Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Yvaine 19 maja 2015, 13:20
Wczorajszej nocy było mi strasznie zimno, okropnie wręcz. Trzęsłam się leżąc pod kocem i kołdrą, bez śladu gorączki ani żadnego przeziębienie. Czułam narastający we mnie stres (?), lęk (?), sama chyba nie umiem tego określić jednoznacznie. W każdym razie miałam wrażenie, że to coś chce mnie rozerwać od środka. Zaczęłam się okropnie trząść, ale już nie zimna, tylko w jakiejś panice. Po chwili wyłam wniebogłosy, nie umiałam złapać tchu, a w głowie milion myśli na sekundę - że nie dam rady, że chcę umrzeć, a z drugiej strony obawa, że się uduszę, że na pewno krwawią mi oczy. Nie byłam nawet w stanie wydusić do męża, że chcę coś na uspokojenie. Dopiero po jakimś czasie (zielonego pojęcia nie mam ile to wszystko trwało) powoli zaczęłam się uspokajać. A dziś jakbym nie była sobą - rozbita, wystraszona, okropnie zmęczona nocnymi przygodami.
Miewałam już ataki histerii, ale to zazwyczaj poprzedzały jakieś emocjonujące wydarzenia. To co działo się wczoraj, zupełnie mnie zaskoczyło i wystraszyło, jak teraz o tym myślę. Powinnam o tym powiedzieć psychiatrze? Do tej pory była tylko depresja, czy to może być jakiś objaw nerwicy, czy ja niepotrzebnie panikuję?

przez mietowy2 02 cze 2015, 17:47
Witam, czy to mogą być objawy nerwicy?

czuje, że umiejscowiła mi się ona w kroczu, czuję jakby miał ciągle ściśnięty odbyt. nie potrafię przestać go mimowolnie napinać.
oddech to moja idealogia

przez SZAv 18 cze 2015, 21:13
Yvaine
To nerwica lękowa. Pewnie jak zamykałaś oczy to czarny obraz jakby pulsował. I uczucie frustracji nie dawała ci spokoju, że nie możesz spać itd.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nerwicowaaa 27 cze 2015, 01:26
Witajcie kochani!
Jestem nowa na forum.. Od roku zmagam się z nerwicą... Jak u każdego po pierwszym ataku zrobiłam serię badan, ktore wyszły w porzadku.
Zaczełąm wmawiac sobie, że to tylko nerwy i że nic mi nie będzie to minęło ns jkis czas ale niestety nerwica wróciła znów po jakims czasie całkiem psując mi życie..
Na dodatek mam nerwicę zmieszaną z depresj na zmianie...
Pomóżcie mi nawet sama rozmowa bo czasami podczs atakow nie wiem juz co mam ze sobą zrobić...
:( :(

przez feniksx 28 cze 2015, 18:16
Nerwicowaaa dasz rade.... wszyscy sie tym zmagmy i zyjemy...
czy leczysz sie bierzesz jakies leki chodzisz do psychologa ?? jakie masz objawy ?? i czemu mowisz ze tym razem zniszczyla Ci zycie ??

przez bacek513@ 10 lip 2015, 10:09
Witam,

Mam następujące objawy: pocenie się, kołatanie serca, zaburzenia orientacji, zauważalny spadek możliwości koncentrowania się na jakimś zadaniu, problemy z zapamiętywaniem, częste wpadanie w złość, apatia, brak systematyczności działania, coś w rodzaju blokady emocjonalnej (nie umiem z siebie wyrzucić emocji. Kiedyś, gdy tego było za dużo potrafiłem się rozpłakać i po pewnym czasie przechodziło), zaciskanie zębów (przez ostatnie 10 lat bardzo mi się pościerały), zaczynam wykonywać jakąś czynność i za chwilę już nie pamiętam co robiłem - muszę się skoncentrować, żeby sobie przypomnieć.
Depresję i stany lękowe zdiagnozowano u mnie wiele lat temu. Od tego czasu przyjmuję leki przeciwdepresyjne - głównie effectin i asentrę. Wiele lat leki działały i było wszystko ok. Niestety przez ostatni rok zauważyłem, że nie potrafię się koncentrować na wykonywanych czynnościach. Moja praca - którą bardzo lubiłem i chodziłem do niej z przyjemnością (no może bez euforii), dawała mi poczucie bycia potrzebnym - przestała być dla mnie atrakcyjna w sensie osobowościowym. Zauważam coś na kształt wypalenia zawodowego. Coraz częściej czekam tylko na koniec pracy (a zawsze śmieszyli mnie moi koledzy, którzy punkt 16 wychodzili z biura).
Ostatnio - w lutym - złamałem nogę i siedziałem 2 miesiące na zwolnieniu lekarskim. Zniosłem to kiepsko. Mimo iż cały czas pracowałem (dzwoniłem do biura i kazałem sobie dawać coś do roboty zdalnej), miałem odczucie nicnierobienia, bycia bezużytecznym, chorym i połamanym. Wielokrotnie towarzyszyły mi "doły", łzy i rozczarowanie samym sobą (sam sposób złamania nogi był - w moim odczuciu - upokarzający).
Mimo, iż od zdarzenia minęło już pół roku, noga cały czas nie chce się zagoić przez co ortopeda nie może mi z niej wyciągnąć śrub - noga przez to puchnie (na szczęście nie boli).

