Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez *Monika* 12 cze 2012, 20:07
JohnnyLittleHeart napisał(a):Dziękuję za odpowiedź. Oczywiście poczekam na wyniki, zobaczymy co będzie. A czy te ataki lękowe mogą brać się "znikąd"? Nigdy nie miałem podobnych sytuacji. Mogę jeszcze powiedzieć, że nie mam szczególnie stresującej pracy, jestem od kilku lat z dziewczyną, układa się dobrze, w rodzinie też w normie. O ile to ważne, to jestem osobą dość introwertyczną, ale też bez przesady, ludzi się nie boję, mogę rozmawiać z każdym. Stres się zdarza, myślę że tak jak każdemu. Wdzięczny będę za odpowiedź :)

Jeszcze coś dopowiem - objawy nie mają charakteru napadu czy ataku. Po prostu gdzieś tam tkwią, czasem się nasilają, by później odpuścić. Fakt faktem, że nie mogę się od nich oderwać, tkwią w głowie.

Atak lękowe nie biorą się znikąd. Żeby zrozumieć trzeba uświadomić sobie skąd się wzięły. Samemu jest ciężko szukać przyczyny. Od tego są terapeuci.
Może są inne czynniki wywołujące tak przykre dla Ciebie stany.
Spokojnie...czekamy na wyniki ;)

-- 12 cze 2012, 20:10 --

klkck, mogą to być objawy nerwicowe tj. ataki paniki.
Może masz tendencje do hipochondrii.
Lepiej nie czytać i nie wkręcać sobie. Później poziom lęku wzrasta i w ciele zaczynają się objawy, tzw. somatyzacja.
Obrazek
Główny Moderator

przez klkck 13 cze 2012, 05:27
Też generalnie myślę, że to nerwy. Ostatnio mam dużo stresu...Wszystko mija jak się o tym nie myśli lub...po 2 piwach :D ...

przez FenX 13 cze 2012, 11:36
Witam,

nie wiem czy dobrze wybralam wątek, nie chcę na razie zaśmiecać forum i zakładać nowego tematu:)
Postaram sie opisać mój problem jak najbardziej skrótowo.
Atrakcji w życiu w ciągu ostatnich 4 lat miałam dość sporo, dwie ciąże (obie zakończone porodami;]), ogromne problemy w zwiazku, kupno mieszkania, utrata pracy przez partnera, ogromne długi, zdrada, przemoc (fizyczna i psychiczna) w związku, wyprowadzka (trochę na mnie wymuszona) z ojcem dzieci do obcego kraju, chwilę potem jego poważny wypadek samochodowy, którego byłam świadkiem i cała masa innych mniej znaczących epizodów.
Jakoś tam sobie do tej pory z tym radziłam, przed załamaniem ratowało mnie poczucie obowiązku w stosunku do dzieci, one też dawały mi motywację i trochę energii do wstawania z łóżka. Staram się nie skupiać na sobie i swoich emocjach, ze strachu, że jeśli zajrzę do swojej głowy i pozwolę sobie na to, żeby 'czuć' rozpadnę się na kawałki.
I do tej pory jakoś funkcjonowałam. Od pół roku jednak zaczęły mi się pojawiać przedziwne somatyczne jazdy, które dość skutecznie uniemożliwiają mi normalne funkcjonowanie. Po każdej silniejszej stresowej sytuacji dzień albo dwa po dopada mnie koszmarny ból. Coś, jak przy grypie, tyle że znacznie silniejszy, nie działają środki przeciwgrypowe. Przy pierwszej takiej sytuacji poszłam do lekarza, zrobiłam wszystkie badania krwi, wyszła lekka awitaminoza i lekka anemia (zwiazana pewnie z totalnym brakiem apetytu). Magnez, potas, tarczyca dolnej granicy, ale w normie.
W tej chwili czwarty dzień mam potworne ból mięśni nóg, ledwo chodzę, środki przeciwbólowe działają na chwilę. Jestem kropce, język autochtonów znam w stopniu lekko komunikatywnym, wizyta u psychiatry może być więc drogą przez mękę. Mogę poszukać lekarza mówiącego po angielsku, chociaż też boję się, że z wrażenia zapomnę jak powiedzieć "dzień dobry":)
W związku z tym, chciałabym się Was zapytać, czy spotkaliście się z tego typu objawami przy nerwicy? Czy w takiej sytuacji powinnam raczej cisnąć na wykonanie dodatkowych badań u lekarza internisty?
Czy znacie jakieś sposoby na poradzenie sobie samemu z taką sytuacją, kiedy terapia u psychologa jest praktycznie niemożliwa?

Wiem, że to pytania trochę z kosmosu, ale naprawdę nie wiem co robić i jak sobie z tym poradzić.

Pozdrawiam,

FenX

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 13 cze 2012, 17:09
FenX, Jak najbardziej objawy, o których piszesz mogą świadczyć o somatyzacji.
Nie umiem niczego doradzić w kwestii poprawy stanu bez terapii.
Obrazek
Główny Moderator

przez imsparta 15 cze 2012, 01:12
Tak to typowe objawy nerwicy. I mozesz sobie poradzic sama, naprawdę! wpisz w wyszukiwarce "historia pewnej nerwicy" to calkiem jak terapia. Działa !!!
Co jeszcze ? ... nie bój się tych bóli, bojąc się tak na prawdę sprzyjasz pojawianiu się ich. Zdecyduj się na to że na razie tak będzie.
Dużo by pisać, jeśli chcesz mogę Ci pomóc może nie fachowo, ale z doswiadczeniami. Przeszłam przez nerwicę i dałam radę z różnymi świństwami. Teraz mam piski w uchu, od 3 tygodni. I za cholere nie wierzę że to nerwica bo pokonałam ją, ale może się mylę:) i powiem Ci szczerze że mam nadzieję że to nerwica bo wtedy dam radę:)

