Jak walczycie z nerwicą lękową? Czy ktoś wyleczył się?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez bibi 21 sty 2006, 10:04
chodzi o twoj post niżej :P
prosze o przetłumaczenie
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

Re: Masaż :)

przez innge 21 sty 2006, 19:01
osia nie dam sie pokonac! napisał(a):Chce polecic wam masaz - co prawda nie mam juz napadow leku i etc ...
ale ostatnio z kumpela poszlam sobie na masaz i powiem wam super !!! :lol: niezle rozluznia, ma sie energie i zycie wydaje sie piekniejsze :D

polecam wszystkim znerwicowanym:D :D :D :D :D 8) 8) 8) 8) :!:

zdecydowanie podpisuje sie pod tymi: poleceniami ;)

najlepiej znalezc domowa wersje tej przyjemnosci mmmmmm 8) ....a przy okazji taniej wychodzi ;)
...a ty... badz... ze mna..., ktory jestes...,
zanim splosze cie mych powiek... zlym... szelestem...

jak opanowac lęk--- 14 sposobów

przez bibi 21 sty 2006, 21:00
według "Oswoic lęk" 14 strategii pomagajacych opanowac lęk

1) postarajmy się pogodzić z tym , że niekiedy mamy wrażenie, iż w wyniku dręczącego nas niepokoju straciliśmy kontrolę nad naszym życiem. W momencie, gdy bez oceniania siebie w jakikolwiek sposób zaakceptujemy fakt , że cierpimy na zaburzenia lękowe, uczynimy istotny krok na drodze do odzyskania zdrowia

2) za nasz lęk i panikę w dużej mierze jest odpowiedzialne to, jakiego typu rozmowy przeprowadzamy sami że sobą gdyż, mogą one wywoływać wstyd i stawianie sobie nakazów. Kontynuowanie niewłaściwych dialogów wewnętrznych może spowodować prawdziwy problem, ponieważ wzmagają one i przedłużają te uczucia. Pomóc sobie możemy ćwicząc przeprowadzanie właściwych rozmów wewnętrznych. Dobrze jest zacząć od wykształcenia w sobie przekonania , że mamy prawo do odczuwania lęku.

3) Postarajmy się nie przeciwstawiać swoim atakom lęku czy paniki; spróbujmy się nimi nie martwić. Postarajmy się nie kojarzyć tych zaburzeń z poczuciem zagrożenia.

4) Gdy stajemy się niespokojni, spróbujmy spowolnić nie tylko nasze ruchy, lecz również myśli, Gdy czujemy , że mamy ochotę przyśpieszyć, postarajmy się skoncentrować na tym, co się dzieje w danej chwili.

5) W momencie doświadczania napadu lęku, paniki, nasza pierwszą reakcją jest chęć jego opanowania. Spróbujmy tego nie robić, ponieważ im mniej będziemy się starali utrzymać kontrolę nad sobą tym łatwiej nam to przejdzie.

6) Postarajmy się zaryzykować i przestać nieustannie unikać miejsc i sytuacji, które wywołują nasz niepokój. Spróbujmy siebie przekonać , że nic nam nie grozi, i potrafimy zachowywać się naturalnie nawet wtedy, gdy nie czujemy się zbyt dobrze.

7) Gdy przyjdą nam do głowy katastroficzne myśli wyrażające się w słowach „ Co będzie, jeśli…” starajmy się z nimi nie walczyć. Będzie dobrze jeśli zdamy sobie sprawę , że to tylko przeczucia , które nie muszą się sprawdzić. Spróbujmy również wykształcić w sobie przekonanie , że jesteśmy bezpieczni.

8 ) Postarajmy się wypracować bardziej użyteczny stosunek do naszej choroby poprzez zyskanie wiedzy na jej temat , dzięki temu pozbawimy odczuwane dolegliwości otoczki tajemniczości. Przez rozmowę o zaburzeniach, których doświadczamy zrzucamy również przytłaczający ciężar , jakim jest wstydliwy sekret

9) Wiedząc o nieuchronności wystąpienia sytuacji, w której odczuwamy lęk, starajmy się zbytnio nie oczekiwać , iż będziemy w stanie opanować niepokój., wydarzenie tego typu potraktujmy raczej jako okazję do ćwiczenia umiejętności zwalczania lęku.