Wymienione przeze mnie na początku objawy są bardzo dokuczliwe. Czy są to objawy nerwicy czy może depresji. Jak to leczyć?

pozdrawiam,

Jan

przez Aurora88 16 lip 2015, 08:46
Przy zaburzeniu lękowym nauczyłam się już, że wszystkie dziwne objawy somatyczne zazwyczaj są objawem nerwicowym.

Wiem, że duża część z Was cierpi na lęk przed wymiotami. A czy ogólne uczucie mdłości i chęci wymiotowania też może być objawem nerwicy? Bez podłoża lękowego. Po prostu mnie mdli i mi niedobrze.
Wiem, że może to być też objaw ciąży ;) Ale na razie pytam o nerwicę.
od śmiechu dusza tyje i dostaje silne grube łydy

przez ernest00 16 lip 2015, 10:46
Czy tachykardia, nie okreslona, moze byc objawem nerwicy lekowej ? I poczucie stałego zagrozenia?
Propranolol - doraźnie 40mg
Depakine 300- 2x dziennie
Zolpic-20mg na sen

przez ugh 16 lip 2015, 15:12
Miewacie coś takiego? -
czasem siedzę, bądź idę (w pozycji leżącej to nie wystepuje) i mam taką sytuacje, która trwa kilka sekund, że "unosi mi się" ciało. Tak jakby przez tą chwilę nie działała na mnie grawitacja, albo jakbym miała nagły spadek/skok ciśnienia (ale nie da się tego zmierzyć no bo trwa dosłownie chwilę). Nie jest to nic w stylu bezwładu, czy uczucia wyjścia z ciała ani nie jest mi w tej chwili słabo - po prostu jakby centralnie do góry coś mnie pociągnęło.
Troche to dziwne jak na nerwicę dlatego zastanawia mnie ,czy ktoś inny też tak ma.
ugh

przez sartanum 28 lip 2015, 21:57
Witam,

czy ktoś z Was też miewa/ miał problem niżej opisany przeze mnie:

otóż - jest przypuśćmy godzina 23:30, kładę się posłusznie do wyrka, cisza, spokój i nagle włączają się okropne, niewiadomego pochodzenia
wyrzuty sumienia, taki "kamień na serduchu" bez określonej przyczyny. To wzbudza z kolei lawinę przypuszczeń z mojej strony co do poprawności moich zachowań wobec ludzi, z którymi miałam do czynienia w danym minionym dniu. Zaczynam analizować moje słowa, moje gesty i w konsekwencji mam sobie coś do zarzucenia, czuję wstyd, zażenowanie własną osobą. Np. wydaje mi się,że kogoś uraziłam, że za głośno mówiłam w pracy o kimś, że coś powiedziałam nie tak, że niestosownie byłam ubrana do danych okoliczności, że byłam obiektem kpiny innych ludzi.
Trwa to od około 30 minut do kilku godzin przed snem. Następnego dnia jakby pamięć częściowo mi się resetowała, nie wiem, o co mi chodziło lub też częściowo pamiętam, ale w ciągu dnia powoli ze mnie to "schodzi", by wieczorem znów powrócić...

Może ktoś z Was wie, jak sobie z tym mogę poradzić? Dziękuję.

przez jedza94 01 sie 2015, 13:02
Witam to mój pierwszy post tutaj.
Mam nerwicę biorę leki i ogólnie czuję się dużo lepiej jednak nie daje mi spokoju jedna sprawa.
Czy takie dziwne chrupanie (ciężko mi to dokładnie określić) w głowie przy powolnym poruszaniu w lewo i prawo to może być od nerwicy ?do tej pory miałam takie strzyknięcie w głowie jak np oglądałam film i nagle ją poruszyłam i wtedy to strzyknięcie w głowie. Przy atakach mam straszny ścisk w skroniach.
Bardzo proszę o poradę

przez Pawelt 02 sie 2015, 13:25
jedza94, spoko też to mam. To nerwica. Czasmi podczas ataku mam wrażenie że mi głowa pęknie na pół.
X_x

przez jedza94 02 sie 2015, 14:10
Pawelt napisał(a):jedza94, spoko też to mam. To nerwica. Czasmi podczas ataku mam wrażenie że mi głowa pęknie na pół.

ale tez masz takie chrupanie przy powolnym skrecie w lewo i prawo ?
Ja mam nie zawsze to ale jak się nasłuchuje to już świruje i chce robić jakies przeswietlenie
Dzięki bardzo za odpowiedź

przez Pawelt 02 sie 2015, 19:08
jedza94, wiesz co? Miewam takie chrupania ale akurat teraz nie mam.. Może to być coś niezwiązane z nerwicą ale żeby Cię uspokoić to tak miewam takie chrupania. Niestety w nerwicy wszystko co zwykłe dla zwykłego człowieka, dla nas wydaje poważną sprawą. Pomyśl ile razy przed nerwicą bolała Cię głowa? Mnóstwo razy! Nikt nie robił z tego żadnego problemu. niestety my, nerwicowcy mamy przechlapane w tym temacie :/ Pozdrawiam !
X_x

Sortuj wg