Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez tahela 01 mar 2012, 07:35
George,
rzadko, ja mma kolezankę , która ma zdiagnozowaną tężyczke a wczęsniej nie miał zadnych objawów a u niej zaczęło sie bardzo ostro wstała rano zaczęła szykować sie do pracy weszła do wanny i dostała nagłego paralizu jakiegos całego ciał ledwo wyszła z wanny doczolgala sie do swojego pokoju i padła na łozko ,ale nie przzechodziło to mowi ostatkiem sił doczołagała sie do pokoju rodziców i padła im na łuzko, była cął odrętwiała tak, z emowic nie mogła nawet jak sie pytali co jej jest , przyjechało pogotowie ,wzieli ją do szpitala, porobili badannia i wyszła tęzyczka ostra
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez MJ27 01 mar 2012, 08:34
Witam z samego rana, dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Wczoraj wieczorem byłem u psychiatry i po raz kolejny Pani doktor starała się mnie utwierdzić w przekonaniu, że to nerwica, a cały czas ciężko mi w to uwierzyć, mam cały czas brać tabletki i uczestniczyć w terapii. Jeśli chodzi o tężyczkę to jeśli już ją mam to raczej utajoną bo aż takich paraliżów nie mam. Dziś rano po przebudzeniu od razu ciężko mi się oddychało, a ból głowy to miałem taki (i mam cały czas) że mało co mi głowy nie rozsadzi. Dziwne jest to, że leki nie pomagają, nawet psychiatra powiedział, że już powinna być poprawa. Mój problem jest taki, że nie potrafię skoncentrować myśli na czymś innym niż choroba, niż moje somatyczne. Co mi radzicie? Ktoś ma jakiś sposób na wyłączenie tych ciągłych złych myśli? Wydaje mi się, że cały czas jestem w zamkniętym kole:( Wczoraj poszedłem nawet do okulisty, okazało się, że mam lekka wadę i zapalenie spojówek, ale okulistka powiedziała, że te bóle głowy to nie od tego. Teraz jak piszę na klawiaturze to cały czas drżą mi ręce, tak jakby to kolejny objaw. Zapomniałem, jeszcze o jednej kwestii, mianowicie, mam stwierdzony przez dentystę bruksizm. Może to też objaw nerwicy?
Pozdrawiam

przez Endrju2012 01 mar 2012, 10:08
Spotkałem się się dziś z artykułem gdzie było napisane ze..."Nerwica prowadzi często do zaburzeń kontaktów, trudności adaptacyjnych, zdarza się, że utrudnia - a nawet uniemożliwia - naukę i pracę. Lęk jest objawem podstawowym, ale zwykle występują również napięcia psychiczne: uczucie stałego znużenia, poczucie mniejszej wartości, nadmierna pobudliwość nerwowa, obniżenie nastroju, szybkie wyczerpywanie się, nadwrażliwość na bodźce zewnętrzne. Często pojawiają się zaburzenia snu, subiektywne poczucie osłabienia pamięci" Czytając to, widzę to w większości u siebie... mam dopiero 25 lat chciałbym się jeszcze pouczyć, częściej uśmiechać, nie czuć się ciągle zmęczonym :zzz: , nie spąć po 12 h w innym przypadku chodzę jak mumia:D porażka, nerwowy też jestem także nie jest dobrze, teraz moje pytanie lepiej iść do do psychologa czy do psychiatry- który może lepiej pomóc tak mi teraz przyszło na myśl... czy moją codzienną czkawkę też mogę mieć dzięki nerwicy ? jakieś problemy sercowe... Pozdrawiam :uklon:
Ostatnio edytowano 11 mar 2012, 20:19 przez Artemizja, łącznie edytowano 3 razy
Powód: Przeniesiono z działu "Witam" i połączono z uwagi na tematykę
Endrju

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez George 01 mar 2012, 15:00
Bruksizm jest związany z zaburzeniami w obrębie psychiki.

-- 01 mar 2012, 14:02 --

tahela napisał(a):George,
rzadko, ja mma kolezankę , która ma zdiagnozowaną tężyczke a wczęsniej nie miał zadnych objawów a u niej zaczęło sie bardzo ostro wstała rano zaczęła szykować sie do pracy weszła do wanny i dostała nagłego paralizu jakiegos całego ciał ledwo wyszła z wanny doczolgala sie do swojego pokoju i padła na łozko ,ale nie przzechodziło to mowi ostatkiem sił doczołagała sie do pokoju rodziców i padła im na łuzko, była cął odrętwiała tak, z emowic nie mogła nawet jak sie pytali co jej jest , przyjechało pogotowie ,wzieli ją do szpitala, porobili badannia i wyszła tęzyczka ostra

