Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez D@ri@nk@ 08 sty 2015, 19:04
boogyman, uczucie zimna może być od słabego krążenia, wystarczy że masz niskie ciśnienie tętnicze krwi i będziesz zmarźlakiem ;)
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

Nerwica lękowa a nauka do sesji

przez katkatelyn 08 sty 2015, 21:06
Witam. Chciałabym dowiedziec sie, czy tylko ja tak mam jezeli chodzi o nauke, a mianowicie, zaczyna mi sie niebawem sesja, siedze duzo nad ksiazkami i po prostu nie moge juz tego zniesc, co siadam do ksiazek to czuje uczucie wyczerpania, ogólnie ocięzałosc, mdłosci, nawet podczas robienia notatek jestem ciagle spięta i kosztuje mnie to duzo wysiłku. Czy ktos z was tez tak miał? Jak sobie z tym radzic? Ja po 2h nauki do niczego sie nie nadaje...

przez juniort12345 08 sty 2015, 21:29
A ja mam takie pytanie - czy ktos tak ma ?

Calo dniowe napiecie - nie w formie ataku paniki - ale wlasnie zlego sie czucia / napiecia / zawrotow glowy / i braku uczucia rownowagi ?

czuje sie caly czas jakbym mial sie przewrocic

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez D@ri@nk@ 08 sty 2015, 21:34
juniort12345, ja tak miałam, poczytaj temat zawroty-glowy-jak-sobie-z-nimi-radzic-t52453.html
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

przez Zalatana23 08 sty 2015, 22:21
juniort12345 atak paniki to już apogeum. Ciągłe uczucie napięcia, niepokoju, skołowania - tak, mam.
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.

Nerwica lękowa a nauka do sesji

przez joaszka 09 sty 2015, 00:32
Cześć! Mam dokładnie to samo.
Siadam do notatek i momentalnie odczuwam napięcie. Niestety nie znalazłam na to rady :(
joaszka

Proszę o podpowiedź! Duży stres...

przez ekspert_abcZdrowie 09 sty 2015, 19:20
Dorog92, dobrze, że wszystko się skończyło pomyślnie. Jeśli wiesz, że Twoje samopoczucie pogarsza się po papierosach, to radzę do nich nie wracać. Chociaż opisane przez Ciebie objawy bardzo przypominają na pierwszy rzut oka objawy nerwicowe. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia!
Psycholog

przez xmugenx 10 sty 2015, 19:06
witam,

a czy uczucie gorąca i gorącej skóry może byc objawem? albo palącej skóry ?

mam wrażenie że mnie piecze/pali skóra - głównie na plecach a na twarzy jest mi abrdzo ciepło. Np siedze teraz w domu i nie czuje się poddnerwowany a i tak mnie palą plecy oraz mi gorąco i takie dziwne napięcie nie wiadomo od czego czuje.

Czy to mogą być objawy nerwicy?

przez Jasmina88 10 sty 2015, 20:17
Jasne, że tak!!!

Ja tak mam - kiedyś histerycznie mierzyłam gorączkę co 5 minut, wmawiałam sobie wysokie ciśnienie i przez to to pieczenie - a prawda jest taka, że to nerwy.
Sprawdzałam po blogach, książkach itd - znalazłam potwierdzenie, że palenie skóry - to nerwica
stukot w mojej głowie

przez D@ri@nk@ 10 sty 2015, 20:24
xmugenx, jak najbardziej, większość z nas to przechodziła

przez xmugenx 10 sty 2015, 20:34
Dzięki za odpowiedź koleżanki. wiem że podobne objawy daje bartonella (choroba odkleszczowa) - zastanawiam się nad zrobieniem testów. Od dwóch dni mnie piecze skóra, nie boli mnie to ale mam wrażenie jakby mnie ktoś przypalał zapalniczką. Zdaza się to raz na jakiś czas. Nie wiedziałem jednak że nerwica moze dawać taki objaw, szczególnie kiedy siedze spokojnie w domu, oglądam tv i nie widzę powodu żebym miał być z jakiegoś powodu zdenerwowany.

