Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

nerwica?

przez Patrycja20 27 kwi 2010, 20:24
witam mam 20 lat od 2 miesięcy czuje się beznadziejnie mam duszności,uczucie gorąca w klatce piersiowej dosyć często kuje mnie serce, bolesne gardło,kręgosłup oraz głowa dziwne uczucie mrowienia z tyłu czaszki i przy tym strasznie bolą mnie oczy .Ostatnio strasznie szybko schudłam prawie nic nie jadłam piłam dużo kawy i paliłam strasznie dużo papierosów,dodam jeszcze że jestem strasznie nerwowa.Zrobiłam sobie ekg,morfologie i wszystko wyszło bardzo dobrze.
Straszne boje sie być sama w domu mam roczną córeczkę którą wychowuje sama i boje się żę coś mi się stanie.Juz nie wytrzymuje proszę o pomoc.

Re: Witam. Czy to nerwica ? ....

przez carlos 27 kwi 2010, 21:49
Uścisk na nos i uścisk w głowie mam. Tak samo jak mam zdiagnozowaną nerwicę. Myślę, że te objawy mogą świadczyć o nerwicy. To tylko moja opinia. Mimo wszystko jeżeli chcesz diagnozy, odwiedź lekarza. My tu nie stawiamy diagnoz. ( Chociaż znajdą się i tacy, co już Cię zdiagnozują, ale jak się pomylą, to miej pretensje do siebie za naiwność )

przez MARIAN1967 27 kwi 2010, 21:57
Pedzel, nerwica to nie tylko strach,miałem ucisk głowy ,który okazał się tylko objawem nerwicy
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pedzel 27 kwi 2010, 22:23
Ale nos? To dość dziwne.
Dzięki za uspokojenie. Jutro i tak mam wizyte u laryngologa znów. Idę ze zdjęciem. Pote wybiorę się TK. Jeśli nic nie pokaże to do psychologa.

[Dodane po edycji:]

Jeszcze to piszczenie w uszach ... ech ...
Nie daje juz rady

przez carlos 27 kwi 2010, 23:12
Jak Ci napisałem też mam nos. CZasami wrażenie, jakby mi go ktoś normalnie "łamał". Taki jest mocny nacisk. Piszczenie w uszach też miałem, okropne wiem. I prawda, nerwica ma prawo takie objawy wywoływać.

przez eufrozyna 28 kwi 2010, 00:08
Pedzel, carlos czy u Was ten pisk w uszach występuje bez przerwy, 24 godziny na dobę, czy tylko co jakiś czas, np. w sytuacjach stresowych?
eufrozyna

przez Pedzel 28 kwi 2010, 07:30
U mnie non stop. Nawet spać nie mogę przez to. Ucisk na nos brawie bez przerwy.

[Dodane po edycji:]

Wiec bylem u laryngologa.
t osie w glowie nie miesci. Przynosze jej plytke ze zdjeciem a ona nawet nie spojrzala na nie. Powiedziala ze jesli opis jest ok to jest ok i nie musi go przegladac. Wypisala skierowanie do neurologa i kazala dalej brac leki. Mowie jeje ze objawy sie nasilaja. A ona nic tylko prosze to przedyskutowac z neurologiem a potem zrobic badania TK zatok. Porazka.

W srode wizyta u neurologa.

Wy tez mieliscie tak ze ten nacisk na nos trwal caly czas tak jak pisk w uszach?

Porazka ...

przez carlos 28 kwi 2010, 15:56
Ja piski miewałem kiedyś częściej. Nie zwracałem uwagi kiedy, ale nie zawsze w sytuacjach stresujących. Np mrowienia nie zawsze łapią mnie jak mam lęk czy stres, chociaż zazwyczaj. Mrowienia/uściski czasami pojawiają się z nikąd przypominając mi o nerwicy. Ostatnio miałem wrażenie zatkanych uszu jakbym był głuchy. Mimo wszystko najszczęściej mam taki uściski i mrowienia w okolicach czoła i górnej części głowy. Na nosie również. Kiedyś przeniosło mi się to na plecy, ale teraz bardzo rzadko tam miewam. Głownie nos i głowa ;/ znów :/

przez Pedzel 28 kwi 2010, 19:25
Trzymaj się stary. ja też dziś nie za dobry dzień. Idę w przyszłym tyg. na TK głowy, mam nadzieję, że nic nie pokaże :(

przez MARIAN1967 28 kwi 2010, 21:13
Nie wiem ile macie lat i czy występują u Was zawroty głowy.Szum w uszach , drętwienie ,mrowienie może być objawem nerwicy ,może być też od problemów z krążeniem krwi.Ile czasu macie nerwicę ?
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

