Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Czy to jest nerwica, czy coś poważniejszego?

przez xzjemciex 16 gru 2014, 20:28
DeFunk napisał(a):Teraz pierwsza średnia. Mam straszne lęki, że może to być jakaś poważna choroba (rak). Mam takie myśli, że to już jest koniec. Co do lekarza to powiedział, że jest to nerwica, i zebyżebym się nie denerwował bo nie mam czym i, że można mnie zapisać do psychologa. ;)

Wmawianie sobie chorób i obawa przed rakiem to typowe u nerwicowców :why: Skoro lekarz mówi, że to tylko nerwica, to mu zaufaj. Nie szukaj niczego na własną rękę, bo skończy się tysiącami chorób, które "na pewno" są, ja to już przerabiałam. Możesz zapisać się do psychologa i o wszystkich mu opowiedzieć, może Ci pomoże :)

przez DeFunk 16 gru 2014, 20:28
Dzięki wielkie za poradę, postaram się umówić na wizytę. ;)

-- 16 gru 2014, 19:30 --

Jak mi coś jest, to zaraz wchodzę na internet wpisuje objawy, i szukam co to może być. Kiedyś patrzyłem jakie są pierwsze objawy raka bo myślałem, ze właśnie to jest rak.

Zaburzenia wzroku - czy to typowe w nerwicy?

przez Zazulka 16 gru 2014, 22:33
W nerwicy jednym z objawów jest stałe napięcie mięśni. Stąd między innymi bierze się szybkie zmęczenie, nogi jak z waty itp. objawy "przemęczeniowe". Dlaczego mięśnie gałki ocznej utrzymujące soczewkę i odpowiedzialne za jej pracę, akomodację, nie miałyby podlegać temu samemu efektowi. Stąd zmęczone mięśnie mocujące soczewkę też pracują mniej sprawnie, "rozleniwiają" soczewkę. Nic dziwnego, że oko nie pracuje tak sprawnie jak dotychczas. Zatem, tak, nerwica może dawać takie objawy związane z widzeniem (ja miałam tak, że nie raz przez pół dnia nie mogłam dostosować ostrości widzenia; na przykład po czytaniu, nawet krótkim przeglądaniu netu, nie mogły mi się oczy przystosować do popatrzenia w dal, w związku z tym najlepiej widziałam na krótką odległość (2-3m), dopóki soczewka jakby się nie ocknęła z jakiejś zadumy ;)
Na piekące i łzawiące oczy kup sobie w aptece krople nawilżające z kwasem hialuronowym i bez konserwantów. Ja mam Hyabac i stosuj co kilka godzin na początku (zwłaszcza, jeżeli dużo pracujesz okiem, czyli siedzisz przy kompie, w książkach itp.)
No i oczywiście idź do okulisty, bo jednak warto sprawdzić, czy coś się tam nie dzieje. Może warto zainwestować w okulary.
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zazulka 17 gru 2014, 19:42
DeFunk napisał(a):Jak mi coś jest, to zaraz wchodzę na internet wpisuje objawy, i szukam co to może być. Kiedyś patrzyłem jakie są pierwsze objawy raka bo myślałem, ze właśnie to jest rak.

Witaj w klubie. My chyba wszyscy tu tak mamy. Albo mieliśmy.
Escitalopram 10mg
Sulpiryd 50mg

przez DeFunk 17 gru 2014, 21:13
Ja mam już dość, a co dalej? Jak ja mam tak żyć całe życie to dziękuję bardzo, za takie życie. :/

przez Paweł Gaweł 17 gru 2014, 21:17
Pociesz się że nie tylko ty masz takie problemy.

przez DeFunk 17 gru 2014, 21:21
Psychicznie można się przez takie coś wykończyć. Jakoś uczę się żyć podczas napadu, i zaczynam to kontrolować. Coraz lepiej mi to wychodzi.

przez prendetevi 17 gru 2014, 22:28
Czy od nerwicy może szczypać głowa na czubku?
Sama nie wiem, czy to szczypanie w ogóle. Pieczenie/szczypanie/uczucie tak jakby nacisku na skórę. Na pewno nie ból. Taki rodzaj dyskomfortu. Właśnie mam ostry nawrót :(

przez D@ri@nk@ 17 gru 2014, 22:47
prendetevi, może tzw przeczulica skóry
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez xmugenx 17 gru 2014, 22:56
Dzień dobry,

Chciałbym zapytać czy problemy żołądkowe mogą wywołac nerwice?

3 miesiące temu wykryto u mnie lamblie (pasożyt), miałem gastroskopie która wykazała przepukline rozworu przełykowego oraz zapalenie żołądka. Najmocniejsze objawy były na tle nerwowym - kołatanie serca, dzwoniło mi w uszach, sztywnienie, ataki odrealnienia etc.

Po przeleczeniu lambli objawy typu odrealnienie, dzwonienie, sztywnienie całkowicie zniknęly.

