PRZYCZYNY NERWICY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

PRZYCZYNY NERWICY

przez Adam Smith 15 maja 2012, 22:04
refren, krótko mówiąc , przyczyny nerwicy możemy podzielić na dwie grupy , czyli traumatyczne np wypadek , pożar , śmierć kogoś bliskiego i subtraumatyczne czyli nie od razu wywołujące zaburzenie , negatywne emocje , które gdzieś w nas się gromadzą przez dłuższy czas . Natręctwa to przymusowe , trudne do wyeliminowania myśli , które mogą świadczyć o nerwicy lub depresji i jeszcze jednej chorobie ale jej nie będę wymieniał :) . Więc do rzeczy , przyczyn jest mnóstwo , od np utraty pracy po zbyt duże oczekiwania , ważne by skorzystać z pomocy psychologa , który wyjaśni nam dokładnie na czym polega mechanizm błędnego koła oraz wyjaśni , że wszystkie objawy , które nam dokuczają są tylko wytworem naszego umysłu ( pod warunkiem , że wszystkie badania wyszły prawidłowo ) . Najgorszym wyjściem jest podanie się chorobie lub walka na zasadzie " muszę to przetrwać " , ponieważ najlepszym narzędziem do walki z nerwicą , jest wiedza o niej .
Adam Smith

PRZYCZYNY NERWICY

przez martini1290 15 maja 2012, 22:16
Tomcio nerwica a Ty leczysz się u psychologa? Jakie masz/miałeś objawy??

PRZYCZYNY NERWICY

przez bułka 15 maja 2012, 22:25
wstałem dziś rano, odpaliłem onet i czytam: http://zdrowie.onet.pl/zycie-i-zdrowie/ ... tykul.html :D co myślicie o tym: – Żyjemy w stanie nieustannego pobudzenia i czujności – mówi dr Blair. – Nasz mózg bez przerwy oczekuje na nowe informacje. Wiadomości tekstowe, poczta elektroniczna, portale społecznościowe, do tego obrazy z wiadomości telewizyjnych… Bez przerwy coś się dzieje. To sprawia, że niektórzy ludzie żyją w ciągłym lęku i czują się nieustannie zmęczeni.
co o tym myślicie? chyba trochę za bardzo generalizowanie - nie wiem - mam spore stany lękowe, jestem pewnie przewrażliwiony na świat, ale mam teraz sobie wyznaczać i mierzyć ile czasu dziennie mogę oglądać serwisy informacyjne i uważać czy przypadkiem za dużo nie wchłonąłem informacji z internetu żeby się nie przeciążyć. Jak czuję się dobrze i nie mam lęków to lubię płynąć z tym wszystkim, być na bieżąco z tym co mnie interesuje, być aktywnym - oprócz pracy zajmować się zainteresowaniami..itd Czasami to skutkuje brakiem wolnego czasu czy stresem związanym z wykonaniem zadań ale odbieram to raczej pozytywnie - tak jakby szukanie dobrego balansu między tym wszystkim. Człowiek jest zadowolony, że coś robi, że "idzie do przodu", że próbuje się spełnić....aż tu nagle BAAACH...spada LĘK i po wszystkim..trzeba od nowa zaczynać historię, wygrzebywać się z nerwicy żeby normalnie funkcjonować. I teraz bądź tu mądry - nie wiem czy natłok informacji to przyczyna "choroby" lęku naszych czasów (???) Stres i zmęczenie zawsze towarzyszyły człowiekowi.Bardzo chcę wyzdrowieć, ale pojawia się pytanie czy jak już będzie lepiej to za każdym razem trzeba się kontrolować czy "nie za bardzo pędzę" z rzeczywistością. Trochę mnie to smuci. Myślę, że jak komuś odpowiada taki lajfstajl to nie powinno być to bezpośrednią przyczyną lęków tylko jakieś innego rodzaju konflikty wewnetrzne, co myślicie o tym? Czy "nerwicowcy" muszą bardziej się pilnować w dzisiejszym świecie? Chcę o tym porozmawiać z moim psychologiem, do którego pierwszy raz w życiu się wybieram (choruję kilka lat). Pewnie okaże się że to tylko jakieś moje nieistotne nerwicowe rozważanka :lol:
Shine on you crazy diamond...

