Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: PILNIE POTRZEBUJE WASZEJ POMOCY!!!

przez celineczka3 04 cze 2008, 18:41
Czasami sie tak dzieje, ale to tak jakby powiedziec ze kazdy kto chorowal na grype bedzie mial zapalenie pluc albo opon mozgowych. Przeciez to absurd....to ze zdarzaja sie takie sytuacje, nie znaczy ze tak jest w kazdym przypadku. Podobnie jest z nerwica, to ze ktos ja ma nie znaczy ze z tego rozwinie sie schiza. Mysle ze lekarz po prostu mowil o takiej mozliwosci...tak jak mnie kiedy wspomnial, ze nie moze mi zagwarantowac tego ze nigdy nie zachoruje podobnie jak on nie jest tego pewien wobec siebie. Fakt faktem, ze psychoterapia zwlaszcza ta dlugoterminowa(np. psychodynamiczna), ktora leczy zaburzona osobowosc znacznie wplywa na obnizenie prawdopodobienstwa zachorowania na psychoze. Jednak nigdy nie mozna tego calkowicie wykluczyc.
celineczka3

przez ewa125 04 cze 2008, 19:17
no tak ale wolalabym zeby mi lekarz powiedzial- nie ma zwiazku miedzy nerwica a schiza, jedno nie prowokuje drugiego niz ze niekoniecznie zawsze rozwija sie z nerwicy schiza, tak jakby to mialo jakas przyczynowo skutkowa zaleznosc. czepiam sie ale w stanie nerwicowym kazdy wypowiedziany szczegol bierze sie do siebie i wyolbrzymia zwlaszcza wypowiedziany przez lekarza.

przez celineczka3 05 cze 2008, 12:52
A tego to Ci juz nikt nie zagwarantuje,tak jak nikt Cie nie powie, ze na pewno nigdy nie bedziesz miec zadnego wypadku. Ale swiadomosc tego, ze moze sie tak stac, wzmaga Twoja czujnosc tak samo swiadomosc ze choroba psychiczna moze stac sie naszym problemem, pobudza do szukania odpowiedniej pomocy, ktora takie ryzyko moze zmniejszyc:):):)
Ale fakt faktem ze lekarz nie bedzie wspominal o takiej ewentualnosci bardzo przestraszonemu pacjentowi, bo moze wzbudzic u niego silny niepokoj. Pod wplywem lęku czlowiek nie mysli racjonalnie wiec lekarz przede wszystkim powienien uspokajac pacjenta, i skierowac go na psychoterapie, bo fakt jest faktem ze strach przed choroba psychiczna nie zwieksza prawdopodobienstwa zapadniecia na nia.
celineczka3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ewa125 05 cze 2008, 14:48
no wlasnie o to mi chodzi ze nie zwieksza prawdopodobienstwa. mam takie same szanse zachorowac na wszystkie inne choroby. wiem tylko ze w najgorszym stadium nerwicy jakby mi psychiatra powiedzial co s takiego ze niekoniecznie z tego sie rozwinie schiza to bym sobie juz ja wmowila na 100 procent i nie przestawalabym myslec o tym ani na chwile.

przez ESTER 05 cze 2008, 15:18
Przedewszystkim shizofrenia to choroba psychiczna a nerwica chorobą nie jest tylko zaburzeniem ,rozstrojeniem układu nerwowego które nie ma przyczyn organicznych w mózgu tak jak to się dzieje w przypadku shizofrenii. (ostatnio to zbadano).Poza tym za tą chorobę w większości przypadków odpowiada jakiś tam uszkodzony gen a więc ma ona podłoże raczej genetyczne i nie ma wiele wspólnego z nerwicą.

Ja też miałam taki czas szczególnie w fazie kulminacyjnej nerwicy , że podejrzewałam u siebie , schizofrenię :) , ale lekarz powiedział , że na 100 % nie jestem chora psychicznie i od tej pory mi przeszło :) Dlatego warto iść czasem do lekarza dla własnego spokoju .