przez Maartaa20 20 cze 2012, 14:21
Od jakiegos miesiąca dopał mnie strach , o to ze zaraz sie cos stanie ze nie bede mogła oddychac i faktycznie wdety ciezej zaczynam oddychac , o to ze serce mi za szybko bije i zaraz cos z tym sie stanie , boje sie ze sobie nie poradze w przyszłosci o to ze chłopak odejdzie . Są to leki nie uzazadnionie ale bardzo czaesto do mnie wracają w ciagu dnia podczas zasypiania .
Nie wiem czy powinnam gdzieś z tym sie udać a jak tak to gdzie .
Mam już dosc tych leków i chciała bym by wrócił mój stan zprzed około 2 miesięcy .
Ostatnio edytowano 22 cze 2012, 12:35 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

przez uzytkownik 20 cze 2012, 14:25
Mam już dosc tych leków
A co bierzesz?
uzytkownik

przez Maartaa20 20 cze 2012, 14:28
Nic nie biore , zadnych leków

przez uzytkownik 20 cze 2012, 15:38
Maartaa20 napisał(a):Nic nie biore , zadnych leków

To używaj poprawnie "ogonków". Robienie komuś łaski a laski - to drobna różnica :)
Idź na psychoterapię, jak masz z tym problem, to idź do psychiatry po leki wyciszające, dzięki którym będziesz mogła spokojnie rozmawiać z psychoterapeutą.
uzytkownik

przez santa19 21 cze 2012, 15:16
witam . moze zaczne tak , 3 tygodnie temu bylem z kolegami pod domkami , pierwszy raz zapalilem trawke , chwile pozniej jadlem chipsy i poczulem jakby mi cos utkwilo w tchawicy , okropne uczucie , wezwano karetke ale w szpitalu nic nie wykryto , nie powiedzialem im ze palilem trawe , te dziwne uczucie ze ciagle cos mam w tchawicy dokucza mi do dzis , do tego doszło jeszcze uczucie bólu w klatce piersiowej , i dziwny tepy bol i sciskanie serca . jak mnie dopadaja mysli i uczucia ze cos mi zalega w plucach czy cos doslownie czuje sie w innym swiecie , jakbym "latał" do tego mam czesto problemy z snem (nawet godzinami nie moge zasnac) koncentracja , pamiecia , czasami problem z widzeniem choc nie mam zadnej wady i bola mnie oczy jak patrze na boki . jak dopada mnie ten niepokoj to mam dziwne uczucie w głowie jakby mrowienie i dziwny bol , czasami boje sie ze bede mial zaraz udar czy cos . do tego czuje sie jakbym mial ciagle temperature ktorej nie mam . czasami jak jem cos to zaczynam sie bac czy mi to nie wpadnie do tchawicy , i czesto jak zaczynam o tym myslec , to wlasnie czuje sie jakbym cos tam znowu mial . prosze o jakakolwiek pomoc , czy ktos przezywa lub przezywal cos podobnego . i jakies rady no i czy to jest nerwica .
Ostatnio edytowano 21 cze 2012, 20:53 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

przez ewaryst7 21 cze 2012, 16:51
Tak zareagowałes na gówno jakim jest trawka. To wywolało lęk i teraz masz jazde. Idz do lekarza i szczerze powiedz , co paliłes.

przez uzytkownik 21 cze 2012, 17:01
Dokładnie. Nie ma co czekać. Nerwicowcy zdecydowanie nie powinni palić trawy. Jest tutaj dużo wątków na ten temat. Powoduje i pogłębia stany lękowe (do tego kompletne odrealnienie, uczucie jakby zza szyby, połączone z paniką i lękiem), stany psychozy trwające czasem i miesiącami (bez leczenia) od zapalenia.
uzytkownik

przez santa19 21 cze 2012, 20:49
dodam jeszcze ze dwa lata temu psychiatra zdiagnozowal u mnie lek pourazowy i bralem leki , wyszedlem z tego i cieszylem sie zyciem ! ale teraz to powrocilo ;/ wiem ze jestem w stanie z tego wyjsc ale znowu jest bardzo ciezko ;/ dzieki za rady , nie wiedzialem ze trawka nasila takie objawy

przez joasia1973 21 cze 2012, 22:03
A ja wiem ,że to nerwica ale musze napisac moze bedzie mi lepiej. Jakies kilka lat leczylam depresje a przy tym mialam nerwice ale nie leczylam bo boje sie srodkow uzaleznajacych. Potem przeszlo jakos, zajelam sie praca i bylo gucio. Aha , mialam wielki epizod hipochondrii , ktora skonczyla sie zdiagnozowaniem raka , ktora okazala sie pomylka po biopsji watroby. A co teraz : Mama umiera na raka watroby z przerzutami, został jej dzien, tydzien albo miesiac. Ja czekam az polece w poniedzialek do mamy. Jedynie objawy , ktore mam , jestem przekonana ze to nerwica a zdrugiej strony mam objawy jakie miala mama. Bóle kręgosłupa, czuje jak puchnie mi okolica wątroby, brzucha, bóle podbrzusza, bóle w okolicy mostku, słabo. To musi byc nerwica , prawda. Ja nie mam raka prawda? No i napewno już sie nie przebadam, bo teraz nie ma na to czasu a potem nie chce znow sie stresowac. to tyle ode mnie. Chcialabym tak sie spotkac na czacie i pogadac. Ciezko mi.

Sortuj wg