną z nich. Dłużej nie zniosę tej sytuacji.

przez carlosbueno 01 kwi 2013, 15:34
chyba, że wynajmowałabym u kogoś 1 pokój. Jednak w wieku 30 lat jest to co najmniej śmieszne.
no nie wiem czy takie śmieszne mnie jeśli bym chciał się wyprowadzić od rodziców nie stać by było na nic więcej niż pokój u kogoś w domu. Za granicą mieszkałem często w pokojach wieloosobowych mimo że ludzie zarabiali ponad 1 tys euro czy funtów. Takiego człowieka bez fachu i umiejętności jak ja nigdy raczej nie będzie stać na wynajęcie własnego mieszkania,dlatego nie śpieszno mi do usamodzielniania się.
Największy Forumowy Maruda

przez Michuj 01 kwi 2013, 15:38
ala1983 napisał(a):Jednak w wieku 30 lat jest to co najmniej śmieszne.

Bycie pod dachem rodziny jest na pewno ''śmieszniejsze''.
Loża szyderców

przez zmienny 01 kwi 2013, 15:41
ala1983,
oby sie udalo, 3 opcje to calkiem sporo, u mnie dziwnie sie zlozylo, ze najwiekszy brak poczucia bezpieczenstwa przypadl na czas kiedy zarabialem najwiecej. tu jednak doszly czynniki trzecie.
zmienny

przez ala1983 01 kwi 2013, 15:47
Michuj napisał(a):
ala1983 napisał(a):Jednak w wieku 30 lat jest to co najmniej śmieszne.

Bycie pod dachem rodziny jest na pewno ''śmieszniejsze''.

Pomyślę nad tym... musiałabym znaleźć jakieś osoby lub osobę w podobnym do mnie wieku, a to łatwe nie jest.
Nie mam zamiaru użerać się z 20-latkami, czy innymi studentami. Swoje już przeszłam w tym zakresie.

przez Michuj 01 kwi 2013, 15:51
Multum ludzi w wieku 30+ wynajmuje pojedyńcze pokoje. Przy dzisiejszych cenach mieszań i siły nabywczej pieniądza, nie ma w tym nic nadzwyjczanego.
Loża szyderców

przez carlosbueno 01 kwi 2013, 15:54
Dlatego taka separatka w norweskim więzieniu z basenem, siłownią i specjalnie dobraną bogatą dietą itd jest lepszym rozwiązaniem niż jakaś stresująca, wykańczająca praca tylko po to aby zarobić na mieszkanie i tanie jedzenie.
Największy Forumowy Maruda

Sortuj wg