Moja nerwica lękowa ? Proszę o pomoc..

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez martka717 28 lip 2012, 17:57
Długo nie cieszyłam się spokojem.. wczoraj znowu miałam atak. Tłumaczyłam sobie, że nic się nie stanie, oddychałam powoli, spacerowałam i tak nic nie pomogło.. samo przeszło dopiero po jakiejś godzinie. To co się czuje podczas tego cholernego ataku, to jest jakaś masakra. Chyba wybiorę się prywatnie do psychiatry w poniedziałek, bo nie wiem czy wytrzymam...
Zaw­sze trze­ba po­dej­mo­wać ry­zyko. Tyl­ko wte­dy uda nam się pojąć, jak wiel­kim cu­dem jest życie, gdy będziemy go­towi przyjąć nies­podzian­ki, ja­kie niesie nam los.

przez villah 28 lip 2012, 19:00
Wytrzymasz, wytrzymasz, to i wiele więcej, są tu ludzie terminatorzy, którzy żyją z tym naście lat, więc o życie sie nie martw, nie umrzesz, może natomiast zmienić się komfort życiowy.

Znalazłem fajny tekst dający do myślenia.

"Przypominamy jagnięta, które bawią się na łące, podczas gdy rzeźnik wybiera już wzrokiem jedno z nich. Nie wiemy bowiem w naszych dobrych dniach, jakie nieszczęście los teraz właśnie nam gotuje – chorobę, prześladowanie, zubożenie, kalectwo, ślepotę, obłęd, śmierć."
Arthur Schopenhauer

przez nomorewords43 30 lip 2012, 13:59
martka717 napisał(a):Jak na tą chwilę jeśli o mnie chodzi, na razie będe chyba powstrzymywać się od przebywania w takich miejscach publicznych. No ale jeśli trzeba juz gdzieś jechać i taki atak dopadnie w aucie, to dopiero jest porażka. Właśnie wczoraj tak miałam, jadąc autem chwilami zaczęłam się "zawieszać" i chyba sobie odpuszcze jeżdżenie bez poważnej przyczyny, bo jeszcze zaczne sprawiac jakies zagrozenie na drodze, dla siebie i dla innych. Umysł ludzki jest na prawdę zagadką, wielką zagadką.

Wcześniej pisałaś, że
Dopiero 9 sierpnia mam wizytę u psychiatry... Myślicie że to może być nerwica lękowa ? czy po prostu przejściowe "załamanie"? Juz sama nie wiem co mam myśleć..

W aucie zawasze możesz jeździić jako "pasażer" a nie kierowca ( chyba masz kogoś?)

1. Nie znam pojęcia "przejściowe załamanie nerwowe". Znam statystyki mówiące, że 97% populacji to neurotycy i tylko, że u jednych skutku neurozy są uciążliwe dla innych ( i tacy się nie leczą) , a u innych skutki neurozy odbijają się psychosomatycznymi objawami na nich samych. I tacy właśnie, którzy sami dotkliwie odczuli swoją dolegliwość (mowa o neurotyźmie) właśnie podejmują leczenie. I spośród tych, którym leczenie się udało biorą się ludzi "całkiem zdrowi psychicznie". Jesteś na dobrej drodze. Bylebyś dorwała do 9 sierpnia - powodzenia -nomorewords43

p.s.
A potem jakiś psycholog-psychoterapeuta może?
nomorewords43

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez martka717 05 sie 2012, 13:25
Witajcie. Wróciłam z urlopu, ataki się powtarzały, byłam u psychiatry, diagnoza - nerwica lękowa. No i mam zapisane leki, na szczęscie nie otumaniają mnie. Czuję się w miarę ok. Teraz tylko czekanie aż leki w pełni zaczną działać.. a jak tam u Was? Dajecie radę ? :)

-- 11 paź 2012, 20:58 --

jak się czujecie ? u mnie pomimo leków, jest coraz gorzej.. tak sie przynajmniej czuje.. czasami mam wrazenie, ze zaraz oszaleje, sama nie wiem co juz mam ze sobą zrobić. eh strasznie mi ciężko..

pozdrawiam Was :)
Zaw­sze trze­ba po­dej­mo­wać ry­zyko. Tyl­ko wte­dy uda nam się pojąć, jak wiel­kim cu­dem jest życie, gdy będziemy go­towi przyjąć nies­podzian­ki, ja­kie niesie nam los.

Sortuj wg