Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez *Monika* 03 sie 2015, 02:52
jedza94, przy zaburzeniach lękowych czyli nerwicy niepotrzebne jest wsłuchiwanie się w swoje ciało. Różne części ciała chrupią każdemu, tylko nie każdy zwraca na to uwagę i uważa to za patową sytuację. Ale co zrobić... takie życie lękowca.
Obrazek
Główny Moderator

przez Zuza234 05 sie 2015, 13:40
Witam,

od dawna czytuje Wasze forum, ale dzisiaj pierwszy raz zdecydowałam się coś napisać - bo brak mi już sił, nikt mnie nie rozumie , nawet ja sama siebie nie rozumiem...

Na nerwicę lękową choruje od jakiegoś roku/półtora. "Przechodziłam" już tysiące chorób, miałam wiele objawów. Byłam u kardiologa,okulisty, pulmonologa, homeopaty ( który jako jedyny cokolwiek mi pomógł), nefrologa. Teraz myślę, że czas na neurologa.......

Od jakiś 3 dnichz aczełam wkręcać sobie stwardnienie rozsiane - poneiważ, mam drżenie mięśni ( powiek, policzków, rąk, nóg), do tego problemy z równowagą - jak ja to nazywam uczucie falowania. Niby stoje prosto i chodze prosto, ale mam wrażenie , że zaraz upadne. Jak długo stoję prosto to zaczynam sie trochę bujać na boki. Czy możliwe, że takie objawy daje nerwica? Już sama nie wiem, niedługo odwiedzę wszystkich lekarzy jacy w ogóle istnieją. Z jednej strony nie chce iść do tego neurologa, bo w domu już i tak uznają mnie za wariatkę, a z drugiej jak mam uwierzyć , że to nie SM?
Możliwe są takie uczucia zaburzenia rownowagi przez nerwice?

przez warrior11 05 sie 2015, 13:54
Zuzia,to,co czujesz jest częstym objawem w nerwicy,zrób sobie badania,czy nie masz niedoboru
magnezu i innych mikroelementów w organiźmie i nie czytaj więcej o chorobach.
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zuza234 05 sie 2015, 14:09
Ehh wiem , że to mogą być objawy nerwicy, ale jak przestać myśleć o stwardnieniu rozsianym. W tym tygodniu byłam już u lekraza - wydalam 200 zl, nie pojde znowu do neurologa, bo jak minie faza na SM to wymysle sobie cos innego i taka jest prawda...

Uwazacie, ze to poprostu kolejna 'faza' ?

przez warrior11 05 sie 2015, 14:20
Zuza234,
Dokładnie tak,gdy zaczniesz sobie wkręcać coś innego,faza na SM minie

przez Zuza234 05 sie 2015, 14:26
Ale problem jest w tym, że to nie jest tak -że mam tlyko fazę ( o dzisiaj nakręce się na SM) , tylko ja mam te objawy. Drżą mi mięśnie, mam poczucie braku rownowagi juz dluzszy czas , jak to mozliwe? Czy te objawy wystepuja wnerwicy?

przez warrior11 05 sie 2015, 14:31
Zuzia,już Ci napisałem,że to są objawy nerwicy,drżysz z lęku o siebie i o swoje zdrowie,możliwe,
że masz jakieś niedobory,ale to musisz zbadać

przez Zuza234 05 sie 2015, 14:53
i to uczucie "bujania" jak stoje prosto też przypada nerwicy?

jakie rodzaju mogą to być niedobory?

przez warrior11 05 sie 2015, 15:19
Tak Zuziu,uczucie bujania często towarzyszy nerwicy..zbadaj sobie poziom magnezu,cynku,
witaminy D3,możesz też wzmocnić swój system nerwowy witaminami B complex,lecytyną,
kwasami omega3,ale chyba najważniejsza dla Ciebie jest zmiana myślenia i terapia.

przez Aurora88 05 sie 2015, 18:48
Nerwica może wywołać wszystkie objawy, jakie tylko wyczytasz w internecie. Tak, to możliwe. Wszystkie.
od śmiechu dusza tyje i dostaje silne grube łydy

przez hellboy 05 sie 2015, 19:30
Witam, mam pytanie: Czy miał ktoś podczas nerwicy objawy takie jak ucisk głowy (z przodu, z tyłu) i przez to czuł się słabo? Dodatkowo chce też zapytać, czy podczas nerwicy mieliście problemy ze wzrokiem? Czasami rozmazane fragmenty tekstu, jakiś obiektów, wrażliwość na jasny kontrast?

przez majaturchan 07 sie 2015, 15:43
Najlepiej udać się do lekarza i powiedzieć o swoich przypuszczeniach. Warto również porozmawiać z psychologiem

przez jedza94 07 sie 2015, 19:33
dziękuje za odpowiedzi zawsze to troszkę uspokaja.
najgorsze jest to ze własnie nie mogę przestać się nasłuchiwać , sprawdzać
najgorsze jest u mnie pulsowanie całego ciała gdzie bym sie nie dotkła czuje to pulsowanie.
NIe nie jednak NAJGORSZE jest serce, które bije mi tak mocno, że widzę jak delikatnie podnosi mi się koszulka gdy np leże na plecach.
I na brzuchu rownież pulsowanie jest nie tylko bardzo wyczuwalne ale i widoczne i w skroniach.

przez Pawelt 07 sie 2015, 20:36
jedza94, mam identycznie :) Do tego mam teraz wrażenie, że mnie już jutro nie będzie :] Ale olewam to... Nie raz już miałem takie wrażenie. Taka to nerwica już jest. staraj się wyluzować. Mi też akurat teraz brzuch podskakuje. Zbadałem ciśnienie i mam 130/72 puls 80. Chyba przeżyję ;)
X_x

Sortuj wg