Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez San-Samotna155 19 lut 2012, 23:04
Mam podobne sytuacje tyle,ze ja sie nie pocę tylko trzęsę. I faktycznie to wskasuje na nerwice. Najlepiej jak zrobisz sobie badanie Ekg i dobrze było by tez zrobic eeg głowy.

przez Mightman 20 lut 2012, 00:09
A co tak właściwie da się z tego badania odczytać dla zwykłego śmiertelnika? I właściwie zna ktoś interpretacje tych wyników bo ja mam jakies tam lekkie zmiany ale lekarz powiedział że to nie ważne. EKG to badanie do dupy, jak faktycznie masz już powadne wady to wtedy coś wyjdzie może ;) lepiej echo + holter ekg lub ciśnieniowy całodobowy, badania krwi tj. tarczyca, mocz, ogolnie morfologia z rozmazem, ob, próby wątrobowe jak wszystko wporzo to raczej nerwica ale warto przejść się do lekarza pierwszego kontaktu, powiedzieć co dolega da skierowania a jak nie ta to badania krwi są smiesznie tanie za ww około 100zl wszystko, echo i holter około 100-150pln za jedno badanie czasami nie warto oszczedzać na zdrowiu, jak wszystko powychodzi ładnie to warto skorzystać z pomocy psychiatry/psychologa :) Do psychologa potrzeba skierowanie od psychiatry lub rodzinnego do psychiatry nie ;)

przez Tukaszwili 21 lut 2012, 01:05
Mightman, moim zdaniem jednak nie warto robić aż takiego potężnego wachlarzu badań. przede wszystkim EKG, ECHO serca i morfologia. No ja jak już kiedyś wspominałem dostałem zakaz zakładania Holtera, bo im więcej badań tym większa schiza.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nihal129 27 lut 2012, 19:52
Witam kiedys napewno miałem nerwicę wmawiałem sobie różne choroby rak kości , ziarnica rak jelita grubehgo AIDS po wykonaniu badań nic mi nie było , ale objawy przeważnie pasowały , objawy pojawiały się po usłyszeniu , że taka choroba istnieje chodziłem do psychologaponad rok po czym żadnych chorób sobie nie wmawiałem . Lecz teraz mam problem sytuacja trochę na odwrót ponieważ to najpier wmiałem objawy a potem na google znalazłem chorobę . Mianowicie w listopadzie miałem straszny zawrót głowy , że nie mogłem ustac w miejscu i wyladowałem na pogotowiu , tam powiedzieli , że albo stres i odwodnienie . To wróciło od 5 dni jestem cały czas przemęczony chociaż się wysypaiam a do tego przez cały czas bez przerwy mam mrowienie w dłoniach i stopach , oraz wydaje mi się , że jestem bez siły , mrowienia nie odczwam podczas snu ale nie ustepuje mi podczas dnia raz jest w stopach raz w dloniach czesto i tu i tu , w internecie objawy moje pasuja do stwardnienia rozsianego , i już nie wiem czy to sm czy tylko nerwica. jutro mam wuizyte u neurologa dzisiaj zrobiłem wszystkie badania krwi jakie istnieją . Pytanie moje do was czy nerwica może wywołać takie objawy jak mrowienie (dretwienie ) stop i rąk cały czas bez przerwy czy raczej była by napadowe 9 chwile mrowienia i przechodzi )? Dodam ylko , że przez ostatni czas dużo stresu mam w domu , z dziewczyna w pracy i jeszcze mieszkanie na kredycie . Udzielciee pomycy czy takie objawy przy nerwicy sa normalne dziekuje i pozdrawiam michal
Ostatnio edytowano 11 mar 2012, 20:17 przez Artemizja, łącznie edytowano 3 razy
Powód: połączono z wątkiem zbiorczym

przez MARIAN1967 27 lut 2012, 20:22
Pytanie moje do was czy nerwica może wywołać takie objawy jak mrowienie (dretwienie ) stop i rąk cały czas bez przerwy czy raczej była by napadowe 9 chwile mrowienia i przechodzi )? Dodam ylko , że przez ostatni czas dużo stresu mam w domu , z dziewczyna w pracy i jeszcze

