Moja nerwica lękowa ? Proszę o pomoc..

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez beti31 26 lip 2012, 12:23
Podaje numer 32 263 24 84 zadzwonisz i poprosisz o przekierowanie do poradni zdrowia psychicznego to jest państwowa placówka mają dofinansowanie na terapie a NFZ takze luzik.
Co do tych ludzi to ja wlasnie tez unikam tych co mnie negatywnie nastawiaja do swiata. Ale ogólnie dostaje ataku wlasnie przez nich nawet jak kogod dobrze znam i lubie to potrafie dostac ataku paniki.
Nieprzyjemne uczucie ale chce żyć nie chce żeby nerwica zdominowała moje życie

przez martka717 26 lip 2012, 12:27
bardzo dziękuję Beti :) a sama tam chodzisz?
Zaw­sze trze­ba po­dej­mo­wać ry­zyko. Tyl­ko wte­dy uda nam się pojąć, jak wiel­kim cu­dem jest życie, gdy będziemy go­towi przyjąć nies­podzian­ki, ja­kie niesie nam los.

przez beti31 26 lip 2012, 12:30
tak chodzę , chodziałam najpierw na psychoterapie grupowa moim zdaniem jest lepsza masz wsparcie innych osob i musisz z nimi przebywac przez prawie 3 godziny. Teraz chodze na indywidualna ale powiem szczerze ze malo mi pomaga dzisiaj mam wizyte na 14. Z psychoterapii grupowej musiałam zrezygnować i to był mój bład pewnie teraz by było wszystko dobrze. Trzymam kciuki za nas wszystkich głowa do góry i do boju!!! Damy rade.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez martka717 26 lip 2012, 12:34
Musimy dać rade, to tylko nasz umysł płata nam figle. Musimy być silni :) A powiedz mi jeszcze brałaś jakieś leki w ogole ? Czy tylko terapia?
Zaw­sze trze­ba po­dej­mo­wać ry­zyko. Tyl­ko wte­dy uda nam się pojąć, jak wiel­kim cu­dem jest życie, gdy będziemy go­towi przyjąć nies­podzian­ki, ja­kie niesie nam los.

przez villah 26 lip 2012, 12:35
Polecam na wzmocnienie psychiki jogę, nie usunie atak, ale człowiek jakby zwiększał siłę pancerza. Najlepiej ćwiczyć codziennie, ale to na początku jest trudne, więc raz na 2 czy 3 dni toż ok, a potem przejść na codziennie, no i spacery! oczyszczają psychikę z negatywnych emocji.

również życzę powodzonka.

przez martka717 26 lip 2012, 12:38
villah jeśli chodzi o jogę, to że tak zapytam sam się "uczyłeś" czy chodziłeś na jakieś zajęcia ? w sumie nie zaszkodzi spróbować :)

przez beti31 26 lip 2012, 12:49
Joga , medytacja to są dobre sprawy na nerwice. Pomagają nam oczywiscie. Nie da się całkowicie tego zniwelować ale ataki są słabsze ja sie dzisiaj czuje tragicznie jeśc nie moge a tu musze zaraz jechac nie wiem jak dam rade . Tak brałam leki na lęk afobam ale uzależnia + pramolan czułam się po afobamie dobrze ale to benzo i odradzam. Skutki uboczne są okropne. Medytować możesz sama poczytaj o tym troche na necie co do Jogi to nie wiem ale ja sie chyba zapisze gdzies zeby byc wsrod ludzi.

przez villah 26 lip 2012, 12:49
Na chomikuj i youtube znalazłem video, na początku znajdź proste ćwiczenia. Ja kupiłem sobie jeszcze płytę Wikotra Morgulca "dla początkujących" i tzw "Biblię Jogi" B.K.S Iyengara-a.

