Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez MJ27 08 mar 2012, 15:52
Witam, byłem u lekarza rodzinnego po poradę, od razu nastraszył nie gruczalkiem przysadki (w zwiazku z bardzo niskim testosteronem), teraz czekam na wizytę u endokrynologa. Zrobiłem jescze kilka badań, m.in wapń całkowity, który też jest powyżej normy, mam 10,27 norma to: (8,40 - 10,20). Czyli zarówno wapń zjonizowany jak i całkowity są powyżej normy, delikatnie al są. czekam jescze na wyniki kilku hormonów. Co myślicie???

przez paradoksy 08 mar 2012, 16:15
niski testosteron może być przyczyną Twoich bólów głowy i chronicznego zmęczenia
drętwienie kończyn może świadczyć o dyskopatii - tutaj musiałbyś zrobić rtg kręgosłupa - ortopeda. poty nocne - infekcja? za wysoka temperatura powietrza? problemy z krążeniem?
reszta wydaje mi się typowo nerwicowa, ale lekarzem nie jestem.
które kończyny Ci drętwieją, w jakich sytuacjach? jak to przebiega?
paradoksy

przez ladywind 08 mar 2012, 16:44
Mam znajomego z nerwicą, i często drętwieją mu kończyny, więc jak najbardziej może to być jej objaw.
A tu coś na temat dolegliwości zw. z nerwicą:

erwice mogą obejmować takie objawy jak:
objawy somatyczne:
porażenia narządów ruchu lub pewnych ich części,
brak czucia (anestezja, analgezja) pewnych obszarów skóry, zaburzenia wzroku, słuchu lub nadmierna wrażliwość na bodźce, trudości z oddychaniem, uczucie ciasnoty w klatce piersiowej,
napięciowy ból głowy, ból żołądka, serca, kręgosłupa, zawroty głowy, drżenie kończyn, kołatanie serca, nagłe uderzenie gorąca
zespoły objawów charakterystyczne dla niektórych chorób czy stanów fizjologicznych (np. urojona ciąża, zaburzenia mowy, zaburzenia równowagi, napady drgawkowe przypominające padaczkę, itd.)
zaburzenia funkcjonowania organów wewnętrznych,
zaburzenia seksualne (np. zaburzenia erekcji, anorgazmia, wytrysk przedwczesny, zaburzenia tożsamości płciowej)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez DobryDuszek 08 mar 2012, 19:09
No nie wierzę, gościowi wychodzi wapń ponad normę, do tego z testosteronem jest coś nie tak, a Wy go na nerwicę nakręcacie? Wapń wypłukuję też magnez i żelazo, sprawdź też te pierwiastki, albo zacznij je uzupełniać w ciemno. Bo brak magnezu daje objawy nerwicowe, a brak żelaza to anemia, wieczne zmęczenie itd. Wapń blokuje przyswajanie prawie wszystkich mikroelementów! To nie jest nerwica.

przez Artemizja 08 mar 2012, 19:13
To nie jest nerwica.
na forum nie diagnozujemy.Aby cokolwiek stwierdzić należy wybrać się do specjalisty w realu.

DobryDuszek, Twoje rady wielu ludziom mogą okazać się przydatne i w wielu przypadkach możesz mieć sporo racji,ale prosiłabym,żebyś powstrzymał się od jednoznacznych ocen i diagnoz.Możesz kogoś naprowadzać na to,co mu dolega,zasugerować zrobienie badań,ale przez Internet nie jesteś w stanie postawić diagnozy.Nikt z Nas nie jest w stanie tego zrobić.I właśnie dlatego rozważania na forum traktujemy jako czysto teoretyczne.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez MJ27 08 mar 2012, 20:29
Witam, najczęściej drętwieją mi palce u nóg i rąk, ale także tak jakby stawy, ostanio mam tak jakbym nie czół nóg. Strasznie boli mnie lewe kolano, tak jakby blokuje się, ból jest straszny, raz jest ciągly, a czasami wogóle nie daje o sobie znac. Miałem operacje na prawe kolano ze względu na koszykówke, ale lewe nigdy mi nie dokuczało. Zaczęło bolec po prostu samo. RTG kregosłupa miałem (odcinek piersiowy) gdyż starsznie mnie tam boli, ale zmian, zadnych tam nie stwierdzono. Nie wiem co jest. Może to jakiś nowotwór kości albo przerzuty do kości. Cholera wie. Niepokoji mnie podwyżone stężenie wapnia we krwi, zarówno całkowitego jak i zjonizowanego, to może miec zwiazek z notorem albo problemami z koscmi. Pozdrawiam

przez George 09 mar 2012, 22:45
MJ27 Przecież tego wapnia masz niecały 1% ponad normę. Myślisz, że to dużo? Też mam minimalnie ponad normę całkowity od 2 lat i żyję. Gdyby to był nowotwór pewnie bym was straszył już zza światów... Spokojnie, bez paniki... Zapytaj endokrynologa co on na to.
Ad maiora natus sum

przez kleooo7 14 mar 2012, 23:10
witam. to są zdecydowanie objawy nerwicy. psycholog,terapeuta jakiś wskazany. zastanawia mnie czy jest możliwość, aby to odziedziczyć po kimś z przodkow? nerwice kazdego typu mozna zaliczyc do choroby genetyczne ? w mojej rodzinie zdarzyło się już kilka przypadkow włąsnie nerwicy i lękowej i nie tylko i nie wiem czy to w genach jakoś nie przechodzi w takim razie...

