Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Czy to nadal Nerwica...

przez Ciśnieniowiec 22 sty 2010, 00:15
Mamy trochę podobną historię- to tak na pocieszenie. Mi też lęk towarzyszył kiedyś przez cały dzień. Obecnie jest lepiej, napady mam rzadziej. Częściej natomiast inne objawy nerwicowe np: od kilku dni mam duszności i się ciągle zastanawiam.Ten niezidentyfikowany lęk z jakiegoś powodu Cię męczy. Poznałem wiele osób z nerwicą i to całkiem "normalne" co się z Tobą dzieje w nerwicy. Nie zwariowałeś i nie zwariujesz, ale radzę jak najszybciej wybrać się na terapię:)pozdr

przez kamyla78 22 sty 2010, 00:34
U mnie jest dość podobnie.Też dostaję lęki, a przy tych lękach towarzyszą mi natręctwa. Tzn. jak się czegoś boję to robię jakieś czynności, żeby to się nie stało..potrafię robić to parę razy. Jest to bardzo męczące, ponieważ zwykła czynność zajmuję mi czasem nawet godzinę...Po lekach jest raz lepiej raz gorzej. Przeważnie mam nawroty...

przez Victorek 22 sty 2010, 01:25
gregory21, tak owszem w NL lęk który istnieje na co dzień potrafi być właśnie bardzo silny i nie można go czasem sprecyzować czego się boimy, po prostu czujemy silny niepokój, lęk.
Ale ogólnie mamy wizje tyko najgorszych scenariuszy śmierci, szaleństwa, utraty kontroli, szczególnie podczas napadu lęku panicznego.
Ogólnie da sie lęk wyciszyć, bierzesz już Cital miesiąc czasu, jakakolwiek poprawa była? czesto zeby te leki sie rozkreciły potrzeba niestety trochę czasu....
Ja też lęk czuję w sposób ciągły czesto przeraża mnie wszystko wokoło czemu? nie wiem...i o to w tym właśnie chodzi.
Jak by ktoś chciał pogadać, szczególnie o depersonalizacji jestem na GG
Możesz wcisnąć świnię we frak ale nie powstrzymasz chrumkania :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Nerwica żołądka?

przez never1337 22 sty 2010, 01:39
witam, doskonale znam twoj problem. mam identycznie z tym ze wciaz cierpie na nerwice natrectw i fobie. bralem juz wszystko typu miety, melisy, perseny, ziola itp ale na zoladek nic nie moze, moze jedynie drobnie zredukowac. najlepiej to jakies lekarstwo i psychoterapia. a powiedz mi dokladniej, jaka miales ta nerwice natrectw? odnosnie czego? bo tez na to cierpie. mozesz napisac na priv jak cos.

przez scrat 22 sty 2010, 02:11
efectin.
Przyjaciel forum

przez Donkey 22 sty 2010, 10:12
Tak niestety działa nerwica. odczuwasz lęk przed lękiem, i tak się kółko zamyka ;/

przez gregory21 23 sty 2010, 05:04
ta choroba to koszmar.. zdrowi mysla ze wariaci z nas...
gregory21

przez Donkey 23 sty 2010, 08:35
A my się tym nie przejmujemy :)

przez VVQ 23 sty 2010, 20:47
Naczytałem się dużo złego o tym Efectinie. Żadne leki ziołowe typu Valerin Forte albo Ashwagandha nie pomagają?
VVQ

przez celineczka3 23 sty 2010, 21:14
Możesz zawsze spróbować, ale to tak jakby próbowac gasić pożar szklanką wody. Ja bym się wybrała do psychiatry i powiedziała co jest grane. Lepsze to niż ryzykować jakieś problemy zdrowotne, bo nie wierze żeby taki ciągły rozstrój układu pokarmowego nie miał żadnych konsekwencji.
celineczka3

przez scrat 23 sty 2010, 23:11
Może tobie ziołowe pomogą, dla mnie to jak cukierki było, ile bym nie wziął to i tak bez różnicy. Co złego czytałeś o efectinie?
Przyjaciel forum

przez *Monika* 23 sty 2010, 23:33
VVQ

Najlepszy lek-psychoterapia
Obrazek
Główny Moderator

Moje objawy, depresja? nerwica?

