czy to poważana choroba neurologiczna, czy nerwica?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez ketjow87 09 mar 2012, 14:08
Witam serdecznie,

Od jakiegoś czasu (ostatni miesiąc) cierpię na następujące objawy (z dnia na dzień jest coraz gorzej):

- zawroty głowy, które trwają od kilku miesięcy, a ostatnie tygodnie to znaczne nasilenie się objawów, także występują już ciągle (od rana do wieczora)
- problemy z równowagą: w zasadzie jak tylko leże to czuje się w miarę dobrze, mam problemy z chodzeniem (chodze jak pijany), nie moge ustać w miejscu nawet kliku sekund bo zaczynam się kołysać (problemy nawet gdy mam wziąć prysznic) i mam wrażenie, że zaraz upadnę. Podobne wrażenie mam jak siedze.
- bardzo duze bóle ud....jakbym miał poteżne zakwasy po jakimś dużym wysiłku fizycznym, a nic takiego nie miało miejsca (ostatnie 5 dni)
- zaburzenia wzroku: jak patrzę w dal to czasami faluje mi obraz, bóle oczu, czasami obraz mi się rozmazuje, ciągle bolą mnie oczy i mam wrażenie jakby były...bardzo suche
- inne objawy: problemy z koncentracja, z mówieniem (mówie nie wyraźnie), bóle szyi z tyłu i przodu, bóle głowy (na czubku i z tyłu), nudności występujące często przy bólach głowy
- takie dziwne krótkotrwałe zaburzenia świadomości (jakbym miał zaraz zemdleć),
- nagłe oslabienia, ataki senności (ciśnienie mam w normie)
- drżenie rąk, nóg, bóle stawów

Oczywiście byłem u lekarza:
- eeg bardzo dobry wynik,
- morfologia krwi, tsh, cukier, potas, magne itd(z grudnia) bardzo dobra,
- badania serca (ekg, próba wysiłkowa, holter, echo) ok
- rtg szyi: spłycenie lordozy od c4 do c7. Kształt trzonów prawidłowy. Przestrzenie międzykręgowe niezwężone. W pochyleniu bloknczynnościowy. W odgięciu ruchomość zachowana. Niewielka niestabilnośc c2/c3. Przestrzeń międzykręgowa c4/c5 zwęża się od tyłu
- usg jamy brzusznej, gastroskopia ok,
- rtg klatki piersiowej: nieznaczna prawostronna skolioza oraz równie nieznaczna rotacja. Nieznacznie klinowato zniekształcony trzon - najpewniej Th10. innych zmian nie stwierdza się.
- laryngolog stwierdził lekkie zapalanie błony śluzowej nosa

- czekam na badania: tomografia komputerowa, eng, wizyta u okulisty, ale terminy są odległe

Nie palę, pije tylko piwo, odżywiam się regularnie, bardzo dużo czasu spędzam przed kompterem

Moje pytanie jest następujące: jaka może być przyczyna takich objawów? czy są to objawy jakiś poważnych chorób neurologicznych np. stwardnienie rozsiane, czy guzy mózgu? od mojej ostatniej wizyty u neurologa objawy się znacznie pogorszyły, że w zasadzie nie jestem teraz w stanie normalnie funkcjonować, a kolejne wizyty mam zaplanowane na kwiecień. Pragnę jeszcze dodać, że mój lekarz rodzinny podejrzewa u mnie nerwice, ale nie wiem czy nerwica jest w stanie wywołać, aż takie uciążliwe objawy. Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam

przez Tukaszwili 09 mar 2012, 14:14
Matko Święta ile badań! mi to wygląda na klasykę nerwicy, zrobiłeś tyle tego, że nie widzę sensu aby robić coś więcej, bo zapewniam - kolejne badania będę uspakajały na chwilę, a potem nerwica uderzy z większą częstotliwością.

