Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Flegma w gardle

przez cyklopka 02 lis 2014, 17:39
Alice in wonderland, z wziewnych jestem lekko uczulona tylko na drzewka, pokarmowych nigdy nie robiłam, ale np. po soku pomarańczowym mi się strasznie w gardle lepi, nie wiem, czy to alergia czy reakcja na kwas.

No nic, zbieram kasę na badania.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Czy to nerwoból?

przez wysłowiona 02 lis 2014, 18:32
Masz duszności? Ja często czuję takie kłucie i jest to dla mnie dość naturalne, może być nerwoból.

Flegma w gardle

przez Alice in wonderland 02 lis 2014, 20:17
Hipochondryczka777, nie, nigdy nie robiłam rtg. Dostałam teraz skierowanie na TK zatok ale dostałam również na TK odcinka szyjnego kręgosłupa i TK krtani bo mam również dziwne objawy w tych rejonach. Wszystkich tomografii nie zrobię bo nie mozna. Muszę wybrać jedną a nastepną zrobię za rok albo hoho jeszcze dłużej...No i stanełam w martwym punkcie bo nie wiem co wybrać: czy bardziej dokucza mi szyja czy flegma? A może ucisk w szyi jest spowodowany od zatok? A może od kręgosłupa mam nadwrażliwość w gardle i dlatego flegma mnie drażni? Co wybrać :?: :?: :?:

Cyklopka, ja też mam cos takiego po kwaśnych sokach. To może być objaw refluksu i dlatego nad nim również się zastanawiam.
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Flegma w gardle

przez cyklopka 02 lis 2014, 20:34
Nie, na pewno nic to nie ma z refluksem wspólnego, nic mi się nie cofa z żołądka.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Czy to nerwoból?

przez schatten 02 lis 2014, 21:53
Też mi się takie coś czasem zdarza. W moim przypadku jest to takie kłucie, które nasila się przy próbie wzięcia głębokiego wdechu. Czasem przechodzi po kilku głębokich wdechach, a czasem po kilkunastu minutach. Nie polecam :P
No love left in me, no eyes to see the heaven beside me...

Flegma w gardle

przez Alice in wonderland 03 lis 2014, 10:35
A czy ktoś się orientuje dlaczego zatoki i flegma mogą powodowac sciskanie w gardle??? Kiedys napisalam na portalu dla lekarzy ze mam ucisk w gardle i sciskanie i zalecili zbadanie zatok. Co to ma wspolnego uciskiem???

Flegma w gardle

przez hania33 03 lis 2014, 12:50
Ja mam ta cholerna kluche w gardle , ciezko przelykac.. :bezradny:

-- 03 lis 2014, 12:52 --

Alice in wonderland, Sciskanie w gardle to juz raczej nie od zatok..ja mam od nerwicy , gdy bardziej sie nakrece sciska mocniej.
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

Flegma w gardle

przez nieboszczyk 03 lis 2014, 13:08
ja też tak mam.wystarczy 20 minut i nie mogę już mówić bo mam pełne usta i co chwilę muszę spluwać.w nocy we śnie kilka razy wpłyneło mi to do płuc i mało się nie utopiłem.przyczyną okazało się przewlekłe zapalenie zatok czołowej i szczękowej które wyszło na rezonansie magnetycznym.laryngolog mi przepisał Avamys w sprayu do nosa.nie dosyć że to drogie,nie pomogło to jeszcze miałem po tym krwotoki z nosa.to spluwanie psuje mi każde spotkanie i muszę każdemu się z tego tłumaczyć.bywa że ci którzy nie wiedzą coto ból i choroby chwytają to stosunkowo szybko.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Flegma w gardle

przez Alice in wonderland 03 lis 2014, 21:06
Nieboszczyk, o rany!!! Z tym utopieniem we własnej flegmie to masakra jakaś,...przeraziłeś mnie... :zonk: Awamys znam, moj mąż używał ale jemu akurat bardzo pomógł, choć wiadomo, że każdy może zareagować inaczej. No ale co z tym dalej u Ciebie? Zostawiles to?

