Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Potworny strach - proszę o pomoc!

przez bliksa 07 wrz 2009, 23:43
ja biorę xanax SR doraznie, ale słyszałam ze lekarze przepisują pacjentom zwykły xanax codziennie przed snem sie go zazywa :roll:

[Dodane po edycji:]

zgubiłam "się " :D
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

przez magdalenabmw 08 wrz 2009, 00:34
Ja brałam Xanax SR 0,5 mg (o przedluzonym dzialaniu) przez miesiąc dwa razy dziennie, potem tylko doraznie,...az mi sie skonczyl. Teraz pojde znowu i poprosze o xanax sr bo dziala dluzej, ale bede brac doraznie np przed zajęciami w szkole. Zapytaj lekarke o xanax, ale moze ona uzna ze dla Ciebie inny lek bedzie lepszy. p.s. Dlaczego nie myslalas ze dozyjesz czasu gdy sama siegniesz po Xanax? to lek jak kazdy inny :smile: Na ból jest ibuprom, na kaszel herbitusin, a na nerwicę lękową xanax. I tyle. Nie ma sie czego bac. A tak wogole to przerwalam jego branie z dnia na dzien i zadnych skutkow odstawiennych nie mialam, ale nie probujcie tego w domu.
magdalenabmw

przez Karolina_E 08 wrz 2009, 12:20
Zawsze uważałam, że Xanax to bardzo silny lek więc miałam nadzieję, że nie będę musiała pomyśleć o braniu ale zobaczymy co będzie po wizycie u psychologa :)

Dzisiaj chciałam pójść do rodzinnego żeby mi zerknął na wyniki badań, a tu się okazuje że się rozchorował :/

Magda, Ty to piękna kobieta jesteś! Ty i nerwica lękowa? Aż ciężko uwierzyć! :mrgreen:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez namiestnik 08 wrz 2009, 17:23
Koniecznie do psychologa. Co do Xanaxu (czy innego dowolnego alprazolamu, a nawet większości benzodiazepin wogóle) to możesz je nosić w portfelu. Jak widzę wielu osobom pomaga sama świadomość, że w razie czego możesz wziąć. To jest tak jak by mieć koło ratunkowe ze sobą - nie trzeba brać codziennie. Tylko wtedy nie SR, a normalny - szybkodziałający.

przez Karolina_E 08 wrz 2009, 17:26
Dzięki namiestniku :) Zapytam się babki o Xanax.

No i dupa blada z wynikami na potas.. mam poziom jeszcze niższy niż przed braniem Kalipozu (jony potasu). Nic dziwnego, że zaczęłam się gorzej czuć jak potas znowu mam niski. Jak ten cholerny stres wypłukuje potas z organizmu. :/

przez namiestnik 08 wrz 2009, 17:30
Xanax albo podobny np. Zomiren, Afobam (działają tak samo jak Xanax bez SR). Ew. może Cloranxen - czy co tam innego Tobie poleci. Fajnie jak by było w listku byś nie musiała brać a tylko mieć przy sobie. Acha no i muszę przestrzec byś nie brała zbyt dużo tego - uzależniają.

przez Karolina_E 08 wrz 2009, 17:36
Wzięłam raz Afobam i po kilku godzinach podziałało.. Może tak mój organizm reaguje. Chociaż to dziwne bo podobno szybko działa, no zobaczymy. Mam wizytę u psychiatry za 2 tygodnie ale chyba sobie daruje bo na NFZ to tylko po 10-ciu minutach o do widzenia. Zobaczymy co mi psycholog poradzi.

przez bliksa 08 wrz 2009, 18:09
taaak ja noszę 2 tabsy xanaxu w portfelu i nigdzie sie bez niego nie ruszam, sama swiadomosc ze go mam dodaje otuchy ;)
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

przez namiestnik 08 wrz 2009, 18:56
Ja też mam dokładnie tak jak mówi bliksa. Jak się nosi ze sobą to wiedząc, że zawsze można wziąć i wiedząc jak działa można go nie brać tygodniami i jakoś znosić stresy, lęki, strach.

