Jak walczycie z nerwicą lękową? Czy ktoś wyleczył się?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez agapla 20 wrz 2006, 22:14
Gusia ja nie powiedziałam ze tak musi być ale ze tak bywa tak czy siak to zależy od danego człowieka i od tego jak pokieruje swoim zyciem ja już swoja drogę wybrałam i napewno nie ma w niej miejsca na chemię pozdro ;)

przez peace-b 20 wrz 2006, 23:50
Moim zdaniem ludzie często po rozpoczęciu farmakoterapii po prostu się poddają. Widząc pozytywne efekty tracą zainteresowanie kontynuacją psychoterapii i walką, bo wydaje im się że tak będzie łatwiej. Biorą więc psychotropy przez jakiś czas. Ze względu na to że nie walczą z problemem, problem wciąż istnieje a organizm przyzwyczaja się do leków. Efektem jest że potem potrzebują większych dawek, czas mija i następuje uzależnienie.

Jak wspomniałam wcześniej farmakoterapia to tylko "wspomaganie" dla psychoterapii ale nie metoda sama w sobie czy też cudowny lek na wszystkie problemy. Niestety są ludzie którzy biorą tabletkę, idą spać i udają że wszystko jest ok. W takich przypadkach jest to równoznaczne narkomanii - zwykła ucieczka do nikąd :|
Beznamiętny trans, mechaniczny
Tępych zmysłów zgrzyt, genetyczny

A czy ktoś sie wyleczył....

przez biedronka 25 wrz 2006, 00:20
Czy ktoś sie wyleczył z nerwicy lękowej bez leków i bez terapii? Albo próbuje z powodzeniem? Pozdrawiam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agapla 25 wrz 2006, 00:57
Tak ja :lol:

przez biedronka 25 wrz 2006, 14:39
Hej Agapla :smile: Wyleczyłaś się czy jeszcze walczysz, a jak tak to jak Ci idzie? Chętnie posłucham, ja z nerwicą walczę prawie 10 lat, tez sama i w sumie to myślałam, że mi sie udało, bo od mniej więcej 3 lat miałam spokój, a teraz szykuje mi sie emigracja, sytuacja w domu jest totalnie dołująca (matka tyran-despota) i czuję, ze to cholerstwo znowu się odzywa. Chciałabym tym razem zdusić zarazę w zarodku, bo jak sobie przypomnę tamte jazdy to wyc mi się chce. Jak Ty to robisz, podziel się proszę swoimi dośwadczeniami :D

przez Magda-27 25 wrz 2006, 14:41
Ja również :D
szukam osób chętnych podjąć współpracę z FM GROUP Polska http://www.perfumyfm.sileman.net.pl
Przyjaciel forum

przez biedronka 25 wrz 2006, 14:45
Dziewczyny co tak lakonicznie ;) Podzielcie sie doswiadczeniami z biedną biedronką ;) Cieszę sie, bo wszyscy wszędzie namawiają na leki, a ja leków brac nie chcę, a na terapię iść nie mogę, bo za miesiąc wyjezdzam do Anglii :?

przez agapla 25 wrz 2006, 14:49
walcze sama obecny mój stan jakieś 85% wyleczenia , czekam aż bedzie 100% niestety zatrzymałam sie na tych 85 , stosuję tech relaksacyjne, były tez ziółka (melisa, mieszanka na nerwicę), witaminy, minerały (magnez),sport, zdrowe odzywianie, pozytywne myślenie, przełamywanie leków(czasem na siłę), jest dobrze ,efekt wychodzę sama ,chodze w te wszystkie miejsca których kiedyś sie bałam i ogólni nieźle funkcjonuje aha i co ważne zrezygnowałam z alkocholu!Było nas tu trochę na forum tych co się leczyli sami ale wyzdrowieli i sie już nie pokazują , zostałam sama na placu boju ;)

przez Magda-27 25 wrz 2006, 14:56
Ja brałam leki przez 4 miesiące, a właściwie to jeden lek - Velafax i od lutego chodzę na terapię grupową. Lek pomógł mi w wymiotach, a terapia chyba we wszystkim innym. Teraz jest naprawdę ok :D
Czasem mam gorszy dzień, ale to juz nie to samo co było jeszcze pół roku temu. Najważniejsza jest praca nad sobą i będzie dobrze.
szukam osób chętnych podjąć współpracę z FM GROUP Polska http://www.perfumyfm.sileman.net.pl
Przyjaciel forum

przez agapla 25 wrz 2006, 14:58
O przepraszam nie jestem sama jest i Madzia !witam pozdrowionka :lol:

przez Magda-27 25 wrz 2006, 17:02
Hej Agapluś :* Pewnie, że sama nie jesteś :D
Przyjaciel forum

przez biedronka 25 wrz 2006, 23:28
Dzieki dziewczyny :D Mam nadzieję, że tym razem też sobie sama poradzę, na razie kupiłam SEDATIF PC, może pomoże :D

Agapla a kto tutaj wyleczył się sam? Może poszukam starych wpisów i coś z ich wyniosę?

Dobrej nocki!

przez peace-b 26 wrz 2006, 00:04
Może ja też się dopiszę do listy wyleczonych? Niby miewam nawroty ale jakoś sobie radzę od prawie 4 lat bez rzadnych leków i lekarzy. Staram się myśleć pozytywnie, mieć dużo zajęć i dużo rozmawiam z ludźmi.
Beznamiętny trans, mechaniczny
Tępych zmysłów zgrzyt, genetyczny

przez agapla 26 wrz 2006, 00:08
Dark ,Didado (chodziła na terapię do psychologa) ale walczyła dzielnie sama , chyba też Olka ,Kochający ,pewnie jeszcze kogos przeoczyłam

Sortuj wg