przez D@ri@nk@ 10 sty 2015, 20:41
xmugenx napisał(a):Dzięki za odpowiedź koleżanki. wiem że podobne objawy daje bartonella (choroba odkleszczowa) - zastanawiam się nad zrobieniem testów. Od dwóch dni mnie piecze skóra, nie boli mnie to ale mam wrażenie jakby mnie ktoś przypalał zapalniczką. Zdaza się to raz na jakiś czas. Nie wiedziałem jednak że nerwica moze dawać taki objaw, szczególnie kiedy siedze spokojnie w domu, oglądam tv i nie widzę powodu żebym miał być z jakiegoś powodu zdenerwowany.

Nerwica często, a nawet najczęściej daje znać jak człowiek jest spokojny. Jak trzyma jakaś adrenalinka to nerwica daje sobie spokój (zwykle)
Nerwica może dawać całe mnóstwo bardzo dziwnych objawów, wiem co mówię bo z 10 lat na nią choruję :roll:
Pieczenie skóry jakby byla poparzona tez się zdarza, szczególnie policzki i okolice żeber i uda

przez natiii 11 sty 2015, 21:32
witam!
to znowu ja ;)
po ostatnim poscie jaki napisalam zaczeło mi się poprawiać i dlatego sie nie odzywalam;) ale teraz znowu mam watpliwosci....
jakis czas temu mialam takie bardzo dziwne objawy. mianowicie cos jakby ,,cykalo" mi z tylu glowy. caly czas slyszalam takie ,,cykniecia" jak odglos swierszcza ale taki krotkie. oczywisice mialam to przez kilka dni a potem minely... mialam to w momencie kiedy wyprawialam swoje imieniny i wiadomo bylo zdenerwowanie czy wszystko zdaze zrobic itd. i przez caly czas przygotowan mialam te cykniecia. po kilku dniach wszystko minelo i ponad miesiac juz tego nie mam.
potem przyszly swieta i mialam uczucie guli w przelyku. mialam to p oraz pierwszy i się wystraszylam. dzien przed wigila bylam u rodzinnego, ktora zasugerowala zrobienie usg tarczycy. udalo mi sie dostac do radiologa. ktory stwierdzil, ze wszystko ok i ze nie ma kompletnie sie do czego przyczepic.
po tym badaniu uczucie guli minelo.
no i teraz z kolei mam caly czas nierowne bicie serca i uczucie ucisku na klatke. z tym bylam ponad mieisac temu u kardiologa, który zrobil mi echo serca i stwierdzil, ze wszystko ok. mialam jedynie jakis pojedynczy skurcz ale pomimo to niby wszystko ok. po tym badaniu rowniez sie troche uspokilam. ale teraz od kilku dni znowu mam metlik w glowie. poniewaz to serce nadal zabije kilka razy na dzien mocniej. mam klucia miedzy zebrami pod piersia. i mam takie silne uciski kilkusekundowe na klatke piersiowa.jdne sa w miejscu serca a drugie w lewym boku ale badziej calkiem z lewej strony i nie mam pojecia co to za uciski...;/ nieraz jak leze to czuje jak serce zaczyna bic szybciej zaczyna mi cos rzezić w klatce i musze odkaszlnąć i po tym juz jest ok. i dlatego mam pytanie czy ktos z Was tez tak mial???? boje sie mocno tych boli klatki poniewaz wmawiam sobie, ze moge miec raka pluc. i jest masakra...;/

a bylo juz tak dobrze... myslalam pozytywnie i w ogole nic mi nie bylo...;/ a tu znowu cos...;/

przez D@ri@nk@ 11 sty 2015, 22:14
natiii, to co opisujesz to typowe nerwobóle. Nawet zdrowi psychicznie ludzie je miewają dlatego np robią badania kardiologiczne. Skoro w badaniach jest ok to nie ma powodu do niepokoju :)

Sortuj wg