PRZYCZYNY NERWICY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

PRZYCZYNY NERWICY

przez Rindpvp 13 maja 2012, 22:16
Klinicznej chyba bym nie wytrzymał, zobaczymy co sie rozwinie z moją nerwicą ale chętnie poszedłbym na rodzinnego. Jestem DDA + DDD i może jakos tam będę sie z tym utożsamiał
"I cicho cię proszę chroń przed ścieżką ciemną. Nawet najtwardsi mają chwile,kiedy potrzebują klęknąć"
Grammatik - Każdy ma chwilę ft. Fenomen

DDA

PRZYCZYNY NERWICY

przez martini1290 14 maja 2012, 17:12
Przeczytałam cały wątek Tomcio nerwica bardzo mądrze napisałeś skąd bierze się nerwica. U mnie jest podobnie. Jak zaczyna bić mi szybko serce to myślę sobie "to na pewno zawał". Wiem jednak, że to tak naprawdę spowodowane jest moim wiecznym lękiem i stresem... Tylko wiecie co jest najgorsze? Ze ja pomimo tego ze wiem ze to "tylko" lęk, nie umiem pozbyć się tych dolegliwosci typu duszność, lęk, szybkie bicie serca i kołatania ;(

PRZYCZYNY NERWICY

przez Adam Smith 14 maja 2012, 17:19
martini1290, Dlatego mogę ci polecić terapie behawioralno- poznawczą . Tam pomogą ci się pozbyć stanów lękowych i objawów somatycznych .
Adam Smith

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

PRZYCZYNY NERWICY

przez _z_ 14 maja 2012, 17:37
martini1290 napisał(a):Przeczytałam cały wątek Tomcio nerwica bardzo mądrze napisałeś skąd bierze się nerwica. U mnie jest podobnie. Jak zaczyna bić mi szybko serce to myślę sobie "to na pewno zawał". Wiem jednak, że to tak naprawdę spowodowane jest moim wiecznym lękiem i stresem... Tylko wiecie co jest najgorsze? Ze ja pomimo tego ze wiem ze to "tylko" lęk, nie umiem pozbyć się tych dolegliwosci typu duszność, lęk, szybkie bicie serca i kołatania ;(

jakbym czytał siebie , wszystko zaczyna sie od serca które wariuje jak szalone...a później włącza się błędne koło :(
navigare necesse est, vivere non est necesse
_z_

PRZYCZYNY NERWICY

przez Rindpvp 14 maja 2012, 18:08
Ja nawet nie zwracałem na serce uwagi :D Po prostu umierałem i /cenzura/. Koniec życia na tym świecie :D Warto żebyście w takich wypadkach poznali budowe i funkcje serca. Kiedy możemy mówic o jego wadach kiedy o stresie a kiedy o tym że zawał u młodego człowieka jest niemozliwy :). Na dodatek dodam że żeby za mlodu jebnąć na serce trzeba miec niedobór jonów potasu i sodu we krwi bo powoduje to złe cisnienie krwi i w koncu zawał. Ale do takiego stanu trzeba sie "przygotowywać" tygodniami :)
"I cicho cię proszę chroń przed ścieżką ciemną. Nawet najtwardsi mają chwile,kiedy potrzebują klęknąć"
Grammatik - Każdy ma chwilę ft. Fenomen

DDA

PRZYCZYNY NERWICY

przez Adam Smith 14 maja 2012, 18:43
martini1290, Ważne żeby podczas ataku , postarać się uspokoić i prowadzić ze sobą wewnętrzny dialog . Nie dziwne , że objawy nie ustępują , ponieważ przechodzi ci przez głowę myśl , że to tylko lęk , ale nadal się boisz , że to zawał . Postaraj się podczas ataku nie wsłuchiwać się w swój organizm , nie kontrolować oddechu , nie sprawdzać tętna , po prostu zajmij się czymś np posprzątaj , włącz telewizor , posłuchaj muzyki . Postaraj się również zapamiętać o czym myślałeś przed atakiem , bo jak już pisałem zaczyna się od myśli , gdy pojawi się lęk i myśli typu " zaraz dostane zawału , coś może mi się stać " , musisz zmienić myśli np " wiem że to tylko lęk , muszę się uspokoić , objawy za chwile ustąpią " i przedewszystkim nie panikować , bo wtedy objawy zaczynają się nasilać . Są również ćwiczenia oddechowe , jedno z nich które mi pomogło , polegało na tym żeby brać wdech przez nos , a wydech robić ustami . Pozwala to zwolnić oddech , zrelaksować się i przerwać atak . Do tego polecam , regularnie zażywać magnez , bo jego niedobór , może powodować takie objawy i rozpocząć psychoterapie gdzie będziecie mogli nauczyć się kontrolować swoje objawy , lęki , nauczyć nowych zachowań w sytuacjach stresowych oraz rozwiązać konflikty wewnętrzne :)
Adam Smith

PRZYCZYNY NERWICY

przez martini1290 14 maja 2012, 21:05
No z tym sercem to jest masakra. Sluchajcie u mnie sa lepsze i gorsze okresy. Od 3 dni co chwile (pod wplywem najmniejszego stresu) serce mi skacze puls do 160 ;(((( I caly czas mam taki wewnętrzny lęk ;((( scisniety zolądke i pod sercem jakby ;(((

