Zwalczam nerwicę --> nasila sie depresja

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez ajajaj89 25 kwi 2012, 18:32
:(

To moze zaczne od tego, ze jeszcze miesaic temu bralem 20mg Paroksetyny.
Ale za namowa psychiatry zrzucilem na 10mg

Równolegle prowadzę sobie autopsychoanalizę. W pewnym sensie ona pomaga. Tak jak mniej lęków, więcej trzymam sie w garści. Ale rownolegle im mniej jest objawow nerwicowych tym wiecej jest depresyjnych. Od tygodnia czuję : obniżenie nastroju,, utrata zainteresowań i anhedonia,
mniejsza energia lub wytrzymałość na zmęczenie,
problemy ze snem

+ uczucie dołu non stop, ledwo sie uczylem do wtorkowego egzaminy. W ogole jakby wyszla ze mnie cala motywacja./
W pnd zwiększylem dawje do 15mg. Teraz czekam na rezultaty. Bo wiadomo ze te leki nie dzialaja odrazu.
W toku autoanalizy ktora prowadze sobie od 3 miechow odkrylem iz mam naeurotyczne tendencje poczucia kontroli nad sobą i otaczającym mnie światem,. odkrylem iz poszukuję caly czas obiektu, któremu się podporządkuję, a ten w zamian przejmnie za mnie inicjatywę nad moim życiem. Utwierdzilem sie w przekonaniu ze zbyt mocno jestem pzyczepiony psychicznie do rodzicow.
Mieszkam sam. Marzę o tym by spotkac jakas dziewczynę, ale to chyba jest kolejna manifestacja mojej sklonnosci do znalezienia opiekunczego obiektu. Zauwazylem tez iz nagminnie sie staram dopasowac do golu , do zasad spolecznych , do glosu sumienia, a gdy staram sie od nich odchodzic to czuje lęk.

Ale najgorszy jest ten dol emocjonalny. Naprawde, czuję upadek życiowy, Nic mie się nie chcę. Jakąs anhedonią odczuwam:(

Poprosze tez o zdanie psychologa. Bo czuję się naprawde nietypowo smutnie :(

-- 25 kwi 2012, 19:06 --

Proszę o słowa otuchy :(
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez ekspert_abcZdrowie 15 maja 2012, 14:01
ajajaj89, może nie cierpisz na "czystą" depresję i "czystą" nerwicę, ale na mieszane zaburzenia depresyjno-lękowe albo depresję maskowaną, która przywdziewa dziwne maski, a teraz głownie manifestuje się pod postacią negatywnych objawów, jak anhedonia, pustka, smutek, spadek motywacji, zmęczenie, brak energii do życia. Oczywiście, przez Internet mogę sobie jedynie pogdybać. Więcej o mieszanych zaburzeniach depresyjno-lękowych przeczytasz tutaj: http://abcdepresja.pl/zaburzenia-depresyjno-lekowe. Pozdrawiam!
Psycholog

Sortuj wg