Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica? ...

przez necessary 22 kwi 2010, 12:34
Witam.

Nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego jaką ulge poczułam gdy zobaczyłam że nie tylko ja mam tego typu objawy.

Sama nie wiem co się ze mną dzieje ,odebrałam dziś wyniki od lekarza ,które ku mojemu zdziwieniu okazały się w normie (tsh tylko lekko podwyzszone). Lekarz powiedział że mam iść do psychiatry ( wtedy wyczułam lekką ironie z jego strony ,miałam wrazenie że wziął mnie za jakąś hipochondryczke)
A więc mam dopiero 18 lat, od 2/3 lat rece mi się trzesa , i nie jest to raczej powiązane z żadnymi sytuacjami nerwowymi w moim życiu mam tak cały czas,chociaz nie ukrywam ze przy sytuacjach wywołujących stres objawy te się nasilają,ludzie patrza sie na mnie jak na jakas alkoholiczke.

Cierpie również na bezsennośc od 5 lat, gdy kłade się ok godz. 22/23 zasypiam często dopiero o 3/4 czasami zdarza mi się nie spać wgl. i nie jest to kilkurazowe ,mam tak zawsze, natomiast od miesiąca sytuacja teoretycznie się poprawiła, ale tylko i wyłącznie teoretycznie ponieważ zasypiam szybko(1h ,2h) natomiast budze się wtedy w nocy ok 1:30 gdzie zasypiam ok. 2 i nastepnie o 3 w nocy ogarnia mnie wtedy straszny lęk zapalam swiatlo siadam na krzesle i czekam aż do 4 /5 w wyniku czeka za dnia jestem bardzo nie wyspana ,mam bardzo slaba koncentracje, wielkie lęki za dnia i w nocy ze ktos za mna idzie szczegolnie gdy jest ciemno,gdy poczuje powiew wiatru lub otwierajace sie drzwi serce wali mi jak dzwon.
Moje kontakty z ludzmi tez nie są idealne ,co prawda czesto wychodze i z nimi rozmawiam ,aczkolwiek gdy kogos nie znam nie moge wydusic z siebie słowa mowie strasznie cicho i szybko język mi się plącze , wgl. mam wrazenie ze jestem lekko aspołeczna , co wynika z mojej czasowej nie chceci do ludzi ,czuje się taka inna od reszty, ludzie sa dla mnie dziwni w zachowaniu i sposobie bycia ,chociaz zycia bez nich tez niemoglabym sobie wyobrazic.
nie wiem czy rzeczywiscie mam isc do psychiaytry czy zrobic kolejne badania i wybrac sie do dobrego neurologa.

Re: Nerwica? ...

przez fobia 22 kwi 2010, 12:42
necessary, witaj! :) wybierz się do psychiatry a nie do neurologa

przez necessary 22 kwi 2010, 12:50
Niby tak, tylko właściwie się zastanawiałam co mi psychiatra na to poradzi, boje się że tylko pogorszy moj stan ,utwierdzi mnie w przekonaniu że rzeczywiscie coś jest ze mna nie tak.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Czy to objawy nerwicy?

przez Lili-ana 22 kwi 2010, 14:33
Napiszę Ci tylko, że tak, to może być nerwica...
Pozdrawiam :papa:
Lili-ana

Re: Czy to może być nerwica lękowa?

przez LadyLuna 22 kwi 2010, 16:28
celineczka3 napisał(a): W Twoim przypadku objawy nasilają się jak wychodzisz z domu więc w grę musi wchodzić tutaj czynnik psychologiczny.

Nie tylko, czasami jak jestem w domu dostaje ataku panicznego lęku albo potrafie obudzić sie w środku nocy z panicznym strachem i dreszczami.

przez ewaryst7 22 kwi 2010, 18:49
Jestem pewna , ze chorujesz na nerwicę.Porozmawiaj lekarzem ogólnym , ,oże przepisze Ci cos łagodnego na wyciszenie? Lub rozwaz wizyte u psychologa lub psychiatry

przez celineczka3 22 kwi 2010, 23:06
LadyLuna napisał(a):
celineczka3 napisał(a): W Twoim przypadku objawy nasilają się jak wychodzisz z domu więc w grę musi wchodzić tutaj czynnik psychologiczny.

Nie tylko, czasami jak jestem w domu dostaje ataku panicznego lęku albo potrafie obudzić sie w środku nocy z panicznym strachem i dreszczami.