Flegma w gardle

przez hipochondryczka777 03 lis 2014, 21:19
Alice
Ja dopoki nie zrobilam przegrody meczylo mnie to splywanie non stop...po zabiegu bylo lepiej...a sprobowalas starego domowego sposobu plukania gardla woda z sola...ja od 1,5tyg plucze wieczorem w nocy i rano i jest ok kupilam sobie takze specyfik do psikania w gardlogardvit to suplemen z witaminami takze uwazam ze jest to fajna sprawa...ale proponuje ci sprawdzic przegrode...
Ja mam duzy problem poniewaz bardzo czesto choruje na gardlo i to jest moja najwieksza zmora....
Aaaaa a inhalacji probowalas?moze takze warto...
Pozdrawiam

Flegma w gardle

przez nieboszczyk 03 lis 2014, 21:22
Alice in wonderland, odstawiłem Avamys bo nie pomagał tylko szkodził.najgorsze są zakupy w hipermarketach bo zawsze są gigantyczne kolejki i normalnie bym po łbach natrzaskał tym przedemną bo już się dławię i cyrk jest kiedy kasjerka coś do mnie mówi a ja nie mogę odpowiedzieć.tam samo jest na masażach które trwają 20 minut.podczas 3 godziny lotu do anglii poratowała mnie rolka ręczników papierowych.mój pradziadek zmarł w wieku 90lat bo obrócił się na plecy i to mu wpłyneło do płuc.kiedy nocuję u kogoś to muszę mu oznajmić że musi być obok łóżka coś w charakterze spluwaczki.a rano można to fajnie wyrzucić do śmieci.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Flegma w gardle

przez Alice in wonderland 03 lis 2014, 22:29
Hipochondryczka777, laryngolog mówiła mi o wodzie z solą ale nie płukałam :roll: . Chyba nie dośc mnie przekonała..Choć ogólnie lubię ją bo stosuje również domowe metody a nie tylko pcha antybiotyki na siłę. Powiem Ci, ze namówiłaś mnie. Nikt nigdy nie mówił mi, że ta woda z solą działa tak dobrze, serio...Tylko ta laryngolog wspomniała....Ile tej wody? Ile soli? Zwykła sól jodowana z solniczki?
A o tym preparacie Gardvit słyszałam, w necie wyczytałam o nim chyba ale też nie kupiłam. ja to jestem..narzekam a nie działam...Nie no, próbowałam płukania zatok i na jakiś czas było lepiej a potem się poddałam bo mi chlupało w uszach...
Zacznę od jutra płukanie solą tylko napisz ile tej soli a po wypłacie kupię ten Garvit. On chyba nawilża i działa łagodząco tak? U mnie stwierdzili zanikową błonę śluzową gardła, więc nadwrażliwe jest napewno..dziękuję za info :uklon:

Nieboszczyk, ojjj to może u was rodzinne z tym? W markecie mam to samo. Jak teraz jesienią wchodzę tam z zimna to zaczyna ściekać jak szalone i dławię się i muszę zakupy robić szybko a do tego jestem z malutkim dzieckiem w wózku :cry: Jest mi lepiej kiedy ciągle popijam...

Flegma w gardle

przez hipochondryczka777 03 lis 2014, 22:38
Alice
Ja na szklanke wody sypie 1lyzeczke soli bo lubie ze tak powiem jak j czuc...szklaneczke mam przygotowana w lazience i w razie porzeby -wieczor,noc,rano wchodzac donlazienki przeplukuje.takze bylam sceptycznie nastawiona no ale moim zdaniem jest ok...a odnosnie preparatu przeczytaj ulotke jego w internecie-fajny lagodny srodek nie podraznia gardla jak to w moim przypadku wszelakie specyfiki potrafily to robic...
A co sadzic o sprawdzeniu przegrody-zaden laryngolog ci tego nie zaproponowal?
A czy takze czesto chorujesz na gardlo?

Flegma w gardle

przez nieboszczyk 03 lis 2014, 23:02
Alice in wonderland, nie ma co popijać bo wtedy jak wypijesz coś gazowanego to będziesz wymiotować bo w żołądku się zrobi jeden wielki piankowy glut.lepiej spluwać.

Sortuj wg