Re: Nerwica lękowa - jak długo?

przez MARIAN1967 28 kwi 2010, 21:36
Niekoniecznie problemy ze zdrowiem mogą być przyczyną nerwicy .Kiedyś byłem u znajomego .Akurat następnego dnia miał 50-dziesiąte urodziny. Jego żona powiedziała mi wtedy ,że jest on ostatnio rozdrażniony i nerwowy.Zresztą sam to też zauważyłem u siebie ,że przed 30 i 40-stymi urodzinami człowiek więcej myśli o życiu , przemijaniu i o tym że jakiś okres się kończy ,jakiś zaczyna. Następna sprawa . Miałem bóle w klatce piersiowej .Od czego to się u mnie pojawiło? Mój wuja ponad trzy lata temu zachorował na raka płuc .Od momentu postawienia diagnozy żył jeszcze 7 miesięcy. Jego choroba spowodowała , była właśnie tym czynnikiem który spowodował pojawienie się bólu w klatce piersiowej . Po prostu człowiek częściej o tym myśli i wtedy takie objawy mogą się pojawić

Re: nerwica?

przez LadyLuna 28 kwi 2010, 23:39
Miałam bardzo podobną sytuacje tylko że ja akurat boje wychodzić sie z domu ( też badania miałam robione wszystkie w normie). Czego dokładnie sie boisz? Czy w trakcie takiego leku odczuwasz te dolegliwości (dusznośc itp) czy ogolnie cały dzień? Jeżeli te lęki bardzo przeszkadzają ci w życiu codziennym zgłoś sie do psychiatry. Ja tak zrobiłam a męczyłam sie sama przez długi czas. Teraz mam leki i zaczynam czuć sie lepiej z każdym dniem.

przez eufrozyna 29 kwi 2010, 11:28
Na razie neurolog wstępnie stwierdził u mnie nerwicę(wstępnie, bo trzeba jeszcze wykluczyć inne schorzenia żeby być na 100 % pewnym). Było to przy okazji leczenia moich szumów usznych. Żadne mrowienia i uciski u mnie nie występują... za to pojawiła się tachykardia, bóle w klatce piersiowej, wiec to trochę inny mix objawów ;p . Nie mówiąc już innych objawach tzw psychicznych które pojawiły się dużo wcześniej.

Z piskiem w uszach zmagam się już rok. Badanie laryngologiczne nie wykazało nieprawidłowości, audiometria idealna, mam bardzo dobry słuch. Neurolog zlecił mi badania, też nic nie wyszło. Tk głowy, usg tętnic domózgowych i rezonans magnetyczny nic nie wykazały.

Pisk występuje u mnie bez przerwy, 24h/dobę, już od około roku :( Często nie mogłam przez to zasnąć, skoncentrować się, często przez pisk budziłam się w ciągu nocy. Teraz jest już trochę lepiej, podejrzewam że po prostu przyzwyczaiłam się do tego. Chociaż na początku nie wyobrażałam sobie, że to w ogóle możliwe.

Neurolog twierdzi, że ciągły, nieustający szum nie występuje w nerwicy. Natomiast jeżeli jest to szum występujący co jakiś czas, w określonych sytuacjach, to wtedy może być jej objawem. Wychodzi na to, że moje piski nie są objawem nerwicy. Ale jakoś nie mogę w to uwierzyć… stąd to moje wcześniejsze pytanie dotyczące częstotliwości występowania tych waszych pisków… I właśnie tak się zastanawiam czy mój lekarz ma rację w tej kwestii. Szczerze mówiąc już dawno straciłam zaufanie do naszej służby zdrowia :(
eufrozyna

przez Pedzel 29 kwi 2010, 12:34
Witam,

Ja mam 26 lat. u mnie piski sa tylko jak jest ciho lub w nocy. W nocy zawsze. Ide do neurologa i potem na TK glowy. Uciski nie przechodza anie przez chwile. Nie da sie z tym normalnie zyc niestety. Najgorzej usiska na nos. Jakby ktos z calej siily zgniatal go palcami. Boje sie bardzo ze to jakies powazne swinstwo. Juz na serce bylem w szpitalu. Mialem kolatania, przeskoki. zrobili mi badania krwi, moczu, ekg, echo, holter. Mam niemiarowosc oddechowa. Sporo bradykardii, trachykardii ale wszystko w normie. Tylko jedna pauza ponad 2,1 sek, ale o 5,39 wiec raczej tez podczas snu. mam nadzieje te objawy teraz to tez nerwica. obawiam sie tego nosa bo nos mi dokuczal jeszcze zanim wystapily problemy z sercem, ale wtedy byly znacznie mniej uciazliwe.

pozdrawiam

Sortuj wg