Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lękowa? Strach przed schizofrenią coraz gorszy.


noris

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko pasuje w 99% że mam nerwice lękową, umówiłem się do psychologa na któreego czekam ponad miesiąc ,

radzę sobie z nią, jakieś zioła uspokajające, boks, siłownia wszystko ku lepszemu lecz czasem są gorsze dni - pewnie wiecie o co chodzi.

Lecz ostatnio aczkolwiek w sumie długo cigle myślę, czy nie jestem chory na schizofrenię.

Jak byłem mały parę razy pomyślałem czy czasem ktoś nie słyszy moich myśli ale wszystko było w zdrowej formie - dawno a w ogóle o tym nie myślałem.

Teraz przeczytałem, że komus lekarz mówił ze schizofrenicy mająwłaśnie podobne myśli! Przeżyłem szok i strach przed schizo jeszcze się nasilił.

Zawsze przed spaniem nasłuchuje różne odgłosy np. latjacej muchy, szczekającego psa i myślę czy na pewno to słysze albo czy czasami to nie jest inny dźwięk i czy nie zwariowałem, nigdy nie miałem omamów, przesłyszeń. Albo przed zaśnięciem mam również różne "myśli" które mocno analizuje czy czasem nie sątakie jakie mają typowo schizofrenicy. Nigdy na nie nie zwracałem uwagi(na te myśli) ale teraz je analizuje, żeby udowodnić sobie czy jestem zdrowy czy chory.

I zawsze w takich momentach odczuwam napad lęku - jak to bywa u nerwicowców.

 

Czekam na wizyte u psychologa ale może macie Wy jakieś porady co o tym myśleć i może Wasza porada da mi troche spokoju ze jednak jest okay.

Pozdrawim, i w nawiasie mówie, że mam 15lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz linka strach-przed-schizofreni-t2813.html

 

mi pomogl przez ostatnie dnie, gzdie identycznie jak ty balam sie tego, znalazlam tam oparcie i zrozumienie ze jesli juz sie boimy tego ze to moze byc schizofrenia jest to jasny znak ze to nie ona :)) statystycznie ci powiem ze na schizofrenie cierpi ok 1% ludzi, calkiem malo prawda?

Wiec z przykroscia musze cie powiedziec ze to tylko nerwiczka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noris, gdybyś był chory na pewno NIE byłbyś tego świadomy.

Też miewałam takie wkręty. Raz w życiu słyszałam głosy i byłam po tym przerażona jak głupia, potem kilka schematów, czy myśli w mojej głowie są moimi myślami i tak dalej.

Obawa przed chorobą psychiczną jest silnie lękotwórcza i łatwo sobie coś wkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×