Lęk przed utratą czegoś na czym nam bardzo zależy!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez QueenForever 21 lip 2012, 19:24
Mieliście kiedykolwiek lęk przed utratą czegokolwiek co jest dla Was ważne? Ja mam z nieznanych mi powodów często takie lęki-np.fascynuje mnie uroda kobiet,fascynacja ta i emocje z nią związane są dla mnie ważne,boje się że wmówie sobie coś chorego (do czego mam dziwną skłonność) co obrzydzi mi piękno kobiety a przez to utracę coś na czym mi zależy,co jest dla mnie ważne-to tylko przykład,chodzi mi raczej o mechanizm tego zaburzenia.Lęk przed utratą i nadbudowane nad ten lęk konfabulacje -lęk przed utratą niejako wywołuje wilka z lasu tzn.powoduje ze szukam podświadomie tejże fascynacji jawnego zaprzeczenia(antyfascynacji) która ma rzekomo testować wiarygodność moich przekonań.Troche to zagmatwane ale sens w powyzszym wywodzie o jaki mi chodziło zachowałem.
QueenForever

Lek przed utratą czegoś na czym nam bardzo zależy!

przez kaczanov 21 lip 2012, 19:31
Ja często myślę o tym, że wszystko co mam łącznie z moim ciałem prędzej czy później stracę, ipogodziłem się już więc nie mam z tym problemu, aczkolwiek go rozumiem. Bo człowiek się trzyma czegoś, różnych rzeczy, pieniędzy, domu, rodziny a prawda jest taka, że czas napier..la bezlitośnie i nie obchodzi go co ludzie o tym sądzą. Widocznie tak musi być i taka jest natura rzeczy. Nietrwała :) Czasem trzeba po prostu się pogodzić i odpuścić :) Lżej się żyje.

przez tahela 21 lip 2012, 19:36
kaczanov, bo człowiek jest jak jogurt tez ma date wazności do spozycia

-- 21 lip 2012, 18:36 --

data spozycia mija wraz z wiekiem , czym starszy tym data do spozycia , która mija blizsza
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bittersweet 21 lip 2012, 21:11
Podobno spotyka nas to, czego się obawiamy - jak mówi chińskie przysłowie. A przysłowia jak wiadomo są mądrością mrówek ;) .
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez kafka 21 lip 2012, 21:30
cudak, no i właśnie tego najbardziej się boję, ze stanie się to czego się obawiam...
kafka

przez bittersweet 21 lip 2012, 21:38
cudak tuli-tuli kafka
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Sortuj wg