przez Aquarel 08 wrz 2009, 19:07
Dokladnie! Jak tez nie ruszam sie nigdzie bez zestawu moich lekow "antyatakowych":) Choc ich nigdy nie biore, jakos tak bezpieczniej sie z nimi czuje:)

przez Karolina_E 08 wrz 2009, 22:30
No właśnie... prawie miałam atak paniki na przystanku autobusowym 30 minut temu :x Pomimo tego że Hydroksyzinę wzięłam przed wyjściem (o 20-tej). Po prostu jakiś halun mnie nawiedził i dupa blada. W ogóle miałam strasznie stresowy dzień dzisiaj.. Eh, mam ochote na jeszcze jedną porcję Hydryski ale nie wiem czy można.. :(

Właśnie się dowiedziałam, że mam hipokalemię (niedobór potasu we krwi) i rodzinny kazał mi robić badania do poradni endykronilogicznej w Koszalinie bo oczywiście Szczecinek jest na końcu świata i, kuźwa, na dodatek prywatnie bym musiała robić badania specjalistyczne. Zadzwoniłam i dowiedziałam się że mają miejsca dopiero za rok w grudniu.. Po prostu za****ście.

Tylko sobie w łeb walnąć z tymi lekarzami :evil:

Re: nerwica/depresja/choroba psychiczna - co mi w ogóle jest?

przez Dymecki 11 wrz 2009, 13:22
Tak jest. Wydaje mi sie ze jest to poniekąd normalna reakcja. Jeżeli jesteś wrażliwą osobą to normalne ze nie lubisz krzyków ani kłótni, też tego bardzo nie lubie i boje sie ojca kiedy krzyczy, tzn nie boje sie jego tylko drażni mnie podniesiony głos, u mnie w domu zawsze byly jakies awantury z tad pewnie ta trauma. Nie mozna tu mowic o chorobie psychicznej bo kazdy ma jakies swoje słabosci. Co do sensu zycia, uwazam ze zycie samo w sobie ma sens tylko dlatego ze zyjesz wsrod innych ludzi robisz wszystko zeby zylo ci sie jak najwygodniej. Moim zdaniem najwazniejsze jest mieć dla kogo żyć i mieć z kim dzielić się swoimi sukcesami a w wypadku porażki żeby miał kto cię pocieszyć, przytulić i powiedzieć dobre słowo.

przez magdalenabmw 11 wrz 2009, 14:37
Wreszcie ktoś ubrał w slowa to, co ja czuje, i jest to jeden z najgorszych objawow mojej nerwicy. Mysl, ze zycie jest dziwne, czlowiek jest schematem, dziwnym wytworem mojej wyobrazni... ze moze ja tylko 'gram' w the sims, pieprzony swiat ktory nie istnieje a mi sie wydaje ze zyje! kur...de.. nienawidze tego. A moze teraz mi sie wydaje ze pisze na jakiejs klawiaturze, ze jest jakies forum, moze to wszystko to fikcja?!
Jedyne co mozesz zrobic: isc do psychiatry po leki i diagnoze, ale na 100% to nerwica lękowa i nic wiecej, isc na psychoterapie, sama pij melise, lykaj kapsulki uspokajajace bez recepty (polecam nervomix), wyciszaj sie. Nie ma co samemu walczyc z nerwica, juz probowalam i nadal probuje, samemu nie da rady, zawsze wraca i to z podwojna sila. Ide po leki i na terapie, szkoda zycia.
magdalenabmw

przez lea_k 15 wrz 2009, 21:43
'gram' w the sims, pieprzony swiat ktory nie istnieje a mi sie wydaje ze zyje! kur...de.. nienawidze tego. A moze teraz mi sie wydaje ze pisze na jakiejs klawiaturze, ze jest jakies forum, moze to wszystko to fikcja?!
[/quote]

Witam,
miałam identycze odczucia!! to było straszne starałam sobie wytłumaczyć że to na zasadzie że jest gra nerwicą jak się w to wciągne to punkt dla nerwicy jak zwalcze to punkt dla mnie :P narazie wygrywam :)
pozdrawiam i życze powodzenia z walka z nerwica
LEA_K

Sortuj wg