Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez icrew 07 lut 2016, 20:53
2 dni temu zrobiłem sobie morfologie i TSH bo już nie robiłem z 1,5 roku i mam wszystko bardzo dobrze, bez odchyleń.

przez icrew 10 lut 2016, 13:09
Obecnie z trudnościami w oddychaniu się już uspokoiło ale doszedł ból żołądka i takie dziwne uczucie w mostku, nie wiem do czego to można porównać.
Męczące uczucie.

przez Daguncja 19 lut 2016, 13:43
Czy jak biorę jedna tabletkę citalu i 1 levironu to mogę mieć zespół serotoninowy. Oczywiście gdzieś sie na to sformułowanie natkńęłam poczytała i teraz mi sie cuda dzieją. .... Prosze o odpowiedź bo wariuje :shock:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pink Punk Boy 19 lut 2016, 15:37
Czy silne ciągłe napięcie w nogach i rękach to objaw nerwicy?
Napięcie jakby nie związanie z niczym, żadnymi myślami czy działaniem a utrudnia mi normalne funkcjonowanie i nie mogę wyjść myślowo poza koncentrację na tym cholernym napięciu i zadaję sobie pytanie "kurde, nic się nie dzieje przecież, czemu nie czuję się swobodnie?"

Wcześniej myślałem że to od leków (akatyzja, bo czułem napięcie tylko w nogach) ale niedawno byłem w Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień stacjonarnie 2 miesiące i i na hasło terapeutki "TY SIĘ BOISZ BRAĆ LEKÓW" momentalnie moja wielka "akatyzja" ustała i było ok przez 2 miesiące dopuki... nie wróciłem do domu. Leki biorę te same co w CZPiLU więc to nie to...

Czuję się jak warzywo, całymi dniami nic nie robię, nie jestem w stanie się na niczym skupić bo jest TO NAPIĘCIE
Jeżeli normę ustala większość, czyli ludzie bez pasji, celu i wartości w życiu, nie radzący sobie z emocjami, z brakiem pewności siebie jako jednostki to jak najbardziej - nazwijcie mnie nienormalnym i przypiszcie mi wszystkie choroby psychiczne świata.
Pink Punk Boy

przez Nohope_ 22 lut 2016, 01:17
Witam,jestem nowa na forum. Mam 20 lat,jestem studentką.Od jakiegos czasu podejrzewam u siebie nerwice,jednak ciągle nie mam pewności. Zaczęło się w lipcu zeszlego roku od nagłych atakow kołatania serca,nagłego lęku i drżenia ciała (pobyt na sor), następnie skierowanie do kardiologa. Kardiolog przepisal mi propranolol który brałałam codziennie przez pol roku 20mg. Ataki duszności,kołatania serca,dziwne przeskoki w okolicy serca i lęk zdarzały się najczęsciej po stresowych sytuacjach lub w autobusie, komunikacji miejskiej. Zaczęlam unikać miejsc w których nie uzyskam pomocy lub z których nie będę mogła wyjść zaczerpnąć świeżego powietrza. Wychodząc gdziekolwiek zawsze z tylu glowy mialam myśl,ze mogę dostać ataku,będzie ze mną klopot etc. Następnie doszły bóle łopatek,klatki piersiowej,bóle głowy. Bardzo się wszystkim przejmuje i przypisywałam sobie juz najróżniejsze choroby. Od grudnia odstawilam lek,poniewaz serce się uspokoilo a ataki zdarzaja się rzadziej, jednak na codzien odczuwam słabosc w nogach,jakbym nie miala w nich czucia,uczucie mdlenia i ściskanie w klatce piersiowej i gardle. Jakbym juz z rana nie miala żadnej siły do działania,wytrwac dzien na uczelni to dla mnie męka. Czy nerwica może dawać o sobie znać każdego dnia,nie tylko w chwilach ataków? Coraz ciężej mi z tym. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

przez Nohope_ 22 lut 2016, 01:29
Dodam jeszcze ze męczy mnie plytki oddech,jakbym wdychala powietrze na sile, często słyszę ze od kogoś ze ciężko oddycham,glosno itp. Do tego bola mnie zebra po obu stronach. Robilam holter,echo serca i prześwietlenie klatki piersiowej,wszystko wyszło ok.

przez bareten 23 lut 2016, 12:03
Lekarzem nie jestem, ale z doswiadczenia moge powiedziec, ze to nerwica.

A juz na 100% dolegliwosci zwiazane z nerwami.

P.s Tak, nerwica moze dawac w kosc 24/h, nie tylko w czasie trwania ataku paniki ...

przez Felix91 23 lut 2016, 22:30
@Nohope_
Mimo kilku tygodni u psychiatry zrobiłem sobie porządne badanie u dobrego kardiologa z długim osłuchaniem i analizą testu wysiłkowego.