przez mala_ola 24 sty 2010, 16:33
Witam
Oto koszmary ktore mnie męczą od jakiegos roku, jest coraz gorzej :cry: :

samookaleczanie - rzadko ale zdarza sie
zaburzenia odzywiania- objadanie sie, wymioty, poczucie winy, czasem glodzenie sie
nerwica lekowa - boje sie wyjsc do szkoly, boje sie nauczycieli itd,stres
dolki, zle samopoczucie z powodu pogody, codziennosci
zero checi do zycia, motywacji,
wszystko widze szarych barwach,
nagle wybuchy emocji- placz, smiech, zal, gniew, jakby umieranie od srodka,
zla organizacja czasu,
klopoty z pamiecia,
zero radosci,
mam fatalna wizje przyszlosci, boje sie o nia,
wmawiam sobie choroby, wszystko mnie boli,
ciezko mi sie oddycha mam kolatanie serca, kluje mnie tez
budze sie czesto w nocy kilka razy i nie umiem usnac, nad ranem jest najgorzej (wtedy ide niewyspana do szkoly)
czesto tez drapie sie po calym ciele, stukam palcami, nie jestem nadpobudliwa, raczej ospala

Jest to jakby depresja z nerwica lekowa + zaburzenia odzywiania
Chcialabym isc do lekarza i jestem w trakcie poszukiwania dobrego specjalisty
jednak boje sie, ze lek ktory mi przepisze nie zadziala lub spowoduje ospalosc, czego bardzo nie chce..

Bede wdzieczna za wszelkie rady, pozdrawiam.
mala_ola

Re: Moje objawy, depresja? nerwica?

przez Majster 24 sty 2010, 16:47
mala_ola napisał(a):samookaleczanie - rzadko ale zdarza sie... zaburzenia odzywiania- objadanie sie, wymioty, poczucie winy, czasem glodzenie sie
Typowe, brak samoakceptacji, karanie sie itd.
mala_ola napisał(a):nerwica lekowa - boje sie wyjsc do szkoly, boje sie nauczycieli itd,stres
To jeszcze nie nerwica, tak sie czasem lenistwo tez objawia ;)
mala_ola napisał(a):dolki, zle samopoczucie z powodu pogody, codziennosci, zero checi do zycia, motywacji, wszystko widze szarych barwach, nagle wybuchy emocji- placz, smiech, zal, gniew, jakby umieranie od srodka, zla organizacja czasu,
klopoty z pamiecia, zero radosci, mam fatalna wizje przyszlosci, boje sie o nia,
No to juz bardziej, tak pol na pol nerwica/depresja
mala_ola napisał(a):wmawiam sobie choroby, wszystko mnie boli, ciezko mi sie oddycha mam kolatanie serca, kluje mnie tez
Takie tam nerwicowe sprawy.. ;)
mala_ola napisał(a):budze sie czesto w nocy kilka razy i nie umiem usnac, nad ranem jest najgorzej (wtedy ide niewyspana do szkoly)
Tez nerwica.
mala_ola napisał(a):Jest to jakby depresja z nerwica lekowa + zaburzenia odzywiania
Chcialabym isc do lekarza i jestem w trakcie poszukiwania dobrego specjalisty
Najwyzszy cas.
mala_ola napisał(a):jednak boje sie, ze lek ktory mi przepisze nie zadziala lub spowoduje ospalosc, czego bardzo nie chce..
A masz cos lepszego? Samo nie minie, ogolny tego tez nie wyleczy, herbata z cytryna jest na cos innego, podobnie masc na oparzenia. Czas do psychiatry, a żywo! O leki sie nie boj, moze wcale ich nie dostaniesz? Moze sie skonczy na terapii? W sumie jesli pierwotne objawy dotyczyly anoreksji/bulimii, a pozostale są wtorne (co jest bardzo mozliwe) to terapia jest chyba najskuteczniejsza.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

Sortuj wg