Ps. Wy tak cały czas o tej schizofrenii a nie boicie się innych chorób takich jak parafrenia,paranoja , reakcje paranoiczne,inne halucynozy i psychozy..... i tak można jeszcze by długo wymieniać :lol:
ESTER

przez who em I 05 cze 2008, 15:33
cze. Ester, mówisz że w fazie kulminacyjnej nerwicy -znaczy to chyba w Twojej fazie kulminacyjnej. Bo ja mam na tyle silną teraz tą faze, że lekarze mi mówią, a ja dalej swoje! Że może się pomylili czy coś pomineli. Niestety byłem już u 2 psychiatrów i 2 psychologów klinicznych i każdy mi mówi to samo, że to NERWICA. U mnie faza kulminacyjna nie chce przejść, ponieważ sam się w nią zapętlam. Buduję wokół siebie mór i nikogo nie słucham, tylko kieruję się swoją diagnozą! To mój duży błąd ale jak narazie sobie jeszcze z nim nie poradziłem. Poza tym nie mamy wpływu na co będziemy chorzy. Zobaczymy jak będzie. POZDRAWIAM

przez Mafju88 05 cze 2008, 15:34
ewa125 napisał(a):no tak ale wolalabym zeby mi lekarz powiedzial- nie ma zwiazku miedzy nerwica a schiza, jedno nie prowokuje drugiego niz ze niekoniecznie zawsze rozwija sie z nerwicy schiza, tak jakby to mialo jakas przyczynowo skutkowa zaleznosc.

Ja sie lecze u tego samego lekarza co Calineczka i mi mowil ze droga do zachorowania na nerwice, a zachorowania na schize jest calkiem inna i jedno nie bierze sie z drugiego. Ale o tym juz wczesniej pisalem i ja w to wierze. Ale tego ze neurotyk nie moze niec schizy powiedziec nie moge... bo to poprostu nieprawda... Ale rozwijaloby sie to poza nerwica.
I'll be where the eagles flying higher and higher

przez ESTER 05 cze 2008, 15:46
Zwiększone prawdopodobieństwo wystąpienia jakiejkolwiek psychozy występuje u osób z zaburzeniami osobowości takimi jak osobowość schizoidalna czy paranoiczna !!!!!

To chyba raczej to miał na myśli ten lekarz a nie samą nerwice !!!
ESTER

przez celineczka3 05 cze 2008, 16:26
ESTER napisał(a):Zwiększone prawdopodobieństwo wystąpienia jakiejkolwiek psychozy występuje u osób z zaburzeniami osobowości takimi jak osobowość schizoidalna czy paranoiczna !!!

Ale prawdopodobienstwo to zmniejsza sie, gdy osoba z takimi zaburzeniami jest na psychoterapi:D:DNie zapominajmy o tym:D:D
celineczka3

przez who em I 05 cze 2008, 18:16
witam

prosze rowniez o interpretacje ponizszego linku, a szczegolnie momentu w ktorym opisany jest lęk przedchorobowy. tego wlasnie sie troszke obawiam.

pozdrawiam

przez who em I 05 cze 2008, 18:17

przez tomakin 05 cze 2008, 18:20
Nie, nie zmniejsza się. Psychozy leczy się farmakologicznie. Akurat schizofrenia jest najprawdopodobniej chorobą wywołaną genetycznie (świadczy o tym niezmienny odsetek schizofreników w społeczeństwach, niezależnie od tego czy są obecne czynniki stresogenne czy nie), przy niej nie ma co kombinować i próbować psychoterapii, zwłaszcza że leki obecnie dostępne są o wiele mniej szkodliwe niż te stosowane naście lat temu.

przez celineczka3 05 cze 2008, 18:50
Wlasnie zagladnelam do mojej ksiazki ''Psychiatria'' i tutaj musze Ci Tomakin przyznac racje, oto cytat:''Nie wydaje się, aby takie czynniki jak, system polityczny, religia, struktura społeczna czy też rodzina miały wpływ na czestość zachorowań na schizofrenie. Bez znaczenia jest tez pozycja społeczna chorego i jego inteligencja(...)Wszystko wskazuje na to, ze zarówno otoczenie, w jakim dziecko sie wychowuje jak i stosowane metody wychowawcze nie maja istotnego wplywu na czestosc zachorowan na schizofrenie(...)Wpływ czynników natury biologicznej na czestość wystepowania schizofreni jest znacznie wiekszy niz czynników srodowiskowych, np. wychowania.''Takze tu masz racje, zwracam honor:):)
celineczka3

przez who em I 06 cze 2008, 00:27

Sortuj wg