Nie mogę chodzić na zajęcia, bo mieszkam w małym mieście, ale jeżeli miałbym Ci radzić, to idź na zajęcia jeżeli możesz, będziesz miała fachową pomoc i poznasz ciekawych ludzi.Ja planuje wyprowadzkę z mojego miasta, a jak się wyprowadzę, to od zapiszę sie na zajęcia ^^ Tak sobie wymyśliłem, że na jogę to tylkko fajni ludzie mogą chodzić :D

przez martka717 26 lip 2012, 12:50
hehe :D no to muszę poszukać gdzieś w swojej okolicy :) a jeśli chodzi o medytacje bo też coś chyba o tym pisałeś ? pomaga ? i też sam się uczyłeś? To powiem Ci, że ambitny jesteś :D

przez villah 26 lip 2012, 12:53
beti31 napisał(a):Joga , medytacja to są dobre sprawy na nerwice. Pomagają nam oczywiscie. Nie da się całkowicie tego zniwelować ale ataki są słabsze ja sie dzisiaj czuje tragicznie jeśc nie moge a tu musze zaraz jechac nie wiem jak dam rade . Tak brałam leki na lęk afobam ale uzależnia + pramolan czułam się po afobamie dobrze ale to benzo i odradzam. Skutki uboczne są okropne. Medytować możesz sama poczytaj o tym troche na necie co do Jogi to nie wiem ale ja sie chyba zapisze gdzies zeby byc wsrod ludzi.

Ja odradzam leki zdecydowanie, tym bardziej, że dziewczyna początkująca, trzeba narazie sprawdzić naturalne sposoby, zresztą sam uważam że leki jedynie kamuflują objawy, bo w jakis sposób chemiczny proszek może pomóc ludzkiemu orgaznizmowi? zablokuje przepływ impulsów i będziesz pół człowiek-pół zombie(chociaż w tych najgorszych przypadkach chyba nie ma już wyjścia tylko farmakologia)

Co do medytacji, to trzeba uważać, bo na początku wychodzą negatywne emocje i trzeba mieć mocną psychike, żeby się nimi uporać.

przez beti31 26 lip 2012, 12:59
Ja też odradzam leki ale czasami nie ma wyjścia, jak już jest aż tak źle to co poradzić ja miałam takie silne ataki że dzwoniłam po pogotowie i to czesto. Joga tak zapiszę się chociaż to kosztuje ale co tam ważniejsze zdrowie . :D

przez martka717 26 lip 2012, 14:50
pewnie, że zdrowie jest najważniejsze :) a jeśli chodzi o leki, to pramolan kiedyś brałam.. tylko nie miało to żadnego związku z problemami psychicznymi.. cierpie jeszcze na napadowe bóle głowy i własnie z tego względu neurolog przepisała mi te tabletki. ale brałam je krótko, bo mi przeszło, a teraz tylko od czasu do czasu dopada mnie ból, ale to jak każdego przypuszczam. Aha i moja Pani neurolog powiedziała, że najlepszym sposobem na wyleczenie się z tego jest dziecko :D tylko trochę jeszcze na to za wcześnie :P

przez villah 26 lip 2012, 14:54
No nie wiem, czy dziecko jest wyjściem... dziecko zwiększa zakres obowiązków, co może zwiększyć stres i ....nerwy. Na pewno w niekótrych przypadkach pomaga, ale ja bym nie ryzykował. Tu na forum widziałem przykłady matek, które bały wyjść się na spacer z wózkiem.

-- 26 lip 2012, 14:57 --

beti31 napisał(a):Ja też odradzam leki ale czasami nie ma wyjścia, jak już jest aż tak źle to co poradzić ja miałam takie silne ataki że dzwoniłam po pogotowie i to czesto. Joga tak zapiszę się chociaż to kosztuje ale co tam ważniejsze zdrowie . :D

Ach ta kasa, mój ojciec choruje na raka, a wciąż myśli o kasie... Moja babcia do ostatniego tchu trzymała swoją torebke pod ręką.. masakra te pieniądze.

przez martka717 26 lip 2012, 15:00
no niestety, pieniądze były i zawsze będa problemem dla niektórych ludzi.. Niby nie są najważniejsze, ale bez pieniędzy jak się okazuję czasami a w większości przypadków nic się nie załatwi.. A dziecko to mówie, że lekarstwem na te napadowe bóle głowy, bo mając takie problemy jak teraz ja dziękuję, deprecha poporodowa murowana

Sortuj wg