PRZYCZYNY NERWICY

przez Adam Smith 14 maja 2012, 21:57
martini1290, Przyczyną takiej reakcji organizmu na stres i lęk , jest twoja obawa o serce . Lęk nasila objawy wegetatywne , które za to nasilają lęk , bo dochodzi obawa o swoje życie , gdy dojdzie do jeszcze większego nasilenia lęku , objawy stają się coraz bardziej dokuczliwe , tak działa mechanizm błędnego koła . Proponuje ci takie rozwiązanie , które u mnie zadziałało czyli , gdy serce zacznie szybciej bić , usiądż , staraj się nie panikować , tylko myśleć logicznie . Możesz sobie powtarzać " to tylko obronna reakcja organizmu , mam nad tym kontrole , zaraz to ustąpi " , ważne by nie panikować , powtarzam to po raz kolejny , dlatego że , nawet racjonalne myślenie w sytuacji gdy panikujemy nie przerwie błędnego koła . Staraj się w sytuacjach stresowych (np gdy atak paniki wystąpi w centrum handlowym) , nie uciekać tylko postarać się opanować sytuacje , gdy kilka razy zmierzysz się z taką sytuacją , lęk zmaleje , aż w końcu ustąpi całkowicie . Jeśli wykonałeś już badania , które wykluczyły choroby serca , użyj tego argumentu w dialogu wewnętrznym , pomyśl ( mam badania , wszystko jest w porządku , te objawy są na tle nerwowym więc nic nie może mi się stać).Możesz też spróbować brać tabletki uspokajające , nie mówię tu o psychotropach , tylko o lekach ziołowych np validol , które wpływają korzystnie na układ nerwowy i w sytuacjach stresowych pomogą ci się wyciszyć , jednocześnie łagodząc objawy . Zastanów się nad jakimś sportem , ponieważ sport potrafi rozładować wewnętrzne napięcie , możesz też zacząć ćwiczyć jogę , z własnego doświadczenia wiem , że potrafi wpłynąć dobrze na samopoczucie oraz rozlużnić mięśnie . Do tego jest naprawdę wiele ćwiczeń oddechowych , które w napadach paniki , pozwalają się odprężyć i nauczyć się właściwych nawyków oddechowych . Jak widzisz sposobów jest wiele , ale przedewszystkim polecam ci psychoterapie , ponieważ to priorytet w walce z nerwicą , tam dowiesz się jakie są przyczyny twoich objawów , nauczysz się sobie z nimi radzić oraz zlikwidować konflikty wewnętrzne , które wpływają na psychiczny i fizyczny stan twojego zdrowia :)
Adam Smith

PRZYCZYNY NERWICY

przez martini1290 15 maja 2012, 11:56
Dziękuję za odpowiedź;* Ja chciałam biegać, ale mam bardzo słabą kondycję i jak zaczynałam to serce bardzo szybko mi biło ;( i bałam się tego i po takim bieganiu nie mogło mi sie serce uspokoic ;( i zaczynalam sie potem dusić ;((( masakra !!!!! ;( sport niestety odpada choc bardzo bym chciała!

PRZYCZYNY NERWICY

przez Adam Smith 15 maja 2012, 19:00
martini1290, martini1290, A myślałaś o psychoterapii ?
Adam Smith

PRZYCZYNY NERWICY

przez martini1290 15 maja 2012, 20:48
myślałam, ale boję się trochę, to chyba nie dla mnie... A objawy mam coraz bardziej nasilone niestety ;((

PRZYCZYNY NERWICY

przez Adam Smith 15 maja 2012, 20:52
A co cię tak przeraża w psychoterapii ? :)
Adam Smith

PRZYCZYNY NERWICY

przez refren 15 maja 2012, 21:09
Rindpvp
Trauma, problem ukryty w podświadomości -> chęć ucieczki od problemu przez podswiadomość -> lęk, stan lękowy, natręctwa myślowe WSKAZUJĄCE na problem, tzn. stany lękowe czy raczej okoliczności w których dostajemy stanów lękowych wskazują na problem tak samo masz z natrętnymi myślami, jedni myślą o tym że ich opęta szatan i to coś wskazuje a drudzy wogole o tym nie myślą a boją się że zabiją synka co też na coś wskazuje :) Wasze stanowiska?

Moje takie, że wpływ może mieć stres, na przykład konfliktowa sytuacja w domu, którą się chłonie, a nerwica może się ujawnić pozornie bez związku. Może to być perfekcjonizm - natręctwa powstają nieraz z jego powodu, a perfekcjonizm to sprawa wychowania i czyichś przekonań. I może być sprawa predyspozycji czyli pewnej nadpobudliwości np. intelektu do ciągłego analizowania. Natręctwa to myśli, które każdemu czasem się zdarzają, ale zwykle ludzie przechodzą nad nimi do porządku dziennego. Więc może problemem nie jest to, dlaczego takie a nie inne myśli się pojawiają, ale czemu wokół nich narasta całe piekiełko lęku.
Takie rzeczy mi przyszły na razie do głowy.

-- 15 maja 2012, 21:11 --

Natręctwa wskazują na problem, ale nie wprost. To znaczy jeśli wydaje Ci się, że chcesz zamordować rodzinę, to oczywiście Twoim problemem nie są ukryte mordercze skłonności.
refren

PRZYCZYNY NERWICY

przez martini1290 15 maja 2012, 21:53
niewiem, nie potrafię się zmobilizować żeby tam pójść. Wszystko było już dobrze, teraz dopiero te wszytskie cholerne objawy powróciły niewiem dlaczego....

Sortuj wg