Żadna choroba fizyczna nie objawia się w taki sposób jak opisujesz, masz nerwice to jasne. Zgadzam sie z tym co powiedziała ewaryst.
celineczka3

przez LadyLuna 22 kwi 2010, 23:44
Jak pisałam wcześniej byłam u różnych lekarzy ogolnych iżaden z nich ''nie wykrył'' u mnie nerwicy tylko rozkładał bezradnie ręce. Mam to moje lekarce delikatnie zasugerować że moge miec nerwice?

A co do leków to zna ktoś coś dobrego bez recepty? Ja aktualnie biore sedomix ale nic mi nie pomaga czytałam o innych kroplach L. 72 zażywał ktoś?

przez agusiaww 23 kwi 2010, 20:46
necessary, do psychiatry. To co opisujesz czyli bezsennosc dlugotrwala, trzesace sie rece, swiadcza o tym ze masz jakis problem wewnetrzny. Dodatkowo masz lęki, inne sytuacje. Takze, zglosic sie do psychiatry to bedzie dobra decyzja. Psychiatra ma za zadanie leczyc i diagnozowac, a nie utwierdzac w przekonaniu ze cos nie tak. Po prostu Twoja psychika, jest za bardzo obciazona i masz powyzsze objawy.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Co to może być?

przez Astron 25 kwi 2010, 08:32
Witam ! Mam 14 Lat.
Ostatnio byłem u psychiatry z lękami , on mi powiedzial ze mam zaburzenia obsesyjno-kompulsywne , lecz z tego co czytalem to nie jest to co mam ! Boje sie smierci,boje sie ze zycie to tylko moj sen,wyobraznia lub cos innego ..
Nie rozumiem co to zycie i po co ono jest .. Ciagle mnie to trapi . Mecze sie z tym od ferii ziomowych tegorocznych .
Dostałem lekarstwa od pani psycholog ale maja raczej slabe dzialanie .. Najgorsze jest to ze ja juz sam nie rozrozniam czyto tylko moje mysli czy cos wiecej , ze moze to prawda . :( Boje sie ze tylko ja jestem na tym swiecie a ze reszta ludzi to jakies nie myslace osobowosci . Bo jesli tak jest naprawde to po co to wszystko ? JA tego nierozumiem ;(
Juz kiedys mialem taki problem z 2 lata temu . Panicznie bałem sie smierci . Nie chodzilem spac bo balem sie ze juz sie nei obudze . Ale jakos przeszlo po paru wizytach u psychologa . Tera to wrocilo w o wiele gorszej wersji . I nie rozumiem jeszcze jednego zjawiska : Jechałem autobusem do szkoly i myslalem o tych wszystkich rzeczach i nagle ogarnol mnie lęk panika i takie oszołomienie . Nie wiem jak to określić . Takie strasznie dziwne uczucie .. Pomóżcie mi co mam robić .. Prosze

Re: Co to może być?

przez paradoksy 25 kwi 2010, 12:04
Astron,
ZOK generalnie to taka nerwica lękowa z natrętnymi myślami... Myślę więc, że pan psychiatra dobrze Cię zdiagnozował (a przynajmniej tak myślę, po tym, co tu napisałeś).
Rada dla Ciebie: nie bierz do siebie wszystkiego, co wyczytasz w necie, to raz.
A dwa, jeśli masz jakieś konkretne pytanie odnośnie swoich zaburzeń to nie bój się zapytać psychiatry, on od tego jest ;)
My Ci tu za bardzo nie pomożemy, zdaj się na lekarzy.
No chyba, że stwierdzisz, że lekarz jest totalnie niekompetentny - wtedy zawsze możesz go zmienić. Ale póki co zaczekaj na jakiekolwiek efekty leczenia.
paradoksy

przez zalamka87 25 kwi 2010, 14:42
piszesz że to Cię ciągle trapi, mysli nie dają Ci spokoju to znaczy że są to myśli natrętne które są elementem nerwicy natręctw, nie rezygnuj tylko z psychologa :smile:

przez Astron 25 kwi 2010, 18:26
Przejęzyczyłem sie .. Psychiatra .

[Dodane po edycji:]

Ale chodzi o to że ja mam juz takie spojrzenie na świat . Ze to wszystko jest nie prawdziwe ..
I boje sie ze to nie przejdzie.

Re: Czy to nerwica?

przez mała 25 kwi 2010, 18:42
W tym sęk, że nigdy mi się to nie przytrafiło mimo moich największych obaw.

Sortuj wg