Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Adam Smith 03 cze 2012, 21:29
pablo_019, Pomaga się całkowicie pozbyć objawów psychicznych i fizycznych , więc się nie martw ;)
Adam Smith

przez *Monika* 03 cze 2012, 22:05
pablo_019 napisał(a):a czy może mi ktoś powiedzieć czy ta psychoterapia pomaga zwalczyć objawy, czy jest jedynie po to żeby się z nimi pogodzić?.

Poprzez pracę nad sobą, uświadomienie nieuświadomionego, dochodzenie do wniosków, poznanie relacji rodzinnych, swoich mechanizmów postępowania, charakterystycznych spectrum zachowań pozbędziesz się objawów. Pogodzić też się trzeba będzie , ale z tym czego dowiesz się na swój i innych temat. To tak w skrócie, mała kropla w morzu.
Obrazek
Główny Moderator

przez infrared 04 cze 2012, 12:42
Witam,
to mój pierwszy post tutaj, więc w razie jakiejś wpadki proszę o wyrozumiałość ;)

Moja przygoda z nerwicą oficjalnie zaczęła się trzy miesiące temu. Zaczęło się od bólu w klatce piersiowej i kołatania serca podczas zasypiania. Po wizycie u lekarza rodzinnego, który delikatnie mówiąc mocno mnie przestraszył (miałam podwyższony puls, kazał mi natychmiast dzwonić na pogotowie gdybym się gorzej poczuła) i po powrocie do pracy doszły mi zawroty głowy, kłucia w okolicy serca, dosyć sporo dolegliwości bólowych. Miałam wykonane podstawowe badania - morfologia, OB, TSH, cukier, EKG, lekarz rodzinny stwierdził, że nic mi nie jest i zarządził jakieś ziołowe tabletki na uspokojenie. Tabletki nie pomogły, doszły mi napady paniki (mialam wrażenie, że staje mi serce i przestaję oddychać, zapadam się), powoli przestawałam normalnie funkcjonować. Pracuję z klientami i nie mogę sobie raczej pozwolić na takie odjazdy w pracy, jednocześnie praca dosyć mocno potęgowała moje dolegliwości. Zaliczyłam w międzyczasie jeszcze kardiologa, który stwierdził, że generalnie mogę sobie zrobić dodatkowe badania, ale raczej nie widzi takiej potrzeby oraz prywatnego internistę, ktory po wysłuchaniu mojej historii poradził mi psychologa.
I do tej pory byłam skłonna uwierzyć, że to nerwica.
Ale po dłuższym wolnym i brutalnym powrocie do pracy wszystko się pozmieniało. Puls mi już nie skacze, skacze mi ciśnienie. Drętwieje mi lewa strona ciała. Mam bezdechy, zawroty glowy mniej intensywne, ale za to o wiele częstsze. A wrażenie zapaści mam niemal codziennie. Wyczytałam, że objawy chorób serca pojawiają się po wysiłku i w tym momencie każdy wysiłek to dla mnie katastrofa, bo mam od razu jakieś przeboje. Mam też wrażenie, jakby mi coś ściskało klatkę piersiową i gardło - nie boli, ale przeszkadza o tyle, że jeszcze bardziej się nakręcam. Odstawiłam tabletki i staram się je łykać tylko w razie konieczności, ale zauważyłam że generalnie nie ma wpływu to, co robię na to, co się ze mną dzieje. Rano jest trochę lepiej, wieczorem gorzej,najgorzej, jak wyjdę z domu. Chodzę do psychologa, niewiele mi to pomaga. Nie wiem, czy nerwica tak działa, nie mam się kogo poradzić - więc pytam tu. Czy to normalne, czy nerwica tak działa?
W którąkolwiek stronę się udasz, idź tam całym sercem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pablo_019 04 cze 2012, 13:24
A nie wydaje się wam że zaburzenia wzroku i piski w głowie trwające przez 8 miesięcy przez 24h to jednak nie objaw nerwicy? trochę to dziwne że nawet przez chwilę nie mam spokoju...

przez trockenpl 04 cze 2012, 13:55
pablo_019 napisał(a):A nie wydaje się wam że zaburzenia wzroku i piski w głowie trwające przez 8 miesięcy przez 24h to jednak nie objaw nerwicy? trochę to dziwne że nawet przez chwilę nie mam spokoju...

Jeżeli wykonywałeś badania i nic nie stwierdzono to jednak nerwica.
Ze swojego doświadczenia wiem, że dopiero zrozumienie problemu pozwala lekko zapanować nad tym co się dzieje w głowie. Zaczynałem powoli, próbowałem zrozumieć co wywołuje u mnie ciągłe zawroty głowy. Po pewnym czasie jestem w stanie zapanować nad zawrotami, jeżeli potrafię zrozumieć czym sa wywołane. Np., gdy poznaję jakąś nową osobę zaczyna kręcić mi się w głowie, ale z racji tego że wiem iż w takich sytuacjach się denerwuję to staram się nad tym zapanować.

przez pwmo 04 cze 2012, 18:04
A u mnie wyszedł podwyższony cholesterol i czas rzycić palenie i wrócić do sportu jak dawniej i myślę, że będzie o.k.

przez Adam Smith 04 cze 2012, 19:43
pablo_019, Mam tak samo i zapewniam cię , że to objaw nerwicy ;)
Adam Smith

przez wiki22 05 cze 2012, 00:39
wiki22 napisał(a):Pomóżcie mi, bo nie wiem czy to nerwica..

