Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Karola23 21 maja 2016, 22:08
Halo? Co myślicie? najchętniej poszłabym znów na USG węzłów chłonnych szyi i może pach? ale miałam usg szyi 3 tyg temu, już mi wstyd prosić lekarza o skierowanie :( a prywatnie mnie nie stać, bo jeszcze muszę iść do dermatologa...czy to w ogóle może być nerwica? Martwią mnie te powiększone węzły na szyi. Bolą mnie pachy, ale tu nic nie wyczuwam...

mam dość ;(

przez cozicozicozi 22 maja 2016, 12:23
danutamajewska123, ile płacą za takie spamowanie?
Znów cholerne upiory czepiają się mych skrzydeł,
nie chcę groźnych demonów, wolę te dobrotliwe.

przez bowtoleper 24 maja 2016, 18:51
Witam wszystkich serdecznie. Swój "problem" czy raczej dyskomfort nie zaliczam do kwalifikujących się do wizyty u psychologa, ale mogę się w swojej pysze mylić. Jeśli możecie mi doradzić, będę ogromnie zobowiązany. Otóż od wielu lat mam problem z nadpotliwością dłoni, które uwidacznia się nie tylko w sytuacjach stresowych, ale nawet kiedy czuje się odprężony. Wyniki badań wykluczają problemy z hormonami, a podłoże jest tylko i wyłącznie na tle psychicznym. W momencie kiedy wiem, że muszę porozmawiać z kimś na poważny temat, asertywnie porozmawiać o podwyżkę z szefem czy nawet powiedzieć swoje zdanie (które napotka na opór co najmniej kilku osób o odmiennych poglądach) dostaję palpitacji serca. W głowie układam sobie scenariusze przebiegu rozmów i przyspiesza tętno jak i potliwość dłoni. W prawdzie najczęściej doprowadzam do tego, aby zrealizować to co sobie postanowiłem (tj. rozmowa z kimś, itd) jednak wychodzi to w sposób komiczny. Jąkanie, bardzo szybka mowa (niewyraźna), co ostatecznie daje efekt przeciwny do zamierzonego. Dochodzą do tego wyrzuty sumienia i żal do siebie. Doczytałem ,że może mieć to związek z poczuciem wartości, które nie jest w moim przypadku wysokie. Tzn. swoją wartość znam jako człowieka, jednak wiele razy swoją postawą pokazuje co innego - dochodzą kolejne wyrzuty sumienia i tak w kółko Macieju. Samo pisanie tekstu wyzwala wzrost adrenaliny, przyspieszenie akcji serca no i nadpotliwość - już myślę o reakcjach osób co najśmieszniejsze całkowicie anonimowych. Proszę o informacje czy trafiłem do dobrego działu, a tym samym czy są osoby, które mogą mi coś doradzić.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez AgnesMagnes123 24 maja 2016, 19:23
Tak samo jak większość z Was borykam się codzień z nowymi objawami i stanami w nerwicy. Objaw który mi dokucza od kilku dni oczywiście Uważam jak zwykle za coś poważnego i za coś co zagraża mojemu życiu. Chodzi o to ze odczuwam ucisk w szyi. Większość mówi o tym jako globus histericus lub gula w gardle. Aczkolwiek czytając o objawach tego *schorzenia * nie pasuje to do moich. Ja nie czuje przeszkody w gardle bo mogę normalnie przelykac ale czuje silny dyskomfort w szyi. Czuje ucisk po bokach, po środku i czasem wydaje mi się ze się duszę przez to. Ten ucisk promieniuje nawet do żuchwy, za uchem. To mnue wręcz boli. Bo ciągle czuje tam takie spięcie tych mięśni. Miałam wykonane usg bo oczywiście nie wytzymalabym ale lekarz stwierdził że Wszystko jest super, brak powiększonych węzłów, tarczyca bardzo ładna. Generalnie nic tam nie jest powiększone co mogło by taki ucisk wywoływać. Pani doktor poleciła iść jeszcze do laryngologa i oczywiście już się do niego zapisałam. Co myślicie? Czy to może być wywołane ciągłym lękiem o zdrowie? Dodam że codziennie się skupiam na swoim organizmie na tym co się z nim dzieje i ciągle poczucie leku i strachu Towarzyszą mi prawie codziennie. Bardzo Proszę o odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam

przez zaczarowanaaa 25 maja 2016, 13:37
A ja mam ucisk w głowie i tak jakby głowa w puszce... boje się ze zemdleje ze stracę kontakt z bliskimi ze mam raka... umrę zaraz ze strachu... ciężko myślę o co chodzi czy to nerwica???

