Nie daje rady 19 lat

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nie daje rady 19 lat

przez znerwicowany1234 13 lip 2012, 14:46
Witam mam 19 lat i od 1.5 roku cierpie na nerwice lękową z fobia społeczną, od paru dni nie daje sobie rady wszystko sie psuje mam nauczanie induwidualne od roku, źle sie czuje z rówieśnikami boje sie iść na prawko, problemy w domu rodzice ciągle każą mi zapisać sie na prawko i pójść do szkoły, i tu sie zaczynaja negatywne myśli bo niewiem jak sobie poradze w szkole gdy spotykam sie z kolegami źle sie czuje a co mówić o szkole, jak przełamać lęk ? jak być znowu normalnym ? nie potrafie juz sie niczym cieszyć nie wyjeżdzam nigdzie z rodzicami zostaje sam w domu. Niewiem kiedy ten koszmar sie skończy, chodziłem do psychologa ale nic nie pomoglo do psychiatry chodze tylko po leki, zażywam Asentre 50mg zawsze z rana, ale też czuje że nic mi to nie daje, jedynie Afobam który leży w szafce pomagał mi rok temu ale matka nie pozwala juz mi go ruszać.

Nie daje rady 19 lat

przez *Monika* 13 lip 2012, 15:10
znerwicowany1234, Witam Cię serdecznie na forum! :D
Obrazek
Główny Moderator

Nie daje rady 19 lat

przez Ivaaa 13 lip 2012, 15:25
spróbuj wypisać na kartce powody, dla których chciałabyś ten lęk przełamać:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nie daje rady 19 lat

przez noris 20 lip 2012, 22:15
Warto być może udać się na jakiś czas do szpitala i tam specjaliści dobiorą Ci leki, odpowiednia terapia i nim się obejrzysz będzie jak kiedyś.
Niczym się też nie przejmuj i miej wyjeba**e!! Ty jesteś najważniejszy i niech reszt się chowa.
Pozdro i trzymam za ciebie kciuki

Nie daje rady 19 lat

przez Lajka04 20 lip 2012, 22:25
Wydaję mi się, że masz fobie szkolną. Może spróbuj psychoterapi, bo wiesz psycholog to zazwyczaj nie to samo co pstchoterpeuta. Co do rodziców to dobrzę Cię rozumie. Nie wspierają, a wymagają, do tego leki zabierają :/ Też to przeszłam. Moje problemy również zaczęly się w tym samym wieku, tzn. cześniej też coś było, ale nie aż tak nasilone. A bierzesz jakieś antydepresanty??
Wszechświat nie lubi błagających, tylko odważnych.

Nie daje rady 19 lat

przez vifi 20 lip 2012, 23:40
Dobrze by było zapisać się na psychoterapię, wydaje mi się że lęki społeczne są na nią podatne. Trochę czasu mija zanim Asentra zacznie działać. Przy nerwicach zwykle się zwiększa dawkę (jest o niej długi post na forum). Możesz napisać jaką szkołę kończysz (liceum, technikum?), chcesz potem iść na studia? Czy utrzymujesz jeszcze jakieś kontakty z rówieśnikami?

Sortuj wg