przez Justyna_C 09 mar 2012, 14:25
Wiesz, Twoje objawy faktycznie wyglądają poważnie i trudno wskazać jednoznacznie na nerwicę, ale tak jest w przypadku każdego z nas. Ja jednak pokusiłabym się o rezonans głowy, tym bardziej, że piszesz, że te objawy uniemożliwiają Ci normalne funkcjonowanie. Wiesz, każdy z nas przechodzi nerwicę na swój sposób - u jednych objawy są lżejsze u innych silniejsze, u jednych okresowe u innych ciągłe więc może Ty jesteś po prostu tym cięższym przypadkiem. Tego Ci życzę (a nie choroby neurologicznej) :)
trzymaj się ciepło
Justyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tiaminka 09 mar 2012, 17:13
Zacznę tak : Mam dskopatię na różnych poziomach - lędźwia i szyja a najbardziej boli odc. piersiowy choć z rezonansu wyszło, że nic tam nie ma. Od lutego 2011 mam bardzo obniżone samopoczucie - zaczęło się od rwy kulszowej z promieniowaniem do stopy. Przed lutym 2011 byłam aktywną szczęśliwą osobą - co tydzień w górach szusowałam na nartach, uczestniczyłam w sportowych imprezach. Kiedy w czerwcu 2011 zaczęło mnie ściskać w szyi, zaczęłam obawiać się, że coś jest nie tak z moją szyją. Wcześniej w lutym postudiowałam dużo o dyskopatii.Wraz z obawami o szyję, zaczęło mi się wydawać, że mi się kręci w głowie, analizowałam każdy szczegół. Ale to nie koniec w grudniu dostałam potwornego bólu z promieniowaniem na całe plecy blok kręgów w piersiowym - fizykoterapeuta tak stwierdził. W styczniu miałam dwa rezonanse. do dziś nie wiem czemu bolą mnie plecy w odc piersiowym. Moi rodzice są po medycynie i już zdiagnozowali : mam nerwicę!!! Ale powiem tak, nawet jak ją mam- jestem człowiekiem takim jak inni i mój organizm psuje się tak samo jak innych.Moja rada nawet jak cierpisz na nerwicę, to i tak badaj się, ale weź pod uwagę fakt, że możesz chorować na nerwicę i zaakceptuj to by móc sobie z nią poradzić. Pracuj nad sobą działaj tak, by jak najwięcej mieć w sobie pozytywnych emocji. Jest to trudne gdy coś bez przerwy boli, ale trzeba próbować. W IMR szyji wyszła wypuklina, choć wolałam żeby nic nie wyszło i że mam nerwicę ściskającą szyję i gardło a kręgosłup zdrowy, niestety nie udało się. Ale wiem, że taka wypuklina nie daje zawrotów głowy, to może wynikać z mojej nerwicy - duszność, a potem zawroty głowy. Miałam badania przeróżne. Jednak, że masz magnez dobry we krwi to nie znaczy, że w mięśniach masz dobrą ilość. Mi polecono magne B6. teraz testuję. Mg nie zaszkodzi ci, a może drżenie ustąpi. Ja borę min. 300 miligram dziennie magnezu. Polecam. Z tym tylko, że ja nie pije alko, kawy i herbat tylko napary ziołowe i owocowe. Przy trybie pracy i życia 80 % społeczeństwa ma problemy z receptorkami:) stres i kawka a potem neospazminka;) Więc badaj się i też jak Justyna jestem zdania lepsza nerwica niż jakieś inne choróbsko. Mnie badania uspokoiły i w głowie mi się nie kręci już. Pozdrawiam.

przez celineczka3 09 mar 2012, 19:14
ketjow87 napisał(a):- rtg szyi: spłycenie lordozy od c4 do c7. Kształt trzonów prawidłowy. Przestrzenie międzykręgowe niezwężone. W pochyleniu bloknczynnościowy. W odgięciu ruchomość zachowana. Niewielka niestabilnośc c2/c3. Przestrzeń międzykręgowa c4/c5 zwęża się od tyłu
- rtg klatki piersiowej: nieznaczna prawostronna skolioza oraz równie nieznaczna rotacja. Nieznacznie klinowato zniekształcony trzon - najpewniej Th10. innych zmian nie stwierdza się.
- laryngolog stwierdził lekkie zapalanie błony śluzowej nosa

Zwróć uwagę na stan kręgosłupa i wylecz wszystkie stwierdzone zapalenia. To są rzeczy na które ja bym zwróciła uwagę. Oczywiście wykonaj wszystkie zlecone badania ale jeśli wyjdą dobrze to daj sobie spokój z drążeniem tematu i skup się na utrzymywaniu zdrowia fizycznego i psychicznego w dobrej kondycji.
celineczka3

przez coldboy 16 kwi 2012, 17:48
ketjow87, Mam też zawroty że nie mogę ustać... Miałem TK i MR które nic nie wykazały więc chyba to jest nerwica...
Depralin 10mg

przez pixi107 21 kwi 2012, 17:42
Też mam spłyconą lordozę i boli mnie szyja i z przodu i z tyłu. Mam większość Twoich objawów. Diagnozowałeś się w kierunku miastenii może?
Przewrażliwiony nerwus w najwyższym stadium choroby.

Sortuj wg