przez midwinterblod 26 maja 2016, 15:38
Czesc Wszystkim tutaj,

Mam nadzieje, ze ktos odpisze na kawalek mojej historii. Od miesiaca jestem na Seronilu i Lerivonie na noc. Od 3 miesiecy borykam sie z trudna sytuacja emocjonalna wywolana utrata pracy na wlasne zyczenie (ucieczka od problemu) oraz wyjsciem z toksycznego zwiazku. Mialam swietna prace i ciekawe zycie. Mieszkam sama w wymarzonym i wlasnorecznie urzadzonym mieszkaniu poza miejscem, z ktorego pochodze. 3 lata temu w mojej pracy pojawil sie szef, z ktorym nawiazalam romans (ogromny blad) pomimo tego, ze wiedzialam ze ma rodzine. Zakochalismy sie w sobie po uszy. Do grudnia zeszlego roku wytrzymywalam w tym ukladzie, ale w pewnym momencie cos we mnie peklo i juz dluzej nie potrafilam tego ciagnac. Chcialam nie rezygnowac z pracy i jakos wytrwac, ale niestety bylo to dla mnie zbyt trudne. Zrezygnowalam wiec 3 miesiace temu. Rana jako tako sie zaleczyla. Smutek i wspomnienia powoli odchodza. Kontakt urwalam calkowicie. Boli ale ten bol jest do zniesienia. Pojawil sie natomiast nowy problem - moje mieszkanie i zycie w miescie, w ktorym to wszystko sie wydarzylo. Od kilku miesiecy meszkam z rodzicami. Boje sie powrotu do swojego mieszkania i raczej unikam powrotow do miasta. Miejsce to stalo sie zrodlem smutkow. Nawet jak jestem u siebie w mieszkaniu to od razu mam ochote stamtad uciec. Wszystko mnie tam przeraza i boli. Nie wiem jak mam sobie z tym poradzic, codziennie niemal odczuwam duze napiecie i stres.. Przyszlo mi juz do glowy sprzedanie mieszkania i wyprowadzka do innego miasta/kraju ale wiaze sie to znowu z ogromnymi zmianami. Nie wiem jak przelamac ta awersje i lek do wlasnego, kochanego niegdys przeze mnie mieszkania i miasta. Pomozcie - co myslicie?

przez Pholler 27 maja 2016, 20:59
midwinterblod - kiedyś widziałem film, chyba komedię, gdzie bohaterka miała podobny problem. I tam rozwiązaniem była zmiana mieszkania. Zmiana jego wnętrza - przestaw meble, przemaluj ściany, kup dodatki, wyrzuć sentymentalne drobiazgi. Zaproś nowych ludzi. Nowe mieszkanie to nowe przyzwyczajenia, nowe rytuały. To potrafi zadziałać!
Entropia w której brodzę...

przez piotrkowa 01 cze 2016, 13:37
pholler ja wiem ze tez zmiana miejsca zamieszkania bardzo pomaga.

przez Needtobefixed 02 cze 2016, 20:53
Ból wszystkich mięśni obydwu nóg z powstającymi siniakami.

pozdrawiam,
f41.2 :D

przez saboteur 06 cze 2016, 15:20
witam serdecznie...pozwólcie niech i ja opiszę problem...Zacznę od tego że (prawdopodobnie nie pierwszy już raz) że to różnorakie dolegliwości wywołują u mnie nerwicę a nie na odwrót. Klasyczny zestaw pojawia się gdy jakieś zdrowotne doznania każą mi się zastanawiać,analizować je, doszukiwać się przyczyn w necie itd. Kilka takich dni i pojawiają się: silny niepokój, lęk, utrata apetytu, mega suchość w ustach i derealizacja która lata temu straszyła mnie mocno bo nie wiedziałem czym jest. Ze spraw bieżących: odczuwam dziwne drętwienia kończyn i coś w rodzaju osłabienia rąk....przeważnie lewej, rzadziej prawej. Dokuczliwe i niepokojące temu właśnie chciałbym wiedzieć czy i wy miewacie takie objawy? . Jak to zwykle bywa dolegliwością owym podporządkowany jest mój nastrój.

