Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Flegma w gardle

przez beladin 30 paź 2014, 14:33
Alice in wonderland, Reagujesz odkrztuszaniem, kiedy w powietrzu wokól ciebie znajdują się jakieś drobinki? ..kurz, pył, lakier do włosów, dezodorant? A zapach perfum, zapach potu?
Rano objawy są nasilone?
beladin

przez dagmara20 30 paź 2014, 20:23
Witam,
Mam 20 lat, jakieś 2 tygodnie temu na zajęciach dostałam nagłego, silnego bólu w potylicy, na szczęście miałam zajęcia w szpitalu więc od razu wzięli mnie na oddział, zrobili EKG, glukozę, tomografię głowy, badanie neurologiczne- wszystko było w porządku. Po powrocie do domu poszłam spać i obudzila mnie nagła biegunka ( którą miałam już wcześniej przez 4 dni, niestety nie zażyłam żadnych leków więc doszło u mnie do odwodnienia co wyszło w wynikach morfologii) podczas której miałam znów silny ból głowy, dreszcze, wypieki na twarzy. Od tamtego momentu moje życie zmieniło się o 180 stopni. Zaczęłam bać się wychodzić do ludzi, nawet przejazd windą był dla mnie stresujący i miałam wrażenie, że zaraz zemdleję. Bałam się wychodzić na dwór, jednak zaczęłam sobie przetłumaczać, że to tylko psychika moja działa.. Niestety po kilku dniach zaczęłam mieć szumy w uszach ciągle, na początku gdy leżałam zaczęły mi drętwieć nogi, teraz już gdy siedzę czy chodzę czuję jakbym miała je jak z waty.. Poza tym mam szczękościski, nagłe napady gorąca, wypieki na twarzy, uczucie ciepła w nodze.. Pogorszył się również mój wzrok, mam często mroczki przed oczami. Niestety zaczęły się również problemy z koncentracją, nie potrafię się skupić nad tym co ktoś do mnie mówi. Gdy siedzę na zajęciach mam nagłe uczucie gorąca, duszności, nie potrafię tego przezwyciężyć, mimo że usiłuję nie myśleć o tym, że mi jest gorąco i skupić uwagę na czymś innym. Ostatnio ciężko jest mi zasnąć, czuję się jakbym wpadała w przepaść, aż w końcu ze zmęczenia zasypiam, ale niestety na kilka godzin, budzę się w nocy z dreszczami, kołataniem serca przez co nie potrafię zasnąć przez jakiś czas.. Nie wiem jak sobie z tym wszystkim poradzić. W następnym tygodniu mam jeszcze wizytę u neurologa i laryngologa, aby wykluczyć jakiekolwiek podłoże medyczne jednak do tego czasu ciężko jest zebrać myśli, uspokoić się i roztłumaczyć sobie, że to mogą być objawy nerwicy, nawet nie chcę myśleć o tym ( a i takie oczywiście nachodzą mnie przemyślenia) że jednak jestem na coś chora.. guz, stwardnienie, cokolwiek.. Tak ciężko z tym walczyć gdy ma się w głowie to, że do tej pory było wszystko w porządku i nie było jakiegoś bodźca, problemu większego, przeżycia, który to wszystko nakręcił...

