Muzyka w głowie...

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Muzyka w głowie...

przez Szymo19 08 maja 2012, 00:53
Witam. Od paru miesięcy leczę się na zdiagnozowaną nerwicę lękową. W moim wypadku jest to 20 mg Fluxoetinu rano i 10 mg Deprexoletu wieczorem. Napady lęku jakby przygasły ale męczy mnie jedna dolegliwość. Mianowicie ciągle słyszę w głowie piosenkę której załóżmy niedawno słuchałem lub sobie o niej przypomniałem... Wiem, że dzieje się to tylko w mojej głowie i nie ma żadnego źródła w otoczeniu, jest to bardziej myślowe ale jednak dokuczliwe... Kiedy pomyślę o innym utworze jestem w stanie zmienić go na to co słyszę... Nie wiem czy jest to objaw nerwicy czy może jest ze mną coś gorszego? ;/ Z góry dzięki za pomoc...

Muzyka w głowie...

przez flopee 08 maja 2012, 12:25
Szymo19 napisał(a):Witam. Od paru miesięcy leczę się na zdiagnozowaną nerwicę lękową. W moim wypadku jest to 20 mg Fluxoetinu rano i 10 mg Deprexoletu wieczorem. Napady lęku jakby przygasły ale męczy mnie jedna dolegliwość. Mianowicie ciągle słyszę w głowie piosenkę której załóżmy niedawno słuchałem lub sobie o niej przypomniałem... Wiem, że dzieje się to tylko w mojej głowie i nie ma żadnego źródła w otoczeniu, jest to bardziej myślowe ale jednak dokuczliwe... Kiedy pomyślę o innym utworze jestem w stanie zmienić go na to co słyszę... Nie wiem czy jest to objaw nerwicy czy może jest ze mną coś gorszego? ;/ Z góry dzięki za pomoc...

Chętnie bym Ci pomogła, ale kompletnie sie na tym nie znam :(

Muzyka w głowie...

przez Absinthe 08 maja 2012, 12:43
Szymo19, mam podobnie,jak mówiłam lekarce o tym,to powiedziała że to na pewno nie schizofrenia,bo w schizie słyszy się z "zewnątrz".Nie miałeś może nie dawno jakiegoś urazu głowy?
You have to die a few times
before you can really
live.
Von all den Dingen, die ich verloren habe, vermisse ich meinen Verstand am meisten

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Muzyka w głowie...

przez Ivaaa 08 maja 2012, 14:42
Piszesz, że bierzesz leki, a w pschychoterapii też uczestniczysz>

Muzyka w głowie...

przez Szymo19 08 maja 2012, 17:50
w psychoterapii nie uczestniczę, mój lekarz tego nie zaproponował...

Muzyka w głowie...

przez zimny_gosc 08 maja 2012, 22:01
Mnie to wygląda na typowe natręctwa myślowe, też tak mam zwłaszcza jak coś czytam albo się uczę wtedy to powoduje dodatkową frustrację, że nie mogę się skupić na czymś konkretnym, choć specjalistą nie jestem i to on powinien postawić właściwą diagnozę. Sposobu niestety na to nie znalazłem. Może jakaś chwilowa medytacja i swobodne przepływanie myśli mogłoby pomóc.

Sortuj wg