przez dindzel 16 mar 2012, 21:43
Witam.
Od pewnego dluzszego czasu ok 3 tyg mam cos takiego jak zaburzenia rownowagi.Takie uczucie kolysania, bujania, zapadania sie w ziemie podczas stania.Kiedy chodze to tak jakbym chodzila w powetrzu (lekkie nogi)Ciezko to opisac.tak jakbym sie miala przewrocic. Oczywiscie juz wmawiam sobie jakiegos guza i milion inych chorob ;/ Jednakze nie przewrocilam sie nigdy.normalnie z rownowaga tez nie mam problemu jak np zamkne oczy i stane na jednej nodze albo staram sie przejsc po lini prostej (nie ma to jak samobadanie :P) Tak wiec odbieram to jednak jako kolejny objaw tego cholerstwa.Tylko ze za nic nie umiem tego pokonac ani o tym nie myslec.Gdzie przy uczuciu mdlenia jakos sobie radzilam i przechodzilo.To to za cholere nie chce ;/ I moje pytanie czy ktos tak mial/ma ? A jesli tak to jak sobie z tym poradzil ?
Ostatnio edytowano 16 mar 2012, 21:47 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

przez 2Czarnula 18 mar 2012, 22:08
Witam!Jestem tu nowa.Mam 21 lat i od pół roku strasznie sie zmieniłam.Nie wiem co sie ze mną dzieje.Moja historia zaczeła sie gdy mój dziadek zaczał sie dusic wezwałam pogotowie i jadac za karetka autem poczułam ze zaczynam sie dusic, słabo duszno mi..poprostu masakra.Dzien w dzien zle sie czuje.Robi mi sie duszno mam wiecznie zimne ręce i stopy, uczucie jak bym nie czuła niektorych czesci ciała kreci mi sie w głowie...a co najgorsze...mam uczucie jak bym miała zaraz zemdlec...a jeszcze nigdy nie zemndłałam.W kosciele nie wystoje musze zaraz wychodzic bo wydaje mi sie ze zaraz zemdleje, tak samo mam w sklepie jak jest kolejka...byłam u lekarza miałam robione ogolne badania i wszystko wyszło ok..lekarz kazał mi isc do psychologa.Czy to moze byc nerwica?
Ostatnio edytowano 18 mar 2012, 22:13 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z innego wątku i połączono z uwagi na tematykę

przez ala1983 19 mar 2012, 00:41
dindzel, Też tak mam, ale nie pomogę Ci, bo sama sobie z tym nie radzę i to już bardzo długi czas.

-- 18 mar 2012, 23:42 --

2Czarnula,
Czy to moze byc nerwica?

Może
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez 2Czarnula 19 mar 2012, 11:12
A czy przy nerwicy moze byc problem z widzeniem...mam takie dziwne uczucie jak bym widziała przez jakies szkło..zamrugam i przechodzi na chwilke i zaraz to wraca.Zawroty głowy tez mam jakies inne...tak jak bym sie kołysała... pijane jak by nogi....nie wiem czy mi sie to wydaje czy tak naprawde jest...A ty Dinzel jakie masz objawy?

przez dindzel 19 mar 2012, 12:23
Moim głównym objawem jest ciągły niepokój i lek przed tym ze zemdleje. Przez to boje sie wychodzic sama gdziekolwiek.Czesto mam takie uczucie jakbym miala zemdlec ale jak sobie wytlumacze ze nic mi nie bedzie to to przechodzi.Do tego doszly wlasnie te zaburzenia rownowagi.Czyli kolysanie,miekkie nogi,jakby zapadanie sie w ziemie jakbym sie miala przewrocic a to przejsc nie chce chociaz zaczynam pracowac nad tym czyli tak jak z innymi objawami nie przejmowac sie :).Duzo objawow mi juz minelo na poczatku mialam klasyczne ataki paniki czyli kolatanie serca drgawki uczucie goraca, duszenie sie ..itp.Nie moglam wyjsc z domu bo odrazu czulam ze mdleje.Na szczescie to juz minelo i od dobrych 2 mscy nie mialam takiego ataku.Mialam podstawowe badania robione i wszystko wyszlo w normie (krew tarczyca ekg echo holter).Najgorzej jest podczas zmian pogody i miesiaczki.Wtedy to juz jest masakra.Na codzien da się w miarę wytrzymać.

przez ala1983 19 mar 2012, 18:22
2Czarnula, Tak, przy nerwicy to też występuje.
Ale najgorsze dla mnie są te zaburzenia równowagi o których pisze dindzel.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Sortuj wg