Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

czy mam nerwicę ?? :(

przez chudywsh 27 gru 2014, 20:20
Ricah napisał(a):
chudywsh napisał(a): Od jakiegoś czasu borykam się z problemami które coraz mocniej zaczynają mnie męczyć.

Czyli kiedy w koncu to sie konkretniej zaczelo? W tym roku? W wieku 14 lat? Sprecyzuj to prosze.

W tym roku - po śmierci taty.

przez DeFun 28 gru 2014, 16:19
Siemka. Z tego co przeczytałem widać, że miałeś straszne traumy, doszedł do tego stres. Nerwica mogła się z tego zrobić. Z opisanych objawów można stwierdzić, że to nerwica. Miałem podobnie, są lepsze dni jak i gorsze. Musisz się na to przygotować, i nauczyć z tym żyć. Jeśli nie dasz sobie sam rady to idź do psychologa/psychiatry oni Ci pomogą, i wyjdziesz z tego. Trzymaj się!

przez rikuhod 28 gru 2014, 17:09
miałeś dużo ciężkich doświadczeń, ponadto dużo :( stresu moim zdaniem to nerwica lękowa
jak pisze DeFun, poleciłbym się psychiatry. Wiesz nerwice można osłabić jeśli ma się większe zrozumienie dla siebie, (sry nie wiem jak to u ciebie wygląda mogę się mylić) masz prawo czuć się przygnębiony i czuć lęk, po takich doświadczeniach każdy by się tak czuł :( miej zrozumienie dla siebie, nie odtrącaj tych uczuć zamiast tego miej dla siebie zrozumienie że masz prawo czuć się przygnębiony.

Wszelka nerwica nasila się kiedy staramy się jej pozbyć i odrzucić te myśli. Większość osób odrzuca myśli, zamiast siebie zrozumieć, że ma się prawo być przygnębionym właśnie wtedy myśli odchodzą kiedy mamy dla siebie zrozumienie. Kiedy gorzej się czujesz po prostu pamiętaj by nie traktować tego jak choroby, zamiast tego miej zrozumienie dla siebie i zrozum że możesz czuć się przygnębiony.

Mi w przezwyciężeniu nerwicy pomogła też modlitwa. Modlitwa też może działać jak metoda relaksujące, szczera modlitwa w której przelewamy swoje uczucia na Boga może pomóc

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Czy jest ktoś kto ma objawy przez cały dzien?

przez Alice in wonderland 29 gru 2014, 14:49
Ja mam całe dnie niestety :( Objawy: szyja i gardło, wieczny ucisk i flegma....
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

przez fsck 29 gru 2014, 17:39
Alice in wonderland napisał(a):Ja mam całe dnie niestety :( Objawy: szyja i gardło, wieczny ucisk i flegma....

Tez tak mam odwiedziłem nie jednego laryngologa i nic
ale bóle gardła flegma przez nerwice? :mhm:

przez ryska 29 gru 2014, 18:09
Raczej nie mam napadów, ale ciągle jestem spięta i to napięcie ustępuje tylko jak jestem w domu i wszystko dzieje się tak, jak oczekuję, bez niespodzianek. Bez przerwy wyostrzają mi się zmysły, mam natrętne myśli, analizuję, napinam mięśnie, odczuwam niepokój, często mam przyspieszone bicie serca i oddech i spłycenie oddechu, mam zachowania kompulsywne.
Czasem wolałabym mieć już atak a potem spokój niż tak ciągle być zestresowaną wszystkim (niby łagodniej, ale nieustannie), to jest bardzo wyczerpujące, wkurzające, frustrujące nie móc od tego odpocząć, żyć w lęku 24/7.
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

przez Alice in wonderland 30 gru 2014, 23:35
fsck, no wlasnie dziwne to z ta flegma....czytam o objawach nerwicy, powtarzaja sie opisy ludzi tutaj obólu brzucha, kołataniach serca, biegunkach, guli w gardle...ale flegma??
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

Czy to coś poważnego?

przez Niedzwiadek12 31 gru 2014, 15:27
Hej! Mój problem polega na tym, że w nocy gdy chcę usnąć to mam różne sceny przed oczami: np.z filmu, albo różne inne z życia. ( te sceny, czy jak to tam nazwać są wtedy, kiedy zamknę oczy)I bywa tak, że zapominam to co się działo przedtem ale sobie też jakbym przypominała.A i chodzi o to, że mam zamknięte oczy, ale wszystko słyszę: np.stukanie przycisków od klawiatury (za moim pokojem brat siedzi na komputerze). Czyli tak jakbym spała, ale wszystko słyszała.Boję się, że to jest jakaś choroba mózgu, że już po mnie..(np.guz) Ciągle jestem zestresowana, płaczę, szukam objawów tego guza w internecie a gdy już znajdę to tak jakbym to wszystko miała...mama twierdzi, że mi nic nie jest.Byłam u psychologa pierwszą wizytę miałam 13.12 i mnie uspokoiła.Stwierdziła, że przy guzie mózgu miałabym bóle nie do zniesienia i nudności również bym takie miała.Po tej wizycie mi przeszło, ale znowu w święta mi to wszystko naszło: bóle głowy, nudności, stres, patrzenie w internecie tych objawów...Co to może być?! Dodam też, nie mogę bardzo jeść i cała jestem *zesrana* ze strachu.. + miałam robione badanie krwi i moczu-wyszło wszystko dobrze.W piątek lub w sobotę mam wizytę u pani psycholog.Mówiłam też mamie, żeby do jakiegoś neurologa pójść, ale twierdzi, że nie trzeba i pani psycholog też tak uważa.Czy słusznie? Ja już nie wiem, co robić.