Flegma w gardle

przez Alice in wonderland 30 paź 2014, 21:49
beladin, hmm...odkrztuszaniem bym tego nie nazwała, raczej suchym pokasływaniem, odruchem. Ale tak, zdarza mi się to w kontakcie z kurzem np. w samochodzie lub przy porządkowaniu leżącej jakiś czas w pudle odzieży. Lakier do włosów również mnie drażni. Z perfumami nie wiem bo nie używam od roku ale denerwuje mnie zbyt intensywny zapach kosmetyków, choć to chyba ma wiele osób...Przed ciązą nie miałam takich objawów, pracowałam nawet w perfumerii kilka lat. Miałam tylko flegmę ale nie przeszkadzała mi aż tak bardzo.
Rano chyba faktycznie objawy są nasilone choć nie jestem pewna bo są po prostu inne. Rano budzę się z zastygniętą flegmą, zgęstniałą i zatkanymi uszami. Jak tylko wstanę siłą grawitacji kleista biała wydzielina zaczyna spływać. Pogarsza się po ćwiczeniach, zwłaszcza aerobowych lub schylaniu a także po wypiciu lub zjedzeniu czegoś ciepłego. Mam tego dużo również gdy wychodzę na dwór lub później gdy wracam z zimna do ciepła. Pewnie się wtedy rozrzedza, oddziela od gardła i wypełnia je dławiąco, także rozrzedzanie tej wydzieliny jest dla mnie katorgą, czuję jakbym non-stop połykała smarki :? Jednak w większości dnia flegma jest gęsta, kleista. Czuje też jakby kawałki jedzenia z posiłków, np chleb lub ciastko przyklejały mi się do tej flegmy w przełyku i nie mogły przez to trafiać dalej i drażnią mnie.
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zalatana23 31 paź 2014, 14:29
dagmara20 witaj!
Oczywiście powinnaś porobić sobie ogólne badania, żeby mieć pewność i wykluczyć dolegliwości fizyczne. Z nerwicą i lękami u mnie było podobnie. Przyszły nagle, siedziałam sobie w kuchni i lukrowałam pierniki... Myślałam, że umieram. Nagle poczułam odrętwienie, ból i pieczenie w klatce, drżenia na całym ciele, uczucie duszenia, sztywność szczęki....Przyjechało pogotowie, zabrali mnie do szpitala i nic. Wszystkie badania wyszły mi OK.
Jeśli badania nic nie wykażą to czym prędzej umów się do psychiatry lub psychologa ;-)
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.

Flegma w gardle

przez beladin 31 paź 2014, 14:36
Alice in wonderland, Mam podobne objawy. U mnie uczucie spływu i zalegania czegoś w gardle powoduje intensywny kaszel, czasem wręcz odruch wymiotny. Kiedy wstaję rano mam spływ do nosa i do gardła. Moim zdaniem to nie są objawy nerwicowe. Być może mamy nieco bardziej wrażliwy przełyk, ale coś tam jednak płynie, zalega.. spływa do oskrzeli. W moim przypadku każda lotna substancja wywołuje te objawy. Przy wysiłku aerobowym również mi się nasila.

Wybiorę się niedługo chyba do jakiegoś laryngologa, bo od miesiąca mam ostrą jazdę z tym gównem. Jak dowiem się czegoś ciekawego to dam znać.
beladin

Flegma w gardle

przez Alice in wonderland 31 paź 2014, 18:08
Beladin, jak coś się dowiesz, koniecznie daj mi znać. Ja byłam u 2 laryngologów i pulmonologa. Pulmonolog podejrzewał refluks ale leki na refluks nie pomogły. Laryngolog nic nie stwierdził a na moje jęczenie, że mi to spływa odparł: to proszę odpluć - ja mówię, że nie mogę - on na to: to proszę połnąć :mrgreen: . No wariat jakiś! Dał mi jednak skierowanie na TK krtani ale nie poszłam narazie z różnych powodów. Druga laryngolog była bardziej konkretna, stwierdziła, że mam przewlekle zapalenie zatok, które objawia się tak a wlaśnie wydzieliną i braku zmian w wymazie z gardła i nosa. Niestety jednak leki od niej nie pomogły. Zrobiła mi raz płukanie zatok - super sprawa. Tylko, że na kolejnej wizycie stwierdziła, że już nic u mnie nie widzi i nic mi nie jest. Ja jednak nadal czuję i nawet widzę w lusterku białą wydzielinę w gardle.
Co do wrażliwości przełyku, to prawda, u mnie napewno tak jest a to już możliwe, że z nerwicy...

Flegma w gardle

przez sinister 01 lis 2014, 20:37
Alice to wszystko na tle nerwowym też tak miałem i odpluwałem z oskrzeli, spróbuj pić siemię lnianie. Wspomaga trawienie, a na dodatek ta nieprzyjemna klucha jaką się połyka spowoduje, że flegma powinna przestać się wytwarzać.

Flegma w gardle

przez Lord Kapucyn 01 lis 2014, 20:54
Może to być tzw. zespół przewlekłego spływania wydzieliny po tylnej ścianie gardła (PNDS). A przyczyny są różne- zapalenie błony śluzowej nosa, alergie, problemy z przegrodą nosową, problemy z zatokami, problemy z refluksem żoładkowo-przełykowym(GERD), nawracające infekcje bakteryjne górnych dróg oddechowych, mogą też być problemy z uszami jeśli jednocześnie ma się wrażenie uczucia zatkanych uszu, pogorszenie słyszenia, szumy, dzwonienie w uszach, czasami