Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Megi_ 30 sty 2015, 10:39
kloss, wczoraj nie, ale dziś tak :)
..."Troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało..." ( Łk 10, 42)

przez Enii 30 sty 2015, 11:24
Agusiab1, tez przechodziłam przez hipochondrię. Leki dopiero po ok. m-cu zaczynają działać. Weszłaś na pełna dawkę od razu? Na początku przyjmowania tabletek objawy moga się nasilać. Ja z łóżka nie mogłam wstać bo taką karuzelę miałam..

edit: ja zaczynam łaczyc jednak nerwicę z chaosem jaki mamy wokół siebie, Cały czas złe wiadomości, w reklamach tylko o chorobach i cudownyh tabletkach, w sklepach wiecznie muzyka, na ulicach mobilne reklamy.. Za duzo jest bodźców i to też niekorzystnie wpływa na układ nerwowy. Nie mamy chwili wytchnienia, wiecznie bieg, rywalizacja, pokazywanie naszych niedoskonałości to w wiekszym lub w mniejszym stopniu wpływa na podświadomość. Choroba cywilizacyjna. :(
Ty kreujesz swoją własną prawdę. A „prawda” to jedynie to, w co wierzysz.
A „to, w co wierzysz” to jedynie to, co myślisz”.

Jerry Hicks

Czy to nerwica?

przez alan.alna 30 sty 2015, 12:26
Witam wszystkich.
Od pewnego czasu zauważyłem u siebie objawy, które nie dają mi spokoju ponieważ wcześniej nic takiego nie odczuwałem.
Ciągłe, przyspieszone bicie serca o każdej porze dnia I nocy. Rano jak wstaję, wieczorem jak się kładę a nawet w nocy jak się budzę. Do tego pocą mi się dłonie I stopy. Nigdy nie miałwm problemu z potliwością. Teraz nasila się w sytuacjach stresowych. Dodatkowo pojawiły sie koszmary senne I zły sen.
Czy powodem tego może być nadmierny stres?
Proszę o jakieś rady. Z gory Dziękuję.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Czy to nerwica?

przez Enii 30 sty 2015, 12:52
alan.alna, Wygląda tona początki. Tu nikt Tobie diagnozy nie postawi. Podejdz do rodzinnego i porozmawiaj, powiedz co podejrzewasz. Dla spokoju zrób sobie badania
Ty kreujesz swoją własną prawdę. A „prawda” to jedynie to, w co wierzysz.
A „to, w co wierzysz” to jedynie to, co myślisz”.

Jerry Hicks

Czy to nerwica?

przez alan.alna 31 sty 2015, 16:08
Nie chcę aby ktoś z forum stawiał mi diagnozę. Od tego jest specjalista.
Liczyłem na to, że może ktoś kto miał podobnie, wypowie się. Napisze jak sobie radził w takich sytuacjach i co mu pomagało niwelować / zmniejszać objawy.

przez lunatic 01 lut 2015, 12:37
wykańcza mnie powoli to co robi ze mną a lęk, przybiera już najróżniejsze formy, przekonanie ze zaraz coś mi się stanie, straszny niepokój o przyszłosć, objawy somatyczne w postaci wiecznego zmęczenia, niemiarowa praca serca, napadowa tachykardia, odbiera całkowicie energie i tym samym możliwosć jakiegokolwiek działania zeby coś zmienić, z drugiej strony tak zniekształca rzeczywistość jakimiś obsesjami i urojeniami ze nie wiem w którym kierunku ją zmieniać, bo każde wyjście wydaje mi się złe

-- 03 lut 2015, 16:23 --

Mialem dzis jakies blyski przed oczami,pierwszy raz,wystraszylem sie jak nie wiem co,co to jest?nerwica by cos takiego spowodowala?

WYCZERPANIE FIZYCZNE RATUNKU

przez katkatelyn 01 lut 2015, 21:22
Ja juz nie wiem, czy to jest serio wyczerpanie nerwowe które moze prowadzic do katastrofy czy jednak tylko nerwica? Mam sesje, teraz tydzien przerwy, wróciłam do domu, jednak mimo ze odpoczywam jest coraz gorzej a nie lepiej,calutki dzien odczuwam rózne objawy, nie towarzyszy im jednak lęk, wczoraj przyjechał do mnie chłopak i z ekscytacji i radosci (!!!) zrobiło mi sie słabo i zaczełam sie dusic. Jestem tez ciagle nerwowa, płaczliwa, rozdraziona, czuje sie jakbym wariowała, nie mam siły na nic poza lezeniem... pomocy ! Co to moze byc? czy to tylko nerwica czy wyczerpanie?

przez lunatic 01 lut 2015, 21:23
u mnie wyczerpanie fizyczne powoduje nerwica

przez katkatelyn 01 lut 2015, 21:48
i jak sobiie z tym radzisz?

przez lunatic 01 lut 2015, 21:49
nie radze sobie od jakiegoś czasu, musze brać doraźnie leki przeciwlękowe zanim normalny zacznie działać

przez benzowiec84 01 lut 2015, 21:51
ja mam to samo od jakiś 2 miesięcy jestem codziennie zmęczony , zasypiam o 6 rano wstaję o 16 , nie jestem w stanie funkcjonować , ani nic robić. Codziennie czuję ucisk na głowie taki jak bym pracował 12 godzin na budowie , wstaje zmęczony i tak w kólko , kawa mnie usypia , nie wiem co mi jest.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez lunatic 01 lut 2015, 21:52
mnie też kiedyś kawa jeszcze bardziej usypiała, wtedy sie okazało ze to dlatego ze jeszcze bardziej potęguje lęk i stąd takie działanie

przez benzowiec84 01 lut 2015, 21:55
lunatic napisał(a):mnie też kiedyś kawa jeszcze bardziej usypiała, wtedy sie okazało ze to dlatego ze jeszcze bardziej potęguje lęk i stąd takie działanie

ja myśle że to sprawka wzrostu serotoniny od kawy ,której i tak mam nadmiar , a po chwili spadek dopaminy . ogólnie kofeina źle działa na ludzi z depresją , kiedyś tego nie miałem.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Lord Kapucyn 01 lut 2015, 21:56
To tzw. neurastenia asteniczna albo hiposteniczna.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg