Trzęsące się ręce

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Trzęsące się ręce

przez kafka 03 lip 2012, 13:05
Czy jest możliwe żeby komuś zawsze trzęsły się ręce bez powodu? Oczywiście nie mówię tutaj o delirce itd, mówię o osobie mało pijącej i alkohol nie ma na to wpływu.
Czy to nerwica?
Czy są inne powody?
kafka

Trzęsące się ręce

przez Candy14 03 lip 2012, 14:24
kafka, ostatnio ogladalam wstydliwe choroby .. i byl facet ktotemu trzesly sie dlonie i to bardzo. Wstydzil sie tego bo ludzie brali go za pijaka. POdobno jest to dosc powszechne
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Trzęsące się ręce

przez kafka 03 lip 2012, 14:29
Candy14, no ale czym to jest spowodowane? Jak to możliwe żeby komuś latały ręce bez przyczyny?
kafka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Trzęsące się ręce

przez Candy14 03 lip 2012, 14:30
Przyczyny chyba sa rozne..od neurologicznych do nerwicowych
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Trzęsące się ręce

przez girl anachronism 03 lip 2012, 14:33
kafka, badałaś tarczycę? Niedoczynność (nie wiem, czy nadczynność też) może być przyczyną. Ja mam podobny problem.
wild hearts can't be broken.

F31

Trzęsące się ręce

przez kafka 03 lip 2012, 14:48
girl anachronism, to nie o mnie chodzi:)ale badań nie było.
No mi się wydaje, że to nerwicowe, z tym że mi się ręcę trzęsą jak coś się dzieje ze mną, np mam lęki, jestem zdenerwowana, a tu właściwie cały czas.
kafka

Trzęsące się ręce

przez ekspert_abcZdrowie 03 lip 2012, 15:38
Drżenie rąk może mieć różne przyczyny. Trzęsące się ręce mogą być skutkiem nadużywania alkoholu. Wpływ mogą mieć także czynniki emocjonalne (stres, nerwica itp.). Na trzęsienie rąk rzadziej mają wpływ choroby endokrynologiczne i zaburzenia metaboliczne. Ze drżenie rąk odpowiadają choroby układu nerwowego, np. drżenie spoczynkowe w chorobie Parkinsona (deficyty dopaminy), choroby móżdżku, zaburzenia struktur pnia mózgu. Więcej na ten temat można przeczytać pod poniższym linkiem: http://portal.abczdrowie.pl/drzenie-rak.
Psycholog

Trzęsące się ręce

przez kafka 03 lip 2012, 15:51
ekspert_abcZdrowie, niejasny ten artykuł z linku.
kafka

Trzęsące się ręce

przez ekspert_abcZdrowie 03 lip 2012, 15:57
kafka, a co w nim niejasnego? Artykuł traktuje o różnych możliwych przyczynach drżenia rąk... Najlepiej, by osoba, która cierpi na notoryczne drżenie rąk, udała się na badania neurologiczne. Na forum możemy sobie "pogdybać", ale na pewno nie postawimy diagnozy. Możemy się jedynie licytować w pomysłach, co może być powodem trzęsienia się rąk. Podałam link, licząc że może rzuci trochę więcej światła w wątku. Mądrzyć się jednak w tej kwestii nie zamierzam, bo nie jestem lekarzem. ;)
Psycholog

Trzęsące się ręce

przez Robsonnn119 04 lip 2012, 21:57
Witam.
KAFKA ja mam to samo. Mam 19 lat i trzęsą mi sie ręce najczesciej w stresie gdy jem zupe w gronie znajomych itp. Mam tak od 2 lat wczesniej było wszystko dobrze. Wszystko to prawdopodobnie przez stres. Rece przestaja sie trząść np wtedy kiedy sie wyluzuje wypijając 2 piwka. Wtedy pełen luz i sie nie stersuje rece wtedy nawet nie drgną. Jak jestem sam w domu i np słodze herbatę to wtedy sie nie trzęsą. Strasznie to utrudnia życie. Masakra....

Trzęsące się ręce

przez kafka 04 lip 2012, 22:28
Robsonnn119,
trzęsły się ręce bez powodu

a nie przy stresie:)
kafka

Trzęsące się ręce

przez Robsonnn119 04 lip 2012, 23:01
Przepraszam. Ale przez te trzęsące sie ręce już tyle sie na forach naczytałem że to już staje sie irytujące. Ale co do tego trzęsienia sie rąk bez powodu to też mi sie zdarza ale nie tak jak przy słodzeniu herbaty w gronie znajomych.

Trzęsące się ręce

przez ekspert_abcZdrowie 05 lip 2012, 15:00
Nigdy nie ma tak, że ręce się trzęsą bez powodu. Drżenie rąk zawsze musi mieć jakąś przyczynę, tylko często nie jesteśmy niej świadomi. By odnaleźć źródło problemów, należy udać się do lekarza, który postawi diagnozę. Często rozpoznanie wymaga wykonania szeregu badań, np. neurologicznych, hormonalnych, a także konsultacji u różnych specjalistów. Gdy nie udaje się zlokalizować przyczyn w ciele, szuka się ich w psychice.
Psycholog

Trzęsące się ręce

przez Badziak 05 lip 2012, 23:36
Nadmiar kofeiny w organizmie (kawa, herbata, energy drinki) też powoduje drżenie rąk - sprawdzone. ;) Przy czym każdy ma indywidualną wrażliwość na działanie substancji. U mnie drżenie występuje już po pierwszym kubku kawy.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Sortuj wg