Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: PILNIE POTRZEBUJE WASZEJ POMOCY!!!

przez ewa125 02 cze 2008, 10:34
who em i -> uwierz mi masz to samo dokladnie co ja mialam, nie wmawiaj sobie schizofrenii!! ja tez to mialam i zyje jakos normalnie juz minely 2 lata i jakos ztego co wiem nie zachorowalam na schize!!!! to wszystko to sa lęki, musisz sie sam przekonac ze mija czas a zwierzeta nie zaczynaja do ciebie przemawiac ;) i nic sie innego nie dzieje.
ps. ja tez tu nie widze nic schizofrenicznego, za to widze obraz siebie sprzed 2 lat.
i jeszcze jedno- nie obwiniajmy o wszystko ziola bo ja np. nie palilam nigdy w swoim zyiu nic takiego a mialam te same objawy. ziolo moze wywolac ukryta nerwice (lub schize ale nie w twoim przypadku) ale i tak by pewnie ona wyszla w koncu.
wiem ze to cie wykancza do granic wytrzymalosci, mi tez sie juz zyc nie chcialo chociaz rozpoczynalam wtedy moj wspanialy zwiazek z moim facetem ktory mnie zawsze wspieral i mialam wiele powodow do radosci to nie potrafilam sie z tego cieszyc, bo moje zycie wtedy to niekonczacy sie lęk. daj sobie czas, kup sobie pasispasmine (bez recepty w aptece) uspokajajaca, pij melise, jedz magnez, unikaj kawyi powoli zacznie mijac bo ten stan taki ostry zawsze mija.. no i do psychologa, ale dobrego takiego co sie nerwicami konkretnie zajmuje. idz przynajmniej na kilka wizyt.

przez Mafju88 02 cze 2008, 15:33
tomakin napisał(a):Faktem jest, że marihuana potrafi potęgować procesy demencyjne w stanach schizopodobnych (autyzm i rozszczepienie)

Być może. Trawka zwieksza ryzyko zachorowania na schizofrenie ale to juz by dawno u niego wyszlo a nie teraz. Pozatym ja uwazam wlasnie tak jak napisala to moja poprzedniczka ze trawka wyciagnela ukryta nerwice... bo to bez watpienia tez potrafi. Wiec niech leczy nerwice dobrze trafil, jezeli chodzi o lekarzy.
I'll be where the eagles flying higher and higher

przez tomakin 02 cze 2008, 16:37
Eh, no widzę sami lepsi od lekarzy tutaj, potrafią na odległość powiedzieć, że ktoś na pewno czegoś nie ma. No OK, niech i tak będzie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ewa125 02 cze 2008, 21:01
akurat w twoich "ustach " to brzmi conajmniej groteskowo tomakinie.
a po co ma sobie chlopak wmawiac schizofrenie skoro juz lekarze ktorzy widzieli sie z nim "twarza w twarz" stwierdzili ze to nerwica, a wiekszosc ludzi z tego forum moze potwierdzic ze przezywalo podobne stany, bo to sa stany nerwicowe- derealizacja, uczucie ze sie wariuje,lęki.

przez tomakin 03 cze 2008, 00:28
no OK, jeśli kilka przypadkowych osób z forum to dla Ciebie większy autorytet niż dobry lekarz...

Wiem po prostu że ludzie z nerwicą idą do pierwszego z brzegu lekarza, który za cholerę nie potrafi odróżnić podstawowych rzeczy. Dlatego mówię gościowi żeby poszedł do DOBREGO. Kumpel jak miał problem ze ścięgnem, poszedł do lekarza który jeździ z narodową reprezentacją olimpijską. Zapłacił więcej, ale miał usługę pierwsza klasa. Do jakiego lekarza poszedł "who em I"?

Mnóstwo tu forumowych ekspertów typu "aaa schizofrenia już dawno by wyszła", "aaaa ja miałam coś podobnego więc to na pewno nie to", no groza człowieka po prostu ogarnia chwilami.