2 lata wcześniej miałam straszny okres z chłopakiem, kłótnie dzień w dzień, aż w końcu doszło do takiej awantury i krzyków, że byłam cała roztrzęsiona, klnęłam, krzyczałam tak jak on do mnie, potem zaczęłam płakać aż w końcu zemdlałam - nie wiem osłabienie, emocje. zasłabłam 3 razy w ciągu pół godziny, przyjechała karetka, zbadali bicie serca, dostałam relanium i tyle. Tydzień później tak się przejmowałam kłótniami z chłopakiem że zaczełam płakać, nakręcać sama siebie że w końcu zawołałam znajomych bo dostałam duszności i zawiezli mnie do szpitala. Zaburzony oddech, ścisk gardła, ból głowy, roztrzęsienie, płacz, a serce to myślałam że mi wyskoczy. Zrobili znowu badanie - wyszło że wszystko jest ok, że jestem podenerwowana, że musze odpocząć, dostałam zastrzyk, bo miałam przyspieszoną akcję serca i lekarz stwierdził że to atak nerwicy. Brałam Voltaren? jakoś tak.. żeby nie mieć tych skurczów w razie nerwów i problemów z dusznościami, i z czasem się uspokoiło. Po roku rozstanie z chłopakiem - najpierw histeria, krzyki, potem bezradny płacz, błaganie a w końcu ból głowy, osłabienie, cała się trzęsłam i zaczęłam słabnąć, odpływałam a przy tym ciężki nierówny oddech, jakbym nie mogła go złapać. po 15 minutach jak się uspokoiłam i doszłam do siebie, to nei do końca wiedziałam co się stało przez ostatnie 3 minuty przed omdleniem.Pół roku temu kolejny kryzys i ponowne rozstanie z chłopakiem,żeby wogole funkcjonowac to na dzień dobry tabletki uspokajające i na dobranoc też żebym mogła spokojnie zasnąć. Ostatnie pół roku spokój, przy większych nerwach histeria, ból głowy, roztrzęsienie, czasem mi niedobrze ale większych ataków narazie nie ma.
Czy to jest nerwica? Czy atak może pojawiać się raz na ileś i potem zniknąć na dłuższy czas?
Czy nasilenia i objawy mogą się różnić? Czy to możliwe że przy jednej kłótni mam atak a innym razem nie jesli to jest nerwica? I jeszcze jedno czy nerwica może pojawiać się tylko w stanach mocnego zdenerwowania czy załamania?

Czy mogę liczyć na jakąś odpowiedź, poradę? to dla mnie bardzo ważne.. nie potrafię sama tego zdiagnozować, może ktos miał podobnie..

przez imsparta 07 cze 2012, 00:37
Dzwonienie w uszach

Witam Was:)
Mam pytanie. Czy jednym z objawów nerwicy jest może u Was dzwonienie w uszach. Taki szczególny pisk w głowie.
Byłam u laryngologa, nie stwierdziła u mnie ani stanu zapalnego ani zatkanych uszu. Dała skierowanie na badanie słuchu i finito.
Zastanawiam się jednak czy to może przez nerwicę. Ostatnio mam nie za ciekawy okres jeśli chodzi o nerwy.
Boję się że jestem jedna jedyna z tą dolegliwością. :zonk:
Ostatnio edytowano 07 cze 2012, 03:32 przez *Monika*, łącznie edytowano 2 razy
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

przez Adam Smith 07 cze 2012, 00:38
imsparta, Spokojnie to jeden z objawów nerwicy , też go mam i wielu innych nerwicowców z tego co wiem , też przez to przechodzi ;)
Ostatnio edytowano 07 cze 2012, 03:32 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono
Adam Smith

przez kafka 07 cze 2012, 00:39
imsparta, tak też często to miewam, muszę się już mojego faceta pytać czy też to słyszy czy to tylko w moim uchu :lol:
Ostatnio edytowano 07 cze 2012, 03:32 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono
kafka

przez pablo_019 07 cze 2012, 10:27
imsparta mi piszczy tak samo w głowie i to przez cały czas.

Dziękuje wszystkim za odp na moje pytania.

Zapisałem się na psychoterapie i zobaczymy co z tego będzie. Chyba zapiszę się też do psychiatry bo nie mogę utrafić z lekiem po którym bym się czuł wyraźnie lepiej. Trochę pomógł mi Cipriamil ale po 3 tygodniach przestałem go brać. Z Sedamem było podobnie. Przepisał mi go lekarz rodzinny ale pomógł na początku a później znów było gorzej. Jakie leki bierzecie i czy coś to pomaga?

przez pwmo 07 cze 2012, 14:21
Mi raz piszczy , raz nie piszczy ale cały czas boli w prawej skroni!

przez pawelbdg24 07 cze 2012, 14:56
ja mam mrowienie glowy ,ucisk glowy ,szumy itd

Sortuj wg