F41.0
escitalopram 10 mg
pramolan 50 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

PRZYCZYNY NERWICY

przez Adam Smith 15 maja 2012, 22:32
martini1290, pół roku chodziłem na psychoterapie psychodynamiczną , ale przerwałem ją , ponieważ postanowiłem zająć się stanami lękowymi , dlatego teraz chodzę na psychoterapie behawioralno-poznawczą ( po jej ukończeniu , mam zamiar kontynuować psychodynamiczną) . Objawów miałem mnóstwo , kołatania serca , duszność , bóle głowy , bóle mięśni , bóle żołądka , ucisk w skroniach , bezsenność , deralizacje i depersonalizacje . Miałem również masse irracjonalnych lęków , praktycznie mało jadłem bo bałem się , że któryś produkt okaże się przeterminowany i mogę się otruć . Nawet gdy się skaleczyłem , bałem się , że może wdać się zakażenie , co może doprowadzić do śmierć . Do tego depresja , natrętne myśli , lęk przed schizofrenią , fobia społeczna i wiele innych objawów emocjonalnych . Były takie dni gdy myślałem , że jestem nie uleczalnym przypadkiem i zamkną mnie w szpitalu psychiatrycznym do końca życia . To doprowadziło do tego , że któregoś dnia powiedziałem sobie dość i zabrałem się do roboty . Zrozumiałem , że ważna jest wiedza wiec zainteresowałem się psychologią i przeczytałem całą masse książek , o nerwicy , psychologi poznawczej i behawioryzmie . Następnie załatwiłem sobie psychoterapie , dzięki której poznałem przyczyny swojego zaburzenia ,a były to zbyt wysokie oczekiwania oraz nie zaspokojenie swoich wewnętrznych potrzeb . Dalej postanowiłem , ze względu na zainteresowanie behawioryzmem poznawczym , rozpocząć terapie w tym nurcie , ponieważ pozwala ona wyjść z objawów somatycznych , pokonać irracjonalne lęki oraz zmienić nastawienie do siebie , świata oraz ludzi . Przez ten okres udało mi się wyjść z depresji , wyeliminować napady paniki , objawy somatyczne i irracjonalne lęki . Byłem w naprawdę beznadziejnym położeniu , gdyby ktoś mi pół roku temu , powiedział , że z tego wyjdę , to najprawdopodobniej bym go wyśmiał :)
Adam Smith

PRZYCZYNY NERWICY

przez refren 16 maja 2012, 15:05
Tomcio Nerwica
refren, krótko mówiąc , przyczyny nerwicy możemy podzielić na dwie grupy , czyli traumatyczne np wypadek , pożar , śmierć kogoś bliskiego i subtraumatyczne czyli nie od razu wywołujące zaburzenie , negatywne emocje , które gdzieś w nas się gromadzą przez dłuższy czas . Natręctwa to przymusowe , trudne do wyeliminowania myśli , które mogą świadczyć o nerwicy lub depresji i jeszcze jednej chorobie ale jej nie będę wymieniał :) . Więc do rzeczy , przyczyn jest mnóstwo , od np utraty pracy po zbyt duże oczekiwania , ważne by skorzystać z pomocy psychologa , który wyjaśni nam dokładnie na czym polega mechanizm błędnego koła oraz wyjaśni , że wszystkie objawy , które nam dokuczają są tylko wytworem naszego umysłu ( pod warunkiem , że wszystkie badania wyszły prawidłowo ) . Najgorszym wyjściem jest podanie się chorobie lub walka na zasadzie " muszę to przetrwać " , ponieważ najlepszym narzędziem do walki z nerwicą , jest wiedza o niej .

Tak, uważam, że świadomość jest najlepszą drogą, kto pyta, nie błądzi.
refren

PRZYCZYNY NERWICY

przez nieboszczyk 09 gru 2012, 14:23
bułka, skąd u ciebie taki osobliwy nick?
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

PRZYCZYNY NERWICY

przez bułka 09 gru 2012, 19:43
nieboszczyk napisał(a):bułka, skąd u ciebie taki osobliwy nick?

buła - to chyba już z podstawówki :)

F41.0
escitalopram 10 mg
pramolan 50 mg

PRZYCZYNY NERWICY

przez nieboszczyk 09 gru 2012, 20:49
taką miałeś ksywę?
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

PRZYCZYNY NERWICY

przez bułka 09 gru 2012, 21:25
tak:)

F41.0
escitalopram 10 mg
pramolan 50 mg

PRZYCZYNY NERWICY

przez nieboszczyk 09 gru 2012, 21:27
ale dlaczego?

PRZYCZYNY NERWICY

przez bułka 09 gru 2012, 21:53
Nie mam pojecia

F41.0
escitalopram 10 mg
pramolan 50 mg

PRZYCZYNY NERWICY

przez nieboszczyk 09 gru 2012, 21:54
podoba ci sie ta ksywa?

Sortuj wg