No i cóż wydałem 200 zł żeby dowiedzieć się że silne pieczenie w mostku przy wysiłku, kołatania i różne tego typu historie jak zawroty głowy to nerwica bo z sercem jest wszystko ok. Także po wielu wielu różnych badaniach celem doszukania się alternatywnego źródła problemu trafiłem do pkt wyjścia. Nie wierzyłem że takie objawy może dawać nerwica a jednak.

przez Nohope_ 24 lut 2016, 22:38
Dokladnie,to aż nieprawdopodobne co nerwica potrafi zrobić z człowiekiem. Dopiero teraz to widzę,kiedy typowych atakow jest o wiele mniej, a doskwieraja takie "codzienne" dolegliwości. Moja mama również wiele lat zmagala się z nerwica więc może w jakiś sposób mam to w genach? Nie wiem czy to możliwe,ale chyba muszę się z tym pogodzić i nie szukac na siłę innych chorób... :?

przez Small200 01 mar 2016, 14:25
Cześć;)
Mam 23 lata i zastanawiam się czy nie dopadła mnie nerwica. Zaczęło się jakieś 5 miesięcy temu po imprezie u znajomych. Dzień po imprezie jak to zawsze u mnie bywało miałam kaca, nagle poczułam jak mocno bije mi serce tak się przestraszyłam,że nogi miałam jak z waty. Ta sama sytuacja powtorzyła się na 2 dzień wieczorem i do tego doszło trzęsienie sie nóg. Przez jakiś czas nic mi nie było ale nagle zaczeły się bóle w klatce piersiowej, takjaby kłucie w sercu, promieniujący bół z łopatki do lewej ręki. Brałam tabletki przeciwbólowe, smarowalam maścia bolace miesjca nic nie pomagało, opadalam juz z sił bo nie wiedziaalm ze sie ze mna dzieje. Nagle wróciło szybkie bicie serca przy tym obawa moze zawał , jakies zapalenie, Wizyta u kardiologa, Zrobione EKG, holter wszystko w porzadku. Najgorsze zaczelo się po Sylwestrze od równo 2 miesiecy dzień w dzień się trzęse, czuję jak drza mi miesnie w nogach czsami idzie to do klatki piersiowej , czuje jak pulsuje mi twarz, bóle gowy były nawet tak silne , uciskające, że z łożka przez tydzien nie wychodzilam tylko plakalam , balam sie wstac. Od 2 miesięcy dzień w dzień gdy próbuje zasnac odczuwam dziwne drzenie w brzuchu i na twarzy . Drzenie nie zaczyna się w momencie gdy zmykam oczy ale gdy juz czuje ze wchodze w stan snu, zasypiam i ten objaw jest dla mnie najdziwniejszy.
Neurolog też mnie widział , mialam zrobione rtg klatki piersiowej, odcinka szyjnego kregoslupa i tomografie komputerowa. z rtg odcinka szyjnego wyszła mi lordoza zniesiona ale doktor powiedział, że to napewno nie od tego sie tak trzese. Stwierdził, że moze byc to na tle nerwicowym. Czy ktos z was mial podobne objawy co do tego zasypiania czy jestem wyjątkiem?. Wiem, że napiasane jest chaotycznie, Postaram sie pisać lepiej;)

Pozdrawiam;).

przez oliwkazp 01 kwi 2016, 20:21
Pink Punk Boy napisał(a):Czy silne ciągłe napięcie w nogach i rękach to objaw nerwicy?
Napięcie jakby nie związanie z niczym, żadnymi myślami czy działaniem a utrudnia mi normalne funkcjonowanie i nie mogę wyjść myślowo poza koncentrację na tym cholernym napięciu"

Mam coś podobnego, chociaż nie wiem, czy dokładnie to samo. Czy masz przy tym jakieś skurcze mięśni?

przez oliwkazp 01 kwi 2016, 20:28
Nerwica może dawać objawy wielu chorób (jak nie każdej). Generalnie to może się dziać wszystko, ale najbardziej popularne to chyba zawroty i bóle głowy, nudności, biegunki, drgawki, poty, skurcze mięśni, duszności... Ja mam wszystko, niestety :( Utrzymuje się non stop, czasami się czuje jak po jakiejś ciężkiej chemioterapii..., czasami jakbym miała guza mózgu, czasami jakbym się czymś zatruła a innym razem np. niewydolność oddechowa. O lęku i strachu nie wspominając... Żyję nadzieją, że niedługo to minie. Oby!!

przez Needtobefixed 19 kwi 2016, 21:07
Kochani! Dopomóżcie. Moja nerwica to typowa suka. Somatyzmy prześladują mnie dniami i nocami. Od 2,5 miesiąca mam odstawione leki ( z czego jestem bardzo dumna). Za chwilę kończę trzy miesięczną terapie na oddziale dziennym i... od ponad tygodnia boli mnie głowa, kręci mi się w niej i chce sie wymiotować. Objawy nerwicowe, oczywiście, ale też takie same przy guzach mózgu. Myślałam, że przywykłam bo : na początku hiperwentylowałam się, przez 2 tygodnie zacisnął mi się mięsień łydki - skurcz jak skurczybyk( podejrzenie zakrzepicy), dostałam łupiezu skórnego, przez pół roku leczyłam pęcherz na zmianę z kobiecymi dolegliwościami- wylądowałam w szpitalu, miałam problemy z przełykiem - nie mogłam połykać pokarmu, przez 3 miesiace na dzien dobry miałam puls 120-130 uderzen na minutę. Wiec w zasadzie nic nie powinno mnie juz zdziwić. Przez ostatnie dwa miesiace nie mialam somatyzmów. Najpiękniejsze dwa miesiace zycia. Czas chyba przywyknąć :) bo co zrobić.

przez R1990 27 kwi 2016, 22:17
Witam, mnie to trzyma już półtora roku, pierwszy atak paniki miałem w Grudniu 2014 po ponad półrocznym ciężkim okresem w życiu. Też miałem sporo badań i w sumie wszystko wyszło ok. Teraz jak się życie ustabilizowało, jest poprawa jednakże zostało kilka przykrych objawów, które mają różne nasilenie.
Oto one: sztywność karku, przez co czuje się czasem jakbym był przeziębiony. Potrafię często wstać już połamany. wypadające włosy, szum w uszach. W skutek zaburzenia przepływu krwi poprzez spięte mięsnie mogą byc takowe problemy?

Sortuj wg