Lek na lambie wywołał u mnie rozrost drożdzaka candida, z którym walczyłem dietą. Chyba prawie go pokonałem,

Teraz niestety walcze z zapaleniem żołądka. Zdarza się kołatanie serca które podobno moze wywoływac przepuklina - potwierdzone przez gastrologa. Dodatkowo czasem wywala mi nadbrzusze mam wtedy uczucie gorąca które idzie do góry do klatki piersiowej i to wywołuje u mnie atak paniki.
Zaczyna mi bić mocno serce, dłonie robią sie zimne, mam od razu myśli że umieram.

Zastanawiam się czy problemy z zołądkiem mogą wywoływać takie objawy.Boje się ze jak pójde do psychiatry to dostane leki które nie rozwiązują problemu, dodatkowo nawet jak mam taki atak to trwa to może ok 30 minut i to nie codziennie. Skąd wiadomo wtedy kiedy przyjmować leki?

za pierwszym razem jak miałem taki atak trafiłem do szpitala ale badani wyszły OK. Od tamtej pory miałem jeszcze ze 3 takie ataki ale w podswiadomosci chyba wiem że to nie takie grozne i po pol godziny przechodzi ale jestem po tym wyczerpany.
Robiłem rózzne badania i są OK, poza tymi 3 rzeczami: lamblia(wyleczona), przepuklina + zapalenie żołądka.

Nie wiem jak się zachować w takich sytuacjach, czy dalej przeczekać ten atak czy na dłuższą metę to chyba samo nie przejdzie, no chyba że jest to związane z zapaleniem żołądka i jak to wylecze to mi przejdą ataki nerwicowe (brzuch nie bedzie rozdymany etc, nie bedzie szedł w góre), ale nie wiem.

Przed chwilą miałem np taki atak, dodatkowo jestem chory. Uczucie nerwowości już mi mineło ale mam scisniety żołądek i boje sie że moze wrócic za chwilę.

Pozdrawiam,

przez prendetevi 17 gru 2014, 23:07
D@ri@nk@ napisał(a):prendetevi, może tzw przeczulica skóry

Nie wiem. Taki dyskomfort pojawia się, gdy się denerwuje, podczas zmęczenia, lęku. Nie jest jednostajny, gdy pomasuje głowę to mija. Bywa, że nie pojawia się tydzień. Potem wraca. No i nie wiem.

przez szy123 18 gru 2014, 00:50
WOMBAT, ja przed trzema laty też nie miałem zadnych problemów z psychiką i zaczęło się tak jak u Ciebie, dodatkowe skurcze, czasami seriami, wysokie tętno. Na początku jeszcze bez strachu, dopiero po jakimś czasie zacząłem się tym przejmować. W pewnym momencie nie wiedziałem czy te problemy z sercem ( oczywiscie badania ok w 100%) to przyczyna czy juz skutek nerwicy. Trzymaj się :)

przez Jasmina88 18 gru 2014, 12:59
Po kilkunasti miesiącach spokoju wydaje mi się, że moja nerwica wróciła.
Zaczęło się tym, że od sierpnia pracuje ponad swoje siły - po 10-12 h, weekendami nadrabiam, sprawdzam pocztę co 5 minut, jem 1-2 posiłki dziennie... Najpierw wylądowałam w szpitalu z ogromnym bólem brzucha - okazało się, że nadżerka w żołądku - zła dieta, stres.
Pojechałam na wakacje - gdzie kompletenie nie odpoczęłam, bo cały czas się bałam.

Teraz mam tak, że nagle ogarnia mnie dziwne uczucie- zaczynam się bać i potem samo leci - zapominam, czego się przestraszyłam, a w głowie mam tylko, że za chwilę umrę.
Że stanie sie coś takiego, że nie będę mogła sobie poradzić.
Np. dziś zjadłam kanapkę, z cheleb orkiszowym, odbiło mi sie po niej i na chwilę zastanowiłam się czy można dostać uczulenie na chleb orkiszowy i się udusić od opuchniętego gardła. I 20 minut później nagle zaczęłam się mega bać, że własnie się to dzieje.

Macie tak - że Wasze ataki są poprzedzone jakąś błahą myślą, która urasta potem do miana ogromnego problemu?
stukot w mojej głowie

Czerwienienie twarzy i małe krostki. To od nerwicy?

przez xzjemciex 18 gru 2014, 16:32
Męczę się z nerwicą już dość długo, ale ostatnio zauważyłam dość nietypowy objaw. Mianowicie od jakiegoś miesiące ciągle mam rumieńce na twarzy, jestem wręcz czerwona jak burak. Do tego dochodzą, małe, czerwone krostki na twarzy, które na jeden dzień znikają i znów się pojawiają. Na dodatek swędzi mnie cała skóra ( nie jest czerwona). Może być wszystko w porządku, a nagle zaczyna mnie wszystko swędzieć i zaczynam się drapać :why:
Myślicie, że to może być spowodowane nerwicą?

Sortuj wg