nerwica lękowa bez objawów fizycznych?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez dogomaniaczka 30 maja 2012, 18:42
Przepraszam, że zakładam nowy temat, nie lubię tego robić, ale jakoś nie mogłam znaleźć takiego, który by pasował do mojego "problemu".
A więc od dłuższego czasu nie miewam typowych ataków paniki. Co jest dla mnie dziwne, bo często stresuję się jakąś sytuacją, w myślach jest "panika", strach, chcę uciekać, boję się czegoś zrobić..a ze strony fizycznej NIC. Kompletnie NIC. Zero przyśpieszonego bicia serca. Strasznie dziwne uczucie, tu panikuję, przebieram nogami, myślę czy uciekać, a serca niemal nie czuję..O co chodzi? Nigdy czegoś takiego nie było...Czy to jakaś choroba, która tak spowodowała czy co..Bo nie śmiem mieć nadziei, że mi przeszło i została tylko bariera psychiczna, czy to w ogóle możliwe? Żeby tak nagle przestały występować objawy fizyczne??
Wiem, że to głupie, że teoretycznie powinnam się cieszyć, ale martwi mnie to w sumie..po prostu jakoś ciężko mi sobie to wytłumaczyć. No bo co cudowne ozdrowienie??
Leków nie biorę.
Że tak powiem "denerwuję się tym, że się nie denerwuję" :bezradny: :hide:

przez sylwiha 02 cze 2012, 19:30
ja też tak miałam, a było to tak dlatego że robiłam tyle ile się już "nauczyłam". gdy zaczęłam robić coś co sprawiało mi większą trudność (jazda autobusem/zakupy w hipermarkcie) objawy fizyczne wróciły i powracają w momentach gdzie nie jestem "wyćwiczona" i obyta.

Spróbuj pojechać sama autobusem do psychologa i po drodze postać w korkach to znowu poczujesz że jest tak jak było ;) serducho, duszności , panika...

Dlatego gdy już jest ten etap kiedy nie mamy objawów trzeba dawać sobie poprzeczkę wyżej ;)
F41

Sulpiryd 50 1-0-1

przez dogomaniaczka 03 cze 2012, 21:11
sylwiha, może i racja...ale zazwyczaj jest tak, że coś wydaje się trudne, nieosiągalne, a potem nagle jest ok i nie czuję nic..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg