Jak powiedzieć dziewczynie o nerwicy i zażywanych lekach

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez afik 06 cze 2012, 15:29
Witam. Ciekawi mnie, jak zachowała się Wasza dziewczyna (bądź chłopak), gdy przyznaliście się do choroby.
Ja na razie nie mam takiego zamiaru, boję się że mnie zostawi, chodź jest trochę nieśmiała (ale na pewno nie ma fobii społecznej). Jesteśmy razem od kilku miesięcy, czasem muszę zażyć Xanax 0,5 mg przed spotkaniem z nią - tak bardzo się boję. Najgorszej jak jej mama lub brat czasem zagada, jestem taki spięty. Najgorzej było jak siedzieliśmy kiedyś przy stole, w środku cały się trząsłem, ale może tego nie wiedzieli, ledwo herbatę wypiłem :)
Od kilku lat mam nerwicę lękową oraz fobię społeczną. O fobii społecznej dowiedziałem się kiedy dostałem nerwicę lękową (czytałem na necie i wyszło), zabawne myślałem że jestem jakiś dziwny a to fobia społeczna jest we mnie (chodź teraz jestem bardziej kontaktowy po zażywaniu lekarstw i to może dzięki nim mam dziewczynę).

Czasem sobie myślę, że fajnie by było mieć dziewczynę która też ma nerwicę lękową i razem się wspierać przy wspólnej walce z tą chorobą.

przez kafka 07 cze 2012, 00:44
afik napisał(a):
Czasem sobie myślę, że fajnie by było mieć dziewczynę która też ma nerwicę lękową i razem się wspierać przy wspólnej walce z tą chorobą.

No nie wiem, czy byłoby to takie fajne, masz wtedy jakby podwójne objawy:)
A jak powiedzieć? Po prostu wytłumaczyć co ci dolega, ale dopiero kiedy będziesz się czuł bezpiecznie w związku i będziesz wiedział, że możesz zaufać partnerce.
Ostatnio edytowano 07 cze 2012, 03:35 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: poprawiono cytowanie
kafka

przez aqnieszka 07 cze 2012, 12:30
ja bym jak najszybciej powiedziała, przy okazji fajny sprawdzian uczuć
ale jak jedna osoba ma nerwicę, to najlepiej jakby ta druga była zdrowa i mega stabilna psychicznie, bo inaczej byłoby ciężko.
trzymam kciuki :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg