Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Co to takiego czy to nerwica?

przez sebaele 27 paź 2011, 14:37
Witam serdecznie, od paru miesięcy męczy mnie drżenie ciała. Jak zginam nadgarstki z wyprostowanymi palcami to drżą, jak zginam nogi, kark, jak podnoszę i opuszczam ręce to drżą mi ramiona. Szukałem w internecie coś na ten temat ale nic nie znalazłem od czego to może być a strasznie mi to utrudnia poruszanie się, podnoszenie czegokolwiek. Dd paru miesięcy zażywam magnez chela mag 1 tabletka dziennie ale żadnej poprawy nie zauważyłem.

Pozdrawiam

przez Sabaidee 27 paź 2011, 15:48
Na mój rozum to jakieś zaburzenie neurologiczne. Może warto się przebadać?
Sabaidee

przez sebaele 27 paź 2011, 18:04
Przebadać to znaczy pójść do lekarza rodzinnego? Dodam jeszcze że drżenia nasilają się jak coś wykonuję.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Noopii 27 paź 2011, 20:09
Tak powiedz co ci dolega lekarzowi,i da ci skierowanie do neurologa poproś o nie.
Noopii

przez *Monika* 27 paź 2011, 20:18
sebaele, Poproś o skierowanie do neurologa.
Obrazek
Główny Moderator

przez sebaele 28 paź 2011, 11:00
A bez poproszenia nie skieruje mnie tam? I jakie badania zrobi neurolog?

-- 28 paź 2011, 13:22 --

Chciałbym jeszcze zapytać czy dostane jakiś lek bez recepty który poprawi moje objawy? Pije melisę ale to nic nie pomaga.

przez *Monika* 28 paź 2011, 17:17
sebaele, To zależy od lekarza. Może uznać, że nie potrzebujesz neurologa.
Na własną rękę się nie lecz, możesz wyrządzić sobie krzywdę.
Obrazek
Główny Moderator

przez sebaele 28 paź 2011, 23:10
Ale chciałbym sprawdzić czy to na pewno coś na tle nerwowym, bo jeśli tak to na pewno jakiś lek z apteki bez recepty mógłby pomóc. Dodam że melisa nie pomaga, zastanawiam się nad zakupem valerin max.

A co do wizyty u lekarza to mam obawy bo może być tak że mnie nie zrozumie i wyśle do domu :-(.

-- 01 lis 2011, 09:24 --

Czy może mi ktoś podać leki bez recepty które mogłyby pomóc?

Czy to jest nerwica lękowa?

przez tomekeve 30 paź 2011, 21:37
Więc tak od około roku czasu mam coś takiego czytałem dużo o nerwicy i opinie ludzi którzy mają nerwicę lękową wydaje mi się że to może być to. Moje objawy zaczęły się ok. rok temu od tego że siedziałem na lekcji zrobiłem się blady zaczęło mi brakować powietrza czułem ucisk w klatce piersiowej zdarzyło się to 2 razy i w tym i w tym wypadku wylądowałem w szpitalu i dowiedziałem się że jestem zdrowy jak byk ! Lecz z biegiem czasu to się nasila czy to mogą być objawy nerwicy :

Często odczuwam ucisk w klatce piersiowej
Zaburzenia wzroku
Trudność z oddychaniem
Kłucie w sercu lub ból
Przy ataku od razu myślę że to już koniec
Często jak jestem w tłumie brakuje mi śliny obraz mi się miesza
Niekiedy zdarza się że mam jak by coś w gardle i ciągle przełykam ślinę żeby się tego pozbyć i nic to nie daje.
Często mam uczucie jak bym miało mi serce stanąć
Mam często trud z nabraniem powietrza jak by było ciężkie
Zero ochoty do życia pobudka z rana to jak by ktoś mnie z środka snu wyrwał
I wiele więcej... Choć ostatnio doszło dziwny ból nad sercem koło pachy i zaraz wyobrażam sobie że to serce i już koniec do puki się nie uspokoję jakoś.

