Lęk połykania przedmiotów

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez koksu77 10 maja 2012, 09:57
Witam mam 17 lat. Moim problemem jest albo fobia albo nerwica,nie znam sie na tym dlatego pytam. Mam lęk przed połykaniem przedmiotów tzn np zjem kolacje wszystko pieknie siedze a tu nagle w mojej głowie roji soe mysl ze zaraz polkne lyzke i czuje to w gardle i odrazu zbiera mi sie na wymioty a konsekwencje tego leku sa nastepujace :
Boje sie jesc ze bd znowu wymiotowac , chodzic do szkoly bo sobie narobie wstydu jak vodziennie bd mi sie na to zbierac chodze do kednej z lepszych szkol sportowych i mam obawy przed wyjazdami na zawody a lek ten nasila mi sie najczesciej w lato wiem bo mecze sie z tym juz 3 rok i jedynym lekarstwem bylo dla mnie zazywanie tak silnych lekow jak lorafen jednak udawalo mi sied niego nie uzaleznic ale od jakiegos tygodnia leki te wrocily mi w tym rokuu i nie zjawilem sie ani w szkole ani na treningach z tego powodu i boje sie komus o tym powiedziec bo wezna mnie za wariata tym bardziej ze mam dobra opinie w srod znajomych z tym lekem sie nie da zyc te mysli z tymi przedmiotami ciagle mnie drecza prosze o pomoc z gory dziekuje PS dodam ze w mlodosci przezylem wiele ciezkich chwil wiec moze to sa konsekwencje stresu z dziecinstwa jeszcze raz prosze o rade .

przez shinobi 10 maja 2012, 10:06
Jedz rękami, ręki nie połkniesz.

przez koksu77 10 maja 2012, 10:46
Ale to nie chodzi o to ze sie boje jesc sztuccami tylko te idiotyczne mysli ze cos polykam i nawet to odczuwam w gardle a w rzeczywistosci nic nie ma....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Verona 10 maja 2012, 12:03
shinobi napisał(a):Jedz rękami, ręki nie połkniesz.

..a jak odgryzie i się zadławi albo stanie mu w gardle?..taka ręka... :bezradny:
Koksu77 mam pytanie...jak "wydaje" Ci się, że połykasz np. telewizor...to odbija Ci się później plazmą?? czy LCD??
i czy świecisz i czy da się kanały przełączać jak masz go już w żołądku? :shock: :shock: :shock:
To extra sprawa :great:...tylko ciekawi mnie jak TY to potem wydalasz Chłopie? Też masz tak bujną wyobraźnię? :mrgreen:
Psychiatra, koniecznie się udaj, On może Ci jeszcze pomóc a jeśli nie, to pozostał jedynie gastrolog, bo pewnie problemy z żołądkiem masz nie liche...skoro tak wszystko "połykasz". :bezradny:
Biorąc pod uwagę problemy z młodości i i znaczny już wiek 17 lat :shock: to zacznij działać, bo długo tak nie pociągniesz, powodzenia :papa:

przez koksu77 13 maja 2012, 20:25
wiem mi tez to sie wydaje glupie ale kiedy mnie to atakuje to nie moge nad tym zapanowac znacie jakies domowe metody jakies czwiczenia relaksacyjne czy cos :) byle co wszystko wyproboje jednak mysle ze te natretne mysli to tylko przykrywka a prawdziwe klopoty mam wlasnie z zoladkiem sa jakies badania ktore wykarza nerwice czy cos podobnoego jakies zmiany ?

przez cud-kobieta 16 maja 2012, 11:36
Udaj się najlepiej do psychiatry/psychologa, może uda się znaleźć przyczynę myśli natrętnych. Czasami znalezienie i uświadomienie przyczyny, może pomóc w uwolnieniu się od takich myśli.

Sortuj wg