Jasne że na 95% to nie jest schiza, ale takie rzeczy się ZAWSZE sprawdza, nieważne ilu forumowych ekspertów napisało że nie potrzeba bo oni mieli coś podobnego więc przez internet diagnozują że to to samo.

przez ewa125 03 cze 2008, 10:22
tomakin napisał(a):no OK, jeśli kilka przypadkowych osób z forum to dla Ciebie większy autorytet niż dobry lekarz...

wiesz co nie badz juz irytujacy.najwiekszym tu "autorytetem" ktory satwia diagnozy wbrew opiniom chyba wszystkich lekarzy to wiemy kto jest.
poza tym to dlaczego ja mam nie napisac ze mialam dokladnie to samo i tez myslalam w tamtym czasie ze to schiza. ja tez kiedys bylam w tej sytuacji i tez pisalam na forum ze mam schize i bardzo mi wtedy pomogli ludzie ktorzy mnie upewniali w tym ze tez tak mieli i ze na pewno nie mam schizy i jakos nie mam.

przez Mafju88 03 cze 2008, 14:02
tomakin napisał(a):Jasne że na 95% to nie jest schiza, ale takie rzeczy się ZAWSZE sprawdza, nieważne ilu forumowych ekspertów napisało że nie potrzeba bo oni mieli coś podobnego więc przez internet diagnozują że to to samo.

Co jak co... ale diagnozy przez internet to Twoja specjalnosc i o tym to kazdy wie. Nie pisze na zlosc ale taka prawda... wiekszosc postow masz takich ze diagnoza. Nic wiecej nie chcialem dodac ;) a co do tego czy to nie schiza... to mi sie wydaje ze psychiatra szczegolnie musi byc wyczulony wlasnie na choroby psychiczne, bardziej niz na nerwice i depresje.

przez tomakin 03 cze 2008, 16:00
nie tyle stawiam diagnozy, co stawiam tezy że pierwszy z brzegu lekarzyna z NFZ który dostał dyplom z punktów za pochodzenie społeczne, który diagnozuje nerwicę, nie zawsze musi mieć rację.

przez ewa125 03 cze 2008, 21:30
dobra dobra

przez tomal 04 cze 2008, 09:56
Who em I myślę, że nie masz objawów schizofrenii. Ja też tak myślałem kiedyś jak poczytałem o schizie, ze mam nerwicowy początek, ale byłem u pani psychiatry i powiedziała, że nie zawsze to tak jest, że z nerwicy odrazu schizofrenia. Łatwo tak sie komuś mówi....wiem to na własnym przykładzie. Myusisz poprostu uwierzyć, albo zacząc jakieś leczenie jak to jest takie nie do znisienia.

Ja byłem raz u lekarza, ale nie biorę żadnych leków, być może mój przypadek nie jest taki ciężki, ale i tak na swój sposób jest to uciążliwe. Też przerabiałem, ze komuś coś zrobię i itp. Ale na te myśli to mam sposób taki, że mówię sobie, że to tylko myśl, to głupota, która powodowana jest przez "nerwy" i cały czas z nimi jest. Nie staram się tego roztrząsać i itp. bo to pogarsza sprawę, a poza tym nic nie daje na dłuższą metę. Poprostu staram się to jakoś "wyłączyć".

Trzymam kciuki za ciebie. Głowa do góry. Nie jest to łatwe, ale trzeba się czasami w życiu zmierzyć z różnymi problemami :)

przez ewa125 04 cze 2008, 11:17
nie zawsze to tak jest ze z nerwicy od razu schizofrenia? ale pocieszenie. dobrze ze ja trafilam na taka co mi powiedziala ze z nerwicy po prostu sie nie rozwija schiza ani psychozy

przez Mafju88 04 cze 2008, 15:34
Droga do zachorowania na nerwice a droga do zachorowania na schizofrenie to dwie rożne sprawy. I nie nalezy ich laczyc.

przez celineczka3 04 cze 2008, 16:18
Na chorobe psychiczna moze zachorowac KAZDY. Trzeba jednak z cala stanowczoscia powiedziec, ze nerwica NIE ZWIEKSZA prawodopodobienstwa zachorowania na psychoze. Statystyki pokazuja ze psychoza dotyka zarowno osoby u ktorych niegdy wczesniej nie bylo nerwicy jak i u takich u ktorych byl kiedys taki epizod.
celineczka3

przez ewa125 04 cze 2008, 16:55
no wlasnie ale ten lekarz tomala zasugerowal ze z nerwicy rozwija sie schiza tylko ze nie zawsze taksie od razu dzieje...przynajmniej ja bym tak to odebrala :?

Sortuj wg