Nawroty nerwicy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Marha 13 wrz 2006, 10:58
Anula1_1 pewność, że wszystko jest ok, będziesz miała wtedy, gdy zauwasz swojemu lekarzowi. Pomyśl dlaczego miałby Ciebie oszukiwać? Skoro mówi, że wszystko z Tobą ok, to najwidoczniej tak musi być. Też sobie kiedyś wmawiałm rózne rzeczy. Głównie, że mam białaczkę, wrodzoną wadę serca i, że tracę wzrok. Zrobiłam wszystkie badania wszystkie były idealne. To mi nie pomogło. Dopiero psycholog uświadomiła mi jakie do niedorzeczne! Kompletnie irracjonalne! Po co wierzyć w coś co nie istnieje i masz na to dowody! No chyba, że wierzysz w krasnoludki, elfy itp.

znow sie zaczelo :/

przez Kret 13 wrz 2006, 15:52
Bylo tak pieknie po wizycie u psychologa teraz wszystko na nowo sie zaczelo :/ co za cholera czuje sie paskudnie z wyjsciem na dwor nie mam takich duzych problemow ale ten metlik w glowie nie do wytrzymania czuje jak bym mial zaraz zwariowac ( czy ktos z was ma taki metlik w glowie ? :/ i moze wie jak sobie z tym poradzic bo ja juz powoli nie daje rady mam wizyte u psychiatry pewnie bedzie chcial przepisac jakies leki ale ja jakos niechce brac lekow warto je brac ?

przez kretka 13 wrz 2006, 16:27
Trudne pytanie, sama stoję przed decyzją dot. brania leków i nie moge przestać bić się z myślami... Przede wszystkim musisz zrozumieć, że jedna, dwie a nawet 10 wizyt u psychologa mogą nie pomoc... Zaakceptuj fakt, ze będzie to długa i mozolna walka, z nawrotami i zwątpieniem...
Na pewno warto chodzić na PSYCHOTERAPIĘ. Jesli chodzi o leki, trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw. Koniecznie porozmawiaj o swoich wątpliwościach z psychiatrą.[/url]

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez anonimus 13 wrz 2006, 22:11
mialem to co ty, po czterech latach wychodze do sklepu przed blokiem ze stresem na twarzy, ale nigdy w zyciu nie bralem lekow, wystrzegaj sie tego, najwazniejsze to co zdobedziesz wlasna walka, tylko to odbuduje twoja pewnosc siebie! co to za wygrana jesli lek ja przynosi?

przez Kret 14 wrz 2006, 15:26
wlasnie pomysle nad tymi lekami ale z drugiej strony walczyc samemu na dluzsza mete :/ nie wiem czy dam rade bo w tych mometach kiedy mnie to nachodzi a taka tabletka byla by mi w stanie pomoc to bylo by swietnie ;) wogole mistrzowsko ze takie forum jest:* pozdr

przez kretka 14 wrz 2006, 15:29
Moja mama, która od lat boryka się z nerwicą, powtarza mi, że najważniejsze to się dobrze czuć. Jeśli kosztem niebrania leków, miałbyś codziennie ochotę wyskoczyć przez okno, to uważam, że upieranie się jest bez sensu.

przez peace-b 14 wrz 2006, 16:58
Raczej jedna wizyta u psychologa to za mało aby rozwiązać problem. Potrzebna jest dłuższa psychoterapia. Oczywiście możesz zacząć brać leki ale to nie rozwiąże problemu lecz będzie go maskować. Czy chcesz brać leki przez całe życie? Za jakiś czas mała dawka będzie za mała, zaczniesz brać większe i większe. Wpadniesz w uzależnienie z którego będzie potem trudno wyjść a do tego lęki tylko sie nasilą. Na twoim miejscu spróbowałabym dłuższej psychoterapii. Jeśli już zdecydujesz się na leki to postępuj bardzo ostrożnie i nie przerywaj psychoterapii lecz postaraj się zwlaczyć lęki aby móc odstawić leki. Czasowa farmakoterapia czasem jest konieczna i nie nalezy sie jej obawiać. Gorzej jeśli odkryjesz w lekacz cudowny sposób na problemy i przestaniesz walczyć z lekiem.

przez kretka 14 wrz 2006, 18:13
Peace-b ma rację. Leki czasem moga pomóc przezwyciężyć trudny okres i nie można za bardzo się przed nimi bronić, jeśli ich odrzucenie oznacza rujnowanie życia. Ale jednoczesnie trzeba się wziąć za przyczyny, których leki nie wyleczą. PSYCHOTERAPIA- to najważniejsze. Leków się nie bój, ale też stosuj je rozsądnie... Jak zwykle najlepszy jest złoty środek:-)

przez Kret 14 wrz 2006, 21:13
No nic pogadam sobie z psychiatra :D ale mysle ze spruboje moze te leki pomoga :D

cholera wrocilo mi ale dam rade

przez tanya 25 wrz 2006, 14:12
:twisted:

[ Dodano: Pon Wrz 25, 2006 2:14 pm ]
nowa na forum kurde ale z nerwica juz dobre 10 lat ale sie nie dam kurde zebym padla NIE DAM sie!!!!!!!!!!!

przez gabi82 25 wrz 2006, 14:22
Popieram!!! Ja tez sie nie daje tej ch... nerwicy. Trzeba walczyc :mrgreen:

przez Kret 25 wrz 2006, 14:43
Proste TRZEBA WALCZYC :) Tylko czasem latwo powiedziec a trudniej zrobic ;) pozdr..

Sortuj wg