Czy to coś poważnego?

przez PannaNatalia 31 gru 2014, 15:51
Spokojnie!Zapewniam Cię,że nie jesteś jedyną osobą,która tak ma. Sama piszesz,że się stresujesz-to są nerwy.Sądzę,że nic nie zagraża Twojemu życiu ani zdrowiu.Przede wszystkim przestań szukać w internecie objawów bo się tylko negatywnie nakręcasz.Jeśli tak bardzo martwi Cię Twoj stan zdrowia,to idź do lekarza dla pewności.Mogę Ci jeszcze powiedzieć,że ja nie takich rzeczy doświadczałam pod wpływem stresu i nigdy nic mi się nie stało.
"Czasem płaczę, bo chce mi się płakać
wtedy czuję, jak uchodzi ze mnie zło"Dżem

"A gdy serce Twe przytłoczy myśl,że żyć nie warto,z łez ocieraj cudze oczy,chociaż Twoich nie otarto."Maria Konopnicka

Citabax 10mg

Czy to coś poważnego?

przez Arasha 31 gru 2014, 16:03
Niedzwiadek12, zgadzam się z tym, co napisała PannaNatalia Podejrzewam, że dziwne dolegliwości i stany, których doświadczasz, to objawy nerwicy ( bóle głowy i mdłości też się bardzo często zdarzają ) i im bardziej będziesz się na tym skupiała, tym objawy będą się nasilały. Omamy wzrokowe czy słuchowe również mogą się pojawić np. w zaburzeniach schizotypowych, ale raczej nie przy tym, czego szukasz w necie. To zupełnie inne kategorie objawów. Uspokój się, a jeżeli masz się poczuć pewniej, to pójdź to lekarza i rozwiej ostatecznie swoje wątpliwości. Pozdrawiam ;)

Możesz też poszperać sobie w innych wątkach na forum i poczytać o objawach i dolegliwościach innych forumowiczów. Może jak znajdziesz jakieś podobieństwa, to się uspokoisz ;)
Ostatnio edytowano 31 gru 2014, 16:05 przez Arasha, łącznie edytowano 1 raz
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Czy to coś poważnego?

przez Niedzwiadek12 31 gru 2014, 16:05
Miałaś dokładnie tak samo? A mogłabyś mi to mniej więcej opisać? Bo ja się naprawdę boję, że to jest ten guz...a czy też miałaś takie jakby sceny przed oczami?

-- 31 gru 2014, 15:08 --

Arasha, tzn.jakie inne kategorie objawów? Mogłabyś mi to naświetlić? :)

Czy to coś poważnego?

przez PannaNatalia 31 gru 2014, 16:08
Dziewczyno miałam tak nie raz-według mnie to normalne.Nie wiem czy to dokładnie to samo ale też często gdy zamykam oczy przewijają mi się różne obrazy albo wydaje mi się,że coś słyszę,zwłaszcza gdy jestem bardzo spiąca.Moim zdaniem to w 99,9%nie jest żaden guz.
"Czasem płaczę, bo chce mi się płakać
wtedy czuję, jak uchodzi ze mnie zło"Dżem

"A gdy serce Twe przytłoczy myśl,że żyć nie warto,z łez ocieraj cudze oczy,chociaż Twoich nie otarto."Maria Konopnicka

Citabax 10mg

Czy to coś poważnego?

przez Arasha 31 gru 2014, 16:09
Niedzwiadek12, to zupełnie normalne, że pojawiają Ci się przed oczami sceny, z którymi w jakiś sposób miałaś styczność w ciągu dnia. Ja np. wiele lat temu miałam taką fazę, że potrafiłam przez pół nocy odtwarzać w głowie zasłyszaną gdzieś przypadkiem w ciągu dnia piosenkę. Szło się wykończyć :time: , ale po jakimś czasie samo przeszło. Teraz słucham dużo więcej muzy i mam z tym spokój ;) Jedno co Ci mogę poradzić - to nie skupiaj się na tym nadmiernie i nie walcz z tym na siłę ! ( skutek jest zazwyczaj odwrotny do tego, jaki chcesz osiągnąć )
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Czy to coś poważnego?

przez Niedzwiadek12 31 gru 2014, 16:13
Arasha, a ja np. mam takie sceny: związane ze szkołą, serialem...a miałaś też tak, że pojawiały Ci się sceny i nie wiem...tak jakbyś to widziała czy coś takiego? ... a potem takie zapominanie tego, a później przypominanie?. Bo ja wyczytałam, że to są zaburzenia świadomości, które świadczą o guzie...

-- 31 gru 2014, 15:17 --

Nie wiem, czy przesadzam, czy to te nerwy tak robią... wykończyć się można... a i mam też takie najgorsze scenariusze: że jestem chora, leżę w szpitalu, ze biorę chemię i jestem łysa, chuda i blada.Wyobrażam sobie też, jak zareagują na to: mama, rodzeństwo...

Sortuj wg