Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez pablo_019 31 maja 2012, 14:45
Witam

Jestem tu nowy. Mam do was pytanie. Zacznę od tego że we wrześniu tamtego roku przyszedłem jak co dzień do pracy i nagle moje życie zmieniło się w koszmar. Dziwnie się poczułem. Najpierw zaczęła mnie ściskać głowa. Chwilę później pojawiły się zaburzenia wzroku (mroczki, pogorszenie widzenia, światłowstręt, błyski, czasami drganie obrazu). A jak wstałem od biurka to nogi jak z waty i zawroty głowy. Pomyślałem najpierw że to migrena jakaś. Niestety ta aura nie ustępowała i uczucie zmęczenia i bycia pijanym też nie. Później zauważyłem że piszczy mi w głowie/uszach. Pojawiły się bóle kręgosłupa, ramion, głowy, sztywność szczęki. Po nocy jestem pijany i nie wyspany. Nie będę opowiadał całej mojej drogi ale odwiedziłem już internistów, laryngologów i neurologów. Miałem wykonane badania krwi, moczu, wzroku (dno oka, pole widzenia, sprawdzone ciśnienie oka), badania na choroby tarczycy, boreliozę, rezonans magnetyczny z kontrastem głowy i tomograf głowy, pobranie płynu mózgowo-rdzeniowego, potencjały wzrokowe i słuchowe. I nic. Nic nie znaleźli. Wszystko ok. Każdy lekarz po obejrzeniu tych badań mówi to nerwica, depresja albo zaburzenia psychosomatyczne. Ja się z tym nie bardzo zgadzam bo wydaje mi się że nie miałem problemów. Druga sprawa że te dolegliwości są typowo neurologiczne, wydaje mi się że to złe krążenie mózgowe. Mam jednak pytanie czy w nerwicach występują aż takie objawy? Czy jest tu na forum ktoś kto ma coś takiego? proszę o odpowiedź.

przez maetre 31 maja 2012, 23:05
pablo zaburzenia wzroku mam dokładnie takie jak ty. Piski w uszach jak i osłabienie również. Nie jesteś sam ; )

przez damiano_19 31 maja 2012, 23:24
Prosze o pomoc - czy to nerwica?

Witam. Jestem nowy na forum. Napisze kilka zdan zeby jak najlepiej opisac moja sytuacje, dlatego dziekuje cierpliwym za pomoc. Otoz od jakiegos roku zaczely mnie meczyc poranne bole brzucha, przestalem miec apetyt, schudlem dosyc duzo, przestalem tolerowac alkohol. Nawet kieliszek wodki potrafi u mnie wywolac wymioty. Przed wazniejszymy wydarzeniami w zyciu (np kolos - mam ciezkie studia wymagajace ciaglej nauki, czy imprezy) czuje straszny dyskomfort w brzuchu, mam obfite gazy, do tego dochodza wymioty albo silny odruch wymiotny. Mialem robione usg jamy brzusznej, morfologie, ktora wyszla srednio, a zawsze mialem idealne wyniki, gastroskopie, ktora nic nie wykazala poza infekcja H. pylori, i ktorej juz sie pozbylem. Bylem u gastrologa, dal mi Tribux forte i Polprazol. Nic nie zauwazyl niezwyklego. Tribux raczej nie dzialal wiec zeby nie zaburzac pracy jelit nie bralem go pozniej. Czasem popijam sobie hydroxyzyne i tak jakby dzialala. Nie wiem co robic. Moje zycie juz nie wyglada tak rozowo jak kiedys. Czy objawy to moze byc nerwica? Dodam, ze zawsze bylem czlowiekiem niezwykle optymistycznym, swietnie sobie radzilem ze stresem, duzo imprezowalem i uwielbialem towarzystwo ludzi, dlatego dziwnym jest dla mnie zeby nerwica dopadla akurat mnie. Moze ktos boryka sie z podobnymi problemami. Za wszelka pomoc wielkie dzieki.
Ostatnio edytowano 01 cze 2012, 01:01 przez *Monika*, łącznie edytowano 2 razy
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 01 cze 2012, 01:06
damiano_19, Tak, to mogą być objawy somatyczne organizmu w związku z zaburzeniami lękowymi.
Może odwiedź jeszcze psychologa.

