Objawy nerwicy...

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Objawy nerwicy...

przez Irreversiblex27 09 cze 2012, 22:48
E tam dwuznacznie zaraz... ;P
Odnośnie psychiatry to delikatnie mnie zbywa...nie wnikam w przyczyny, znajdę lepszego ;) Nie zasługuje na mnie :D
Jakie objawy somatyczne u Ciebie występowaly, jeśli mogę spytać ?
irréversible

Objawy nerwicy...

przez Adam Smith 09 cze 2012, 22:53
Bałem się tego pytania , bo było ich dużo , no ale dobra lecimy
Kołatania serca , duszność , bóle mięśni , żołądka , głowy , uciski w skroniach , stany podgorączkowe , trzęsące się ręce , do tego miałem nogi jak z waty . W sumie jeszcze jakieś występowały , ale nie pamiętam wszystkich ;)
Adam Smith

Objawy nerwicy...

przez Irreversiblex27 10 cze 2012, 15:07
Rzeczywiście sporo tego ;) Ale pozbyłeś się ich całkowicie ?
Ja nadal zastnawiam się, czy to na pewno nerwica...Nie chciałabym przegapić leczenia jakiejs poważnej choroby tylko dlatego, że "myślałam, że to nerwica"... Podwójne widzenie ustało po ok 3 tygodniach... choć dziś troszkę znów szwankują mi oczy w niektórych momentach... myślę co jeszcze powinnam wykluczyć nim udam się do psychiatry...Gdyby to był guz mózgu, kręgosłupa...:P To objawy same by nie ustąpiły...chyba...Kurde,znów zaczynam się nakręcać...
irréversible

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Objawy nerwicy...

przez Adam Smith 10 cze 2012, 15:19
Ale pozbyłeś się ich całkowicie ?

Tak , choć od czasu do czasu rozbolą mnie jeszcze mięśnie , ale to raczej przez niedobór magnezu ;)
Nie chciałabym przegapić leczenia jakiejs poważnej choroby tylko dlatego, że "myślałam, że to nerwica"

Nawet nie wiesz ilu nerwicowców tak myśli , podejrzewam , że jakieś 90% :P
Kurde,znów zaczynam się nakręcać...

No właśnie znów się nakręcasz , a to tylko są wytwory twojego umysłu a nie realne zagrożenie ;)

Skoro masz tyle męczących objawów , może warto zastanowić się nad terapią behawioralno-poznawczą ? jest to terapia krótkoterminowa , która pomaga zrozumieć błędne koło lęku , czyli główną przyczynę twoich objawów somatycznych , a następnie je usunąć z twojego życia ;)

Do tego uczy innego spojrzenia na świat , zmienia błędne przekonania , błędną interpretację wydarzeń oraz błędne postrzeganie siebie , ludzi czy życia ;)
Adam Smith

Objawy nerwicy...

przez Irreversiblex27 10 cze 2012, 16:16
Za dużo kawki się pije, hm? ;)

Zaczekam tylko na wynik z eeg i ruszam w poszukiwaniu psychiatry z prawdziwego zdarzenia... jeśli taki wogóle istnieje... ;)
irréversible

Objawy nerwicy...

przez Adam Smith 10 cze 2012, 16:21
Irreversiblex27, Ok , twoja decyzja , choć polecam połączyć leczenie farmakologiczne z psychoterapią , ale zrobisz jak chcesz ;)
Adam Smith

Objawy nerwicy...

przez Irreversiblex27 10 cze 2012, 18:35
Miałam właśnie na myśli psychoterapię... psychiatra też prowadzi psychoterapię...przynajmniej mój mi ją proponował...:)
irréversible

Objawy nerwicy...

przez Ivaaa 10 cze 2012, 21:08
jak możemy Ci pomóc?:)

Objawy nerwicy...

przez kafka 11 cze 2012, 12:54
Tomcio Nerwica napisał(a):
zamiast leków lub jako dodatek do nich

W przypadku nerwicy lękowej jest na odwrót , psychoterapia jest priorytetem a leki to tylko dodatek ;)

to dobrze, że jenak dobrze myślę i unikam brania leków i psychiatrów;)
kafka

Sortuj wg