Terapia fobii- wzmaganie napięcia

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Vitalia 08 lip 2012, 17:57
na stronie http://docs8.chomikuj.pl/234321585,PL,0 ... an_lek.doc przeczytałam o nowej metodzie leczenia fobii przed krwią

"- wzmaganie napięcia: technika w fobiach przed krwią. Osoby cierpiące na ten rodzaj fobii mają przeciwne reakcje fizjologiczne niż osoby z innymi fobiami, gdyż w kontakcie z krwią spada im ciśnienie krwi i zmniejsza się tempo pracy serca, często dochodzi do omdleń. Technika polega na tym, że pacjent napręża mięsnie rąk, nóg i klatki piersiowej, aż poczuje napływ ciepła do twarzy. Wtedy rozluźnia mięśnie. Po kilkakrotnym ćwiczeniu może wykorzystać to w zetknięciu z krwią. Istotna poprawa następuje już po 2h sesji."

Czy może ktoś wie coś więcej o tej metodzie, ewentualnie poda jakiś link . Czy można tą metodą leczyć inne fobie w których dochodzi do uczucia omdlewania?

przez akademiaeft 13 lip 2012, 12:56
Vitalia napisał(a):na stronie http://docs8.chomikuj.pl/234321585,PL,0 ... an_lek.doc przeczytałam o nowej metodzie leczenia fobii przed krwią

"Technika polega na tym, że pacjent napręża mięsnie rąk, nóg i klatki piersiowej, aż poczuje napływ ciepła do twarzy. Wtedy rozluźnia mięśnie. Po kilkakrotnym ćwiczeniu może wykorzystać to w zetknięciu z krwią. Istotna poprawa następuje już po 2h sesji."

Czy może ktoś wie coś więcej o tej metodzie, ewentualnie poda jakiś link . Czy można tą metodą leczyć inne fobie w których dochodzi do uczucia omdlewania?

Podałaś tu opis metody na przeciwdziałanie symptomom opisanej fobii, nie na wyleczenie fobii, ponieważ nie widać tu opisu, jak docierać do przyczyny danej fobii. W jaki sposób ta metoda "leczy"?
Europejska Akademia EFT i Emocjonalnej Jogi
Eliminowanie efektu Stresu i Traum
EFT/Health Coaching/Biodecoding of Illness
Rewolucyjne Rozwiązania w Terapii Nerwic, Depresji, Fobii, PTSD
Twórca Programu "Płatność za rezultaty"
http://www.stress-expert.com

przez Ivaaa 13 lip 2012, 15:40
Ciekawe, ciekawe...
Ja na krew nie cierpię patrzeć!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vitalia 13 lip 2012, 19:00
akademiaeft napisał(a):
Podałaś tu opis metody na przeciwdziałanie symptomom opisanej fobii, nie na wyleczenie fobii, ponieważ nie widać tu opisu, jak docierać do przyczyny danej fobii. W jaki sposób ta metoda "leczy"?

Fakt, metoda ta nie leczy, ale pomaga zapanować nad swoim ciałem a to dla niektórych dużo

Sortuj wg