pablo_019, przejrzyj wątek, jakie ludzie mają objawy. Przeróżne.
Od autodiagnozy raczej się wstrzymaj. Nie jesteś lekarzem. Wyniki chyba coś sugerują, tak?
Jest jeszcze psychiatra i psychoterapeuta od leczenia zaburzeń, w których dominuje somatyzacja.
Obrazek
Główny Moderator

przez shaam20 01 cze 2012, 14:45
damiano_19 też myślę, że to nerwica.
Widzisz, tak to jest nerwica nie atakuje tylko ludzi wiecznie smutnych, zdołowanych itd. Ona spada jak grom z jasnego nieba. Łączę się z Tobą, bo też zawsze miliard imprez, znajomych, wiecznie chill i fun a tu takie coś :) nikt z moich znajomych mi nie wierzy że to mam,( bo też wiecznie optymistka, wesola itd ;p)
' co cię nie zabije to cię wzmocni' - także chyba już jestem nieśmiertelna ;)

fluo 10mg
nerwica lękowa,hipochondria, ataki paniki.

przez striker 01 cze 2012, 15:05
Czy to nerwica?

Witam. Postanowilem opisac tutaj swoj problem. Boje sie ze moglbym pomyslec o tym ze wszystko co widze jest wytworem mojej wyobrazni, boje sie ze moge uwierzyc ze tak jest.
czytalem duzo ksiazek o rozwoju osobistym, powiekszaniu swiadomosci. Pamietam taki pierwszy dziwny objaw - zastanawialem sie czy jest prawda obiektywnam
np. jezeli ja uwazam cos za ladne, a ktos za brzydkie to jakie to jest NAPRAWDE.
mam dziwne mysli, np. jak to jest ze ludzie porozumiewaja sie za pomoca jezyka skoro kazde slowo
mozna inaczej zrozumiec - uswiadomilem sobie ze ktos z kim rozmaiwam nigdy nie bedzie w stanie poczuc tego samego co ja.
Mam poczucie jakby to wszystko bylo nierealne, jakbym zyl w fikcji.
Zdalem sobie sprawe z tego ze dotychczasowe postrzeganie rzeczywistosci bylo tylko moje, to ja nadawalem wszystkiemu znaczenie
a inni ludzie byc moze robili to inaczej. Taka mysl mnie przeraza. Czuje sie nieswojo.
Zauwazylem ze w momencie gdy sie budze rano, jestem przez kilka sekund normalny, czuje sie jak dawniej.

Byc moze mozna nazwac to w ten sposob ze zdaje sobie sprawe z kazdej mysli, a dotad te mysli plynely czesto nieswiadomie,
teraz kazda mysl sie zatrzymuje a ja ja przetwarzam. Np. podaje mamie numer telefonu, patrzę na cyfry odczytuje je zupełnie normalnie, ale zaraz zastanawiam się jak to jest że jest jakiś znaczek który ja i wszyscy odczytujemy jako np trzy.
Opisujac swoje objawy psychiczne musze zaczac od slow Boje sie, bo autentycznie zaczynam sie bac wszystkiego o czym pomysle,
moj mozg tak jak juz wyzej napisalem kreuje nowe sytuacje w ktorych widze siebie w negatywnych okolicznosciach. Np. boje sie
ze nie wroce do "siebie"., albo choroby psychicznej, ze mam schizofrenie.
Czy ktoś mnie rozumie?;( czy ktoś coś takiego przechodził?