Czego dowodzi Twoja wypowiedź? Niczego! Ilu z tego forum ją ma? Nie siej paniki! :uklon:
Ad maiora natus sum

przez MJ27 02 mar 2012, 09:34
Witaj, george, zrobiłem badania, okazalo się że testoseron mam znaczaco ponizej normy. Norma to 280 - 800 a ja mam 119!!! Również wapń zjonizowany jest zły, norma to 0,93 - 1,13 a ja mam 1,19. O czym to moze swiadczyc? Gdzie mam sie udac
Pozdrawiam

przez George 02 mar 2012, 10:16
Myślę, że nie masz co panikować. Wapniem w ogóle nie ma się co przejmować moim zdaniem, Idź do lekarza rodzinnego po poradę, niech się wypowie.
Ad maiora natus sum

przez MJ27 02 mar 2012, 10:27
Dzieki, dziś mam wizytę, zobaczymy co powie.
Pozdrawiam

-- 02 mar 2012, 20:17 --

Witam, byłem u internisty ze specjalnoscią w kardiologii, wystraszyl się po tym jak powiedziałem o swoich objawach. Zrobił mi nawet USG, ale zmian nie wyskazło, powiedział, ze mam niskie tetno i musze zrobic próbe wysiłkową, a w związku z testorenem skierował mnie do endykrynologa. Kurcze co to moze byc? Kardiolog powiedział, że to nie są typowe objawy nerwicy.

przez ghoscik 03 mar 2012, 23:37
Witam,
od kilku lat mam problem ze swoim samopoczuciem, nieraz czuje sie tak zle ze podejrzewam jakas ciezka chorobe. Przewaznie kiedy wstaje rano to juz czuje sie zmeczony. Ale nieraz jest tak ze wstane i czuje sie dobrze przez kilka godzin. Kolo poludnia przewaznie zaczynaja dziac sie dziwne objawy : mam takie wrazenie jakby moja glowa byla gdzies pod woda - czuje sie dziwnie, mam przewaznie wypieki na twarzy, czuje jak bije mi serce - czasami mocniej, czasami slabiej, kiedy chodze mam czasami takie wrazenie jakbym zbaczal z kursu, czesto pekaja mi usta, mam takie wrazenie jakbym mial goraczke, mam bardzo podkrazone oczy, w bialkach widac duzo zylek. Ogolnie czuje sie tak jak po jakis lekach albo narkotykach, bardzo zle. Badania krwi wychodza idealne, robilem przeswietelnie zatok, badanie tarczycy. Nie wiem co mi jest. Kiedy poszedlem kiedys do lekarza i powiedzialem ze kreci mi sie w glowie to powiedzial ze duzo ludzi tak ma i mam isc do psychologa. W mojej rodzinie jest osoba chora na SM, czasami czuje sie tak ze nie wiem czy tez tego nie mam.
PS.
Mam bardzo duze problemy ze spaniem, czasami spie normalnie po 7 - 8 godzin a czasami co godzine w nocy sie budze, a np. po 5 czy 6 godzinie to juz czuje ze w ogole nie zasne.
Dziekuje za pomoc.

przez tahela 03 mar 2012, 23:52
Wiesz SM jest cieżkie do stwierdzenia, ja z tego co pamiętam to SM zaczyna sie od tego ze końcówki nerwów przestają funkcjonować na całym ciele dlatego czuje sie mrowienie i takie jakby czasami ciarki jak przy grypie, na powierzchni skóry, SM to choroba autoimulogiczna, czyli organizm sam siebie atakuje, ale więcej Ci nie powiem , dowiedz sie czy są jakieś badania wykrywajace SM i je zrób jeśli takowe istnieją jeśli Cie to męczy, ale prawdopodobnie to jednak nerwy
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez ghoscik 04 mar 2012, 00:24
Dziekuje za odpowiedz, ale bardzo interesuje mnie to czy ktos ma podobne objawy i stwierdzono u niego nerwice ?