Dodam że od wielu wielu lat odczuwam permanentny niepokój o swoje zdrowie.

przez Pholler 08 cze 2016, 21:24
saboteur napisał(a):witam serdecznie...pozwólcie niech i ja opiszę problem...Zacznę od tego że (prawdopodobnie nie pierwszy już raz) że to różnorakie dolegliwości wywołują u mnie nerwicę a nie na odwrót. Klasyczny zestaw pojawia się gdy jakieś zdrowotne doznania każą mi się zastanawiać,analizować je, doszukiwać się przyczyn w necie itd. Kilka takich dni i pojawiają się: silny niepokój, lęk, utrata apetytu, mega suchość w ustach i derealizacja która lata temu straszyła mnie mocno bo nie wiedziałem czym jest. Ze spraw bieżących: odczuwam dziwne drętwienia kończyn i coś w rodzaju osłabienia rąk....przeważnie lewej, rzadziej prawej. Dokuczliwe i niepokojące temu właśnie chciałbym wiedzieć czy i wy miewacie takie objawy? . Jak to zwykle bywa dolegliwością owym podporządkowany jest mój nastrój.

Dodam że od wielu wielu lat odczuwam permanentny niepokój o swoje zdrowie.

Osłabienie ogólne - mam. Kiedyś wydawało mi się, że mam słabe nogi, potem same kolana. Słabe ręce też mam, ogólnie jakby kondycha siadła. Drętwienie biodra, ręki, czoła - przerobiłem. Pieczenie piszczeli było. Bóle stawów i mięśni oraz uczucie gorączki (bez gorączki) także znam. Tak z tych podobnych to tyle, ale znalazłbym pewnie więcej.

przez Kama86 07 lip 2016, 13:40
Witam od jakichś 3.miesięcy mam zawroty głowy tzn nie codziennie takie silne zdarzyły mi się może z 7-10 razy. Zawroty są nagłe, i krótkotrwałe. Przeszłam szereg badań które są wręcz super w tym tomograf głowy który też jest ok. Kilka wizyt prywatnych u neurologow, laryngologow, otolaryngolog, kardiolog, ginekolog, gastrolog plus badania na tsh, boreliozę, badanie oczu, morfologia itd. Każdy twierdzi że nic mi nie jest i jestem jak królik doświadczalny, ten coś przepis ze, tamten też i tak czas leci a ja się męczę. Czekam jeszcze na rezonans głowy który mam we wrześniu. Czy objawy które podaję poniżej mogą wskazywać na nerwicę?
- tracę czasami równowagę tzn tak mi się wydaje
- mam Mroczki przed oczami takie jasne plamki które znikają
- czasami mam ( ostatni raz jakieś 10 minut temu ) taka jakby pustkę w głowie i czuje jakbym miała zemdlec, taki chwilowy stan jakbym była wiotka
- często serce szybciej bije
- czuje czasami mrowienie w ręce i nodze
- mdli mnie
- siedząc w pracy przez 8 godzin Bujam się non stop na krześle
- robi mi się tak po prostu słabo
- dretwieje mi czasami twarz z prawej strony
- No i te zawroty które są o różnej porze Ale nie codziennie nawet jak się nie denerwuje i siedzę np na ogrodzie to też mi się zdarza. Czy to może być nerwica ze łapie nawet wtedy gdy się "relalsujemy" ? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

przez cozicozicozi 07 lip 2016, 15:30
Kama86, jak najbardziej mogą to być objawy nerwicy, tym bardziej, że badania nie wykryły niczego. Polecam się skonsultować z psychiatrą.
Znów cholerne upiory czepiają się mych skrzydeł,
nie chcę groźnych demonów, wolę te dobrotliwe.

przez Reynevan 08 lip 2016, 13:04
ciekawe, czy to mogą być pasożyty
Reynevan

Sortuj wg