Dodam ze nie bylem u psychiatry, wizyte mam w poniedzialek.
Ostatnio edytowano 01 cze 2012, 17:09 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

przez *Monika* 01 cze 2012, 17:10
striker, Witaj, rozumiem o czym piszesz.
Tu widać Twój poziom lęku, jest bardzo wysoki.
Każdą myśl przeciwstawiasz, analizujesz, doszukujesz się podstępu, widzisz w negatywach.
Dobrze, że idziesz do psychiatry.
Może też nie obędzie się bez psychoterapii.
Obrazek
Główny Moderator

przez *Wiola* 01 cze 2012, 17:23
striker, Dla mnie takie "rozkminianie" nie jest niczym dziwnym , ani objawem chorobowym. Przechodziłam taki etap w swoim życiu, tylko działo się to raczej w dzieciństwie. Chorobliwe staje się to wtedy gdy nie potrafisz się od tych myśli opędzić. Jak to u Ciebie wygląda i ile masz lat?
Moderator

przez striker 01 cze 2012, 17:58
Tak, nie potrafię. Mam 19 lat

przez *Wiola* 01 cze 2012, 18:40
striker, Wobec tego wizyta u specjalisty jest jak najbardziej wskazana.
Moderator

przez ewa22 02 cze 2012, 10:39
Witam mam 25 lat i od 3 lat cierpie mam zawroty glowy kujace bole w roznych miejscach ciala najczescie w okolicy serca mam dusznosci nie mogie zawsze zlapac glebszego oddechu przy czym wpadam w panikie serce zaczyna mi szybko bic wydaje mi sie ze zaraz zemdleje jest mi slabo nie wiem co mam robic jak jestem poza domem wpdam w nerwy nie mogie zlapac oddechu zaraz mam zawroty glowy obecnie przebywam za granico i pracuje w polsce chodzilam do lekarza rodzinnego co tydziem a on mowil mi ze to nerwy ale ja nie bylam do konca tego pewna zawsze myslalam ze mi cos jest niedobrego chodzilam do psychiatry bralam leki a obecnie od ponad roku nic nie przyjmoje ale caly czas mam uczucie niepokoju a to sie objawia najbardziej jak jestem sama np w domu czy iak pujde do sklepu wpadam w tako panike ze nie wiem co mam ze soba zrobic. Prosze o pomoc co mam dalej robic Czy tez tak macie
Ostatnio edytowano 02 cze 2012, 10:41 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

przez *Monika* 02 cze 2012, 10:44
ewa22, Większość użytkowników tak miała czy ma.
Kierunek psychiatra, dalej....skierowanie od psychiatry na psychoterapię.
Obrazek
Główny Moderator

przez damiano_19 02 cze 2012, 15:30
shaam20 napisał(a):damiano_19 też myślę, że to nerwica.

Dzieki za odpowiedz. Tego sie obawialem wlasnie. Moze to glupie, ale wolalbym zeby to bylo jakies normalne zaburzenie, bo takie latwiej jest leczyc. Wmawiam sobie jeszcze, ze to moze celiakia, bo gdy bylem bobasem stwierdzono to u mnie, a gdy nie bylo w poblizu produktow bezglutenowych (komuna wiadomo) podali mi normalne jedzenie i okazalo sie, ze toleruje. Czyli jestesmy w tej samej sytuacji. A od dawna to masz? Jak z tym zyjesz? Pozdrawiam :)
Ostatnio edytowano 03 cze 2012, 21:27 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: poprawiono cytowanie

przez pablo_019 03 cze 2012, 21:24
a czy może mi ktoś powiedzieć czy ta psychoterapia pomaga zwalczyć objawy, czy jest jedynie po to żeby się z nimi pogodzić? Wydaje mi się nieprawdopodobne to że mogę mieć taką nerwice bo mam dziewczynę, kolegów, pracę, zawsze chętnie wychodziłem z domu i wydaje mi się, że mam wszystko czego w życiu mi trzeba ale skoro badania są dobre to może psychoterapia pomoże...

Sortuj wg