przez tahela 04 mar 2012, 01:19
wiesz ja mam tak czesto, moze nie dokładnie tak, ale bywa jestem padnieta , i to taka bez sił jakby z waty cął byłam zrobiona, nie mam siły reki podnieść a iz kojarzeniem mam wtedy problemy, fakty jakoś do mnie docierają z opóźnieniem często tak troche rece mi drża , nie szczególnie mocno,ąle zdarza sie albo biceps, więc obowiązkowo stwardnienie rozsiane albo przy drżeniu powieki co mi sie zdarza równiez zaliczam parkinsona od czasu do czaasu, dodatkowo kiedys często robiłoo mnie sie ciemno przed oczami i nawet mnie tak jakby zawirowywało, ze prawie mozna powiedzieć jakbym miał zemdleć , co do zawrotów głowy to mma częścij niz bóle głowy od dzieciństwa i takie kołowanie coś ala jakby mnie ktoś sie wiertłem wkrecał w głowę tylko ze nie boli a bardziej to czuć , miałam tak bardzo długo juz jak miałam 8 i9 lat, lekarzez rodzicami, badania w oncu jakieś tabletki i przeszło ,ale przyczyyny nie znaleźli, dodatkowoczesto w sytuacjach stresowych mnie jest niedobrze to wiadomo rak jelita grubego, żoładka, trzustka i nawet wymiotuję np. na egzaminach w szkole kiedyś,
czestowracam myślami do tych bóli nie bóli głowy 2,3 klasa podstawówki i sie zastanawiam czy to nerwica i chyba tak , w sumie to ja mma takie objawy całe zycie więc jestem przyzwyczajona, jakby mnie to dopadło nagle w wieku 20 iluś taqm lat moze byłby szok ,ze tak sobie funkcjonuje bezlękowo, beztresowo całe zycie i nagle bach , to moze to budzić przerażenie a tak to mnie to jakoś leci :? ;) , chociaz stres jest z tymi rakami od liceum mam no i zycie utrudnia, ostatnio mma mrowienie takie po wierzchu ciał ,a,le to jest jedenn skutek uboczny SSRI wiec ja stawiam tym razem na skutek uboczny SSRI.
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez ghoscik 04 mar 2012, 09:30
A napisz jakie leki Ci pomagają?

przez MARIAN1967 04 mar 2012, 13:42
Dziś rano po przebudzeniu od razu ciężko mi się oddychało, a ból głowy to miałem taki (i mam cały czas) że mało co mi głowy nie rozsadz

A jak wygląda Twój ból głowy .Może to co Ci pomoże wyjaśnić problem . http://www.punktzdrowia.pl/choroby-i-do ... bole-glowy
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez agnes34 05 mar 2012, 18:27
witam serdecznie! od 3 miesiecy mecza mnie zrywy miesni,zrywanie podczas zasypiania.zryw reki,nogi,głowy,miesni na czole .dziwne uczucie w głowie do tego robi mi sie zimno(mam dreszcze całego ciała)zaczeło sie to dokładnie podczas przeziebienia mojego synkla które przerodziło sie w zapalenie płuc.tak strasznie sie stresowałam zrywałam w nocy ,ponirewaz przez tydzien miał goraczke.nie uwierzycie ale od tamtej pory nie moge dojsc do siebie! zadreczam meza moja mame! ale nie mam sił! 2 razy wyladowałam na pogotowiu.myslałam ze to padaczka,skórcze serca.dygotanie miesni w nodze na plecach w brzuchu !szkoda pisac! :roll: prywatne badania,wizyty u specjalistów!wydałam kupe kasy! zapomniałam napisac ze od 10 lat mam wypadanie płatka zastawki mitralnej ale zazywałam magnez nic wiecej.trafiłam do bardzo fajnej pani neurolog która skierowała mnie na badanie eeg wraz z ekg z zapisem video fajne badanie które duzo wyjasniło w moim przypadku.okazało sie ze mam.....arytmie i od tego to wszystko! mysle ze to wszystko tak sie skumulowało ze szkoda pisac! podskakuja mi miesnie w dzien i w nocy mam nogi czasami jak z waty.....wszystko mnie wkurza! co sie okazuje po 2 tabletkach aspargimum pomału ustąpiło dygotanie serca i mrowienie ,takie mieszanie w mostku ,troszke sie uspokoiłam..ale zrywy nadal są mniejsze powiedziałabym płytsze!zazywam aspargin i magnez od 5 dni .widze ze do tego mam uczucie lęku .to chyba nerwica!mam juz dosc czytania i wyszukiwania w internecie podobnych objawó! to wszystko wpływa na moje nastawienie do swiata!szok! potrafie szukac w internecie godzinami róznych informacji które jednym razem mnie podbuduja a nastepnym sprawiaja ze serce zaczyna mocniej bic i od nowa sie nakrecam! koniec! od dzisiaj postanowiłam wziac sie w garsc! wyszłam na swieze powietrze,zamiatałam , sprzatałam koło domu.chciałam sie poruszac wyrzucic z siebie to wszystko! i koniec z internetem zamykam komputer i zyje pełnia zycia!
Ostatnio edytowano 21 sie 2013, 15:33 przez abcZdrowie, łącznie edytowano 2 razy
Powód: połączono z wątkiem zbiorczym

Sortuj wg