Jak najbardziej to jest możliwe. Zwłaszcza ,że za dużo masz problemów. Wtedy mogą pojawiać się różne objawy nerwicy.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez tahela 27 lut 2012, 21:54
problemy mowisz, no popatrz, co za życie nie, raczej nerwica albo skutki uboczne leków a hipochondria to NN
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez nextMatii 27 lut 2012, 22:11
Nerwica ma całą game objawów..
Zawroty głowy,dretwienia nog,rak sam mam i wiele innych......
nextMatii

przez nihal129 28 lut 2012, 10:02
dzieki za odpowiedzi , mam dzisiaj masakre objawy sie powiekszyly caly czas czuje coraz bardziej mrowienie w nogach i rekach do tego spalem 8 h i czuje sie zmeczony kurde siedze na tym necie i na kazdej stronie moje objawy pasuja do tego stwardnienia rozsianego o 12 odbieram cala morfologie krwi a o 13 ide prywatnie do neurologa strasznie sie boje jego diagnozy masakra pewnie wysle mnie na badanie i na diagznoze znowu bede z 2 tygodnie czekal obiecalem dziewczynie ze jak nic nie bedzie to spowrotem wracam do psychologa i odlanczam intenet a jak badania wyjda zle to nie wiem co zrobie masakra pozdrawiam

-- 28 lut 2012, 09:04 --

Do NextMati a masz moze tak ze jednoczesnie zcierpniete rece i nogi i to przez dluzszy okres czasu bez przerwy ??

przez nextMatii 28 lut 2012, 10:49
nihal129, dzień, dwa.czasem dłużej potem mija..zależy od natężenia objawów...
nextMatii

przez MJ27 29 lut 2012, 13:12
Witam wszystkich jestem tu nowy i chciałbym podzielić się swoją historią. Mam 28 lal, dobrą pracę, żonę i 2 - letnią piękną córeczkę. Przez 12 lat grałem praktycznie zawodowo w koszykówkę (do czasu kiedy wysiadło mi kolano). Od dłuższego czasu straszne dziwne rzeczy dzieją się z moim ciałem i chyba z "głową" również. Chciałbym podzielić się z wami swoimi objawami i poprosić o radę. Co to może być? Czy wykonać jeszcze badania?
Zacznę od objawów somatycznych:
1.Uczucie ciągłego zmęczenia, czasami nie mam siły podnieść się z łóżka, tak jakbym nie czół nóg
2. Straszne bóle głowy, przeważnie przy skroniach, czasami na czole i czubku głowy
3. Piekielne duszności, mimo leków na astmę duszności nie przechodzą
4. Zmiany rytmu serca, przeważnie serce bije wolno, czasami tak, że czuję w całym ciele, jest to strasznie nieprzyjemne uczucie
5. Zaburzenia widzenia, wrażliwość na światło itp.
6. Bóle brzucha, wszystkich rodzajów, od ciągłych do kłucia w różnych miejscach, ciągłe bekanie, biegunki ipt.
7. Strasznie oblewają mnie poty, uczucia gorąca są straszne, mam przy tym wypieki na twarzy, czuję się tak jakby ktoś przyłożył mi żelazko do polików. Czasami natomiast jest mi nagle strasznie zimno, przy czym w twarz gorąco.
8. Nieznośne bóle kręgosłupa - odcinek piersiowy najczęściej.
9. Uczucie jakbym miał zasłabnąć, drętwienie i drżenie rąk, drgająca powieka, brak jakby czucia w nogach itp.
NA PEWNO Znalazło dużo więcej.

Objawy ze strony psychologicznej tak myślę:
1. Lęk przed śmiercią, chorobą nowotworową i innymi poważnymi schorzeniami
2. Problem z wypowiadaniem się i zebraniem myśli
3. Ciągłe zamartwiania się