10) Postarajmy się traktować każdy nawrót choroby jako naturalny i niezbędny, ale jedynie przejściowy etap na drodze do powrotu do zdrowia. Pamiętajmy, że pomimo naszego wrażenia , jakbyśmy za każdym razem zaczynali od nowa, tak naprawdę ciągle robimy krok do przodu

11) Postarajmy się nie zwracać uwagi na to , jak długo trwa rekonwalescencja. Spróbujmy nie wyznaczać temu procesowi żadnych ram czasowych .Postarajmy się zaakceptować nasze teraźniejsze możliwości bez porównania ich z wcześniejszymi sukcesami. Spróbujmy również pogodzić się z możliwością przyszłych stanów lękowych.

12) W procesie powrotu do zdrowia możemy dojść do etapu, w którym nie będziemy przewidywać następnych ataków . z chwilą kiedy przestaniemy o nich myśleć staną się on coraz rzadsze.

13) Pomimo , że czasami czujemy się bezradni , postarajmy się przyjąć zasadę , iż każdy z nas ma w sobie siłę, która może wykorzystać , jeśli zajdzie taka potrzeba.

14) Kiedy zyskamy większą wiedze o dręczącej nas chorobie , a także gdy będziemy coraz szybciej wracać do zdrowia, możemy sobie również pomóc dzięki opiece nad tymi , którzy potrzebują naszej pomocy i wsparcia.
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: jak opanowac lęk--- 14 sposobów

przez Fazo 21 sty 2006, 23:25
Swietne! Na pewno sie nam wszystkim przyda!
2B || !2B = ?

przez mikolaj 22 sty 2006, 00:01
Luz
latwo napisac trudno zrobic ale trzeba byc mocnym i szukac tej mocy

przez bibi 22 sty 2006, 00:08
wieszcie mi że ja choć tego nie czytałam wczesniej to jakoś tak własnie instyktownie robiłam i wiele juz mam przerobione , jest duzo juz za mną. jeszcze mi została tylko konfrontacja z lękiem

to w myslach rodzi się lęk--13 sposobów na zmiane

przez bibi 22 sty 2006, 00:22
Fragment z książki "oswoic lęk" --bardziej wazny niż ten o 14 sposobów na lek--bo zmienia wasze życie i pogląd na wiele spraw, odrywa was od przeszłości i przugotowywuje na przyszłosc bez ataków

13 zasad jak programowac swoje mysli na to żeby szybciej wyzdrowieć

1) Zdaje sobie sprawę , że mogę być najgorszym krytykiem—postaram się być mniej krytyczny wobec siebie, bardziej wyrozumiały i tolerancyjny wobec własnych niedoskonałości, a jednocześnie dostrzegać swoje zalety

2) Zdaję sobie sprawę że pomogłoby mi przeprowadzanie dowartościowującego dialogu wewnętrznego, który pozwala na zaakceptowanie siebie takiego, jakim jestem. Jestem świadomy destrukcyjnego wpływu swojej negatywnej samooceny.

) Zdaję sobie sprawę z tego , jak ważne jest, abym bez skrępowania wyrażał swoje emocje .Postaram się okazywać uczucia, bez oceniania siebie oraz spróbuję nie bronić się przed ich wyrażaniem

4) Zdaję sobie sprawę , że mam skłonności do tego , aby wszystko robić szybko.. postaram się więcej odpoczywać , stawiać sobie mniejsze wymagania, i bardziej cieszyć się chwilą obecną

5) Zdaję sobie sprawę , że czasami mam wrażenie , iż nie jestem w stanie zapanować nad swoim życiem, co sprawia ,, że czuję się bezradny i zniechęcony.. postaram się odprężyć, być bardziej spontaniczny i dostrzegać możliwość różnych wyborów.

6) Zdaję sobie sprawę, że często stosuję uniki jako metodę radzenia sobie z nieprzyjemna sytuacja. Postaram się nie uciekać przed trudnościami. Jeżeli nie będę w stanie w ten sposób nic zrobić , zmienić, spróbuje przyjrzeć się danej sytuacji z innej perspektywy, tak abym nie czuł się bezradny ani osaczony.

7) Zdaję sobie sprawę , że moje skłonności do widzenia wszystkiego w czarnych barwach utrudniają mi dostrzeganie pozytywnych efektów spraw. Postaram się akceptować zarówno dobre, jak i złe przeczucia, spróbuję ich nie odrzucać, ani nie starać się myśleć o czymś innym

8 ) Zdaję sobie sprawę, że czasami unikam analizowania nieprzyjemnych zdarzeń poprzez próbę odwrócenia od nich myśli lub wypaczenia faktycznego ich przebiegu. Postaram się obiektywnie im przyjrzeć i wyciągnąć z nich odpowiednie wnioski.