A najgorzej już jest na noc kiedy kładę się do łóżka jak nie mam zajęcia boję się iść spać boję się że nie wiem uduszę się przez sen lub co innego. Często wtedy jest mi gorąco muszę zapalić TV żeby się czymś zająć i nie myśleć o tym często wtedy towarzyszy temu trudność z oddechem jakaś dziwna wydzielina jak by mi stała w gardle chce to przełknąć nic nie daje czuję się najłatwiej nie tak jak powinno być dziwne klucie w sercu często do tego dreszcze jak by było mi cholernie zimno a jest aż za Ciepło w pokoju i strach co będzie dalej. Zacząłem się tym interesować i z każdą objawom co raz trafiałem na nowe choroby czytając na internecie i zawsze myślałem że to ta zaraz miałem te objawy zawsze przy ataku myślę że umieram że to już koniec. Miałem również wiele innych podobnych objawów czy Historii ale za dużo by pisać.

przez Noopii 30 paź 2011, 21:55
tomekeve,witaj to mogą być objawy nerwicy lękowej.Psychika w różny sposób oddziaływuje na ciało.Leczysz się u psychiatry?pomoc psychologa by się przydała.Pozdrawiam.
Noopii

przez *Monika* 30 paź 2011, 22:01
tomekeve, wygląda jak atak paniki.
Wskazana wizyta u psychiatry lub/i terapeuty.
Obrazek
Główny Moderator

przez tomekeve 30 paź 2011, 22:10
Nie jedyni lekarze z którymi miałem do czynienia to zwykli którzy zawsze dają mi zastrzyk przy ataku lub papierową torbę żebym oddychał i fakt mija to wtedy nie mówię że nie tylko ten najgorszy stan a to towarzyszy mi cały dzień zawsze nie raz słabiej nie raz przesadnie że że już pomału tracę do tego siły i szukam pomocy wszędzie bo jak na razie nawet nie wiem co to jest. Od pewnego czasu umiem w miarę nad tym panować zaczynam wolo oddychać próbować przestać o tym myśleć i to mija (na krótki czas) ale zawsze lepiej niż wcale. Dodam że mam zaledwie 17 lat więc lekarze tym bardziej to lekceważą mówiąc co może mi być w tym wieku to od tego że dorastam nawet już słyszałem a to ciekawe że nikt z ludzi których znam tak nie ma a są w tym samym wieku...

I Moniko ciągle się o to staram ale ciężko mi samemu dostać się na jakieś badania czy coś bowiem rok paliłem i matka uważa że to przez to wciąż i ciągle powtarza nic Ci nie będzie lekarze jak to lekarze wykrywali mi astmy nie astmy nic nie miałem i za każdym razem wiedziałem co i teraz.

przez *Monika* 30 paź 2011, 22:15
tomekeve, Przez papierosy?
NIeee.....nie wydaje mi się.
Stany lękowe to takie nieświadome lęki, Twoje trudności, które przepracowuje się na sesjach terapeutycznych.
Przechodziłam przez ataki paniki także, więc wiem o czym mówisz, umierałam codziennie, codziennie wizyta na pogotowiu, albo pogotowie u mnie w domu i zastrzyk w pupę, ale i skierowanie......na terapię. Tysiące myśli, wkręcanie sobie 1000 różnych chorób, czytanie o nich, utożsamianie się z nimi.
Obrazek
Główny Moderator

przez tomekeve 30 paź 2011, 22:24
No dokładnie to ja robię dobrze że sam chce się dowiedzieć co i jak ale przez to każda napotkana choroba to już ją mam i pomału tracę nad tym panowanie nie raz się kładę i tylko proszę choć by sam siebie o jeden dzień spokoju ale to nie realne od rana do nocy zawsze to samo już się boję dziś co będzie tej nocy na początku jeszcze umiałem się opanować wstrzymać ale teraz jest coraz ciężej jak mam atak racjonalne myślenie nic nie daje od paru dni jak i zresztą teraz to odczuwam bóle w sercu i od razu myśl o zawałach i innych choć to prawie nie realne w tym wieku. Często też zdarzają się ostatnio pobudki w środku nocy bo przestaję oddychać budzę się i przez chwile nie mogę złapać oddechu a wtedy już zamykam oczy i się żegnam i 5 minut tylko żeby o tym nie myśleć o tym i zasnę.

Sortuj wg