Co zbadałem? Było tego trochę:
Morfologia OK, trochę wysoka hemoglobina - ponad 17, OB - 2, Mocz OK, cukier w normie, THS - w normie, Podwyższony cholesterol - 220. Trójglicerydy OK. EKG w ostnim czasie z 5 razy, trochę niski puls około 55, ale poza tym OK. Gastroskopia - dgn. refluksowe zapalenie przełyku z nadżerkami, przekrwiona błona śluzowa żołądka. Jakiś czas temu miałem kolonoskopię (3-lata temu) - dgn. Jelito spastyczne - IBS, Miałem też bronchoskpię - dgn - lekka astma, w ubiegłym roku miałem USG serca i też było OK. USG jamy brzusznej zmian nie wykazało. Kilka lat temu miałem Tomograf głowy w związku z bólami głowy i zawrotami, ale wynik był OK.
około 2 miesięcy temu poszedłem do psychiatry dostałem sentagram, brałem miesiąc, ale było jeszcze gorzej, zmieniłem lekarza, dostałem jakiś lek na literę x i sedam, początkowo było ciut lepiej (mogłem jakoś w miarę normalnie funkcjonować), ale teraz jest kuźwa znów niedobrze. leki biorę już blisko 3 tygodnie.

Czy powinienem zrobić jeszcze jakieś badania? Co sądzicie? Proszę o pomoc:) Może testy na tężyczkę?

Będę ogromnie wdzięczny za odpowiedzi, bo już mam tego dosyć. Cały czas mam przekonanie, że to nie nerwica, ale coś innego, w końcu biorę leki, a one i tak nie pomagają.
Ostatnio edytowano 11 mar 2012, 20:23 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z wątkiem zbiorczym

przez Ardash 29 lut 2012, 17:42
MJ27 jesli chodzi o objawy somatyczne to z tych przez ciebie wymienionych mam badz mialam: 1,2,4,6,7,8 i 9, z objawow psychicznych 1 (jestem hipochondrykiem) i 3. Przeszlam juz terapie i jakos funkcjonuje, ale calkiem dobrze nie jest.
Co do lekow to na rezultaty trzeba jeszcze troche poczekac.

Zrobiles duzo badan, wiec wydaje mi sie, ze trzeba dac sie przekonac do tej nerwicy ;) Oczywiscie mozesz niektore badania powtorzyc, jesli cie to jakos uspokoi.
Ego says:"Once everything falls into place, I will find the peace".
Spirit says:"Find peace and everything will fall into place".

przez George 29 lut 2012, 20:28
MJ27 Wymienione przez Ciebie objawy oczywiście pasują do nerwicy. Pytanie o jej podłoże? Czy aby na pewno w życiu ci się układa? Czy wszystko jest różowe? Może gdzieś w przeszłości czają się złe duchy?
Jeśli chodzi o badania - tężyczka to wymysł tego forum. Naprawdę rzadko się ją diagnozuje. Zrobiłbym jeszcze badanie zawartości minerałów oraz hormony dokładniej zbadał: kortyzol, ft3, ft4, testosteron oraz kreatyninę i mocznik.
Ad maiora natus sum

przez MARIAN1967 29 lut 2012, 21:55
MJ27, z tego co napisałeś widać ,że masz również problemy z migreną .
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez Tukaszwili 01 mar 2012, 01:12
MJ27, to na pewno nerwica, skoro tyle badań robiłeś. Jesteś zdrowy fizycznie. I odradzam robić kolejne badania. Psychiatra, do której uczęszczam oraz psycholożka, u której mam terapię absolutnie zabraniają mi robić jakiekolwiek badania. Oczywiście zanim się u nich zacząłem leczyć wykonałem EKG, ECHO, morfologie i TSH. Oczywiście wszystkie wyniki miałem wzorcowe. A teraz powiem Ci czemu zabraniają mi robić badania, albowiem są one zachowaniami zabezpieczającymi. Powoduję chwilowe ukojenie. Następnie niestety uderzenie nerwicy jest znacznie mocniejszy, przynajmniej w moim przypadku. I teraz, po dwóch miesiącach leczenia zauważam, że mają rację. Przykładowo: jednym z zachowań zabezpieczających, które mi towarzyszyło było ciągle mierzenie tętna. Dostałem wytyczne, że mam zaprzestać tejże działalności. Po dwóch dnia bez mierzenia pulsu czułem się znacznie lepiej, bo uświadomiłem sobie, ze przecież to nic nie daje tylko się nakręcam. Po każdym mierzeniu miałem mocniejsze ataki paniki. Kiedy powiedziałem psychiatrze, że myślę o założeniu Holtera to omal mnie nie zabiła krzykiem :D. Teraz jestem jej wdzięczny, bo do głowy by mi teraz nie przyszło aby wykonać to badanie.

Sortuj wg