9) Zdaję sobie sprawe , że odczuwam potrzebę , aby być perfekcjonistą. Postaram się pozwolić sobie na to , aby raczej być przeciętnym , niż za wszelką cenę dążyć do perfekcjonizmu. Spróbuję pamiętać , że popełnianie błędów nie powinno obniżać mojego poczucia wartości.

10) Zdaję sobie sprawę, że każdą porażkę traktuję jako potwierdzenie mojej niskiej wartości. Postaram sobie pozwalać na niepowodzenia i spróbuję postrzegać je jako okazje do pracy nad sobą.

11) Zdaję sobie sprawę, , że warto skoncentrować się na teraźniejszości , godząc się z przeszłością i nie myśleć o przyszłości.

12) Zdaję sobie sprawę , że mam trudności z przystosowaniem się do danej sytuacji i zwykle stawiam warunek „ wszystko albo nic”. Postaram się myśleć mniej kategorycznie i być bardziej elastycznym w swoim zachowaniu.

13) Zdaję sobie sprawę , że mam zaniżone poczucie wartości, postaram się myśleć o sobie bardziej pozytywnie.

Zdaję sobie sprawę, że czuję się lepiej kiedy prowadzę aktywne życie, na przykład gdy pracuję, pomagam innym , lub czynnie odpoczywam
Ostatnio edytowano 22 sty 2006, 10:05 przez bibi, łącznie edytowano 2 razy

przez KOREK 22 sty 2006, 00:33
bibi wykonałas kawał porzadnej roboty.

Dzieki... :D
Ostatnio edytowano 04 mar 2006, 17:40 przez KOREK, łącznie edytowano 2 razy

przez Sonia 22 sty 2006, 12:02
Tu nie ma co pisać tylko trzeba czytać i stosować te zasady, bo wbrew pozorom mogą naprawdę pomoc zrozumiec nasze błędy, które popełniamy i które nas doprowadziły do nerwicy.

przez bibi 22 sty 2006, 12:09
chodzi mi o to, ze jak się nic nie napisze ,to temat schodzi w dół. a potem poprostu przechodzi na 2 stronę--a tam już nikt nie zagląda

przez Sonia 22 sty 2006, 13:22
No tak, wiem o co chodzi, tylko jak długo da się tak sztucznie utrzymywać temat na jednym z pierwszych miejsc?

Można oczywiście co jakiś czas coś napisać, żeby tylko było, ale czy nie można by na przykład poprosić admina o to żeby taki ważny dla nas nerwicowców post zamiescił na samej górze i żeby nigdy nie przesuwał się w dół, nawet jak nikt nic nie napisze???

przez bibi 22 sty 2006, 13:27
szefuńcio może miec odmienne zdanie, ale warto spróbowac.
a jak nie to trzeba sztucznie.

przez Dana 22 sty 2006, 20:26
Myslę, ze dobrym pomysle jest cytowanie tej ksiazki przez Bibi, w koncu nie wszystkich stać, by się zapoznać z jej zawartoscią, a może jeszcze lepszym byloby otwarcie dzialu np. "cytaty" lub przeniesienie tematu na glowną. Za to w dziale "cytaty, literatura" ktos kto ma aktulanie dostep do dobrej ksiazki moglby cytowac najwazniejsze fragmenty.

przez reirei 22 sty 2006, 23:34
bibi napisał(a):chodzi mi o to, ze jak się nic nie napisze ,to temat schodzi w dół. a potem poprostu przechodzi na 2 stronę--a tam już nikt nie zagląda
bibi, jaki to ma sens trzymać tak jakiś topik na siłę, o tym czy jakiś temat jest na górze decydują forumowicze, nie zmuszaj ich do pisania tylko po to żeby pisać. Jak będą troche inteligentniejsi to sobie skopiują, albo wogóle ustawią na strone startową
Bibi, poza tym, uczysz ludzi lenistwa, po to jest funkcja szukaj, żeby jej używać, po to żeby nie pisać 2387429374 tych samych topików i po to żeby znaleźć na forum to czego się na tym forum szuka :roll: jak ty chcesz być moderatorem bibi :?: :?: :shock:

PS:Same rady są b.dobre :D
Kto jest człowiekiem w tym samotnym świecie?

Sortuj wg