charakter i nerwica

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

charakter i nerwica

przez Polanka 19 cze 2012, 17:29
Oprocz tego ze mam naerwice mam tez takie cechy charakteru negatywne ze jestem uparta i raczej zamknieta i to bardzo przeszkadza w wyleczeniu. a charakter sie nie zmienia podobno mam wrazenie ze nie wlacze z nerwica tylko ale tez z charakterem odzielam to od siebie czy to dobrze? Czy tez tak macie? bo nikt mi nie umie na to odpowiedziec...szczerze

charakter i nerwica

przez ekspert_abcZdrowie 19 cze 2012, 23:48
Polanka, bardzo wiele osób, które cierpią na nerwicę, wykazuje jednocześnie wiele cech, które predysponują niejako do zachorowania na nerwicę. Są to cechy neurotyczne. Dlatego leczenie nerwicy nie powinno bazować wyłącznie na farmakoterapii i łykaniu pastylek, ale też na psychoterapii, by zdemaskować przyczyny problemów i móc je przepracować, co jednocześnie jest formą oddziaływania na osobowość, sposób postrzegania własnej osoby, swoje "Ja". Choroby duszy tym różnią się od chorób somatycznych (grypy, zapalenia oskrzeli itp.), że nie wystarczą same leki, by zażegnać problem. Choroby natury psychicznej dotyczą charakteru, myśli, wartości, przekonań, cech osobowości, a tego nie da się wymienić na nowy, lepszy "zestaw", który będzie działał bez zarzutu. Tutaj trudno oddzielić cokolwiek od siebie.
Psycholog

charakter i nerwica

przez Polanka 21 cze 2012, 16:00
dziekuje za odpowiedz:)
Ostatnio edytowano 21 cze 2012, 20:46 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: dubel

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

charakter i nerwica

przez ekspert_abcZdrowie 21 cze 2012, 17:17
nie ma za co ;) Pozdrawiam!
Psycholog

charakter i nerwica

przez carlosbueno 21 cze 2012, 17:30
albo się jest neurotycznym albo nie to cecha osobowości i trudno z tym walczyć ale pewnie przez dobrą psychoterapię można ją trochę zniwelować a leki to mogą pomóc na skutki ( też nie zawsze) a nie przyczyny.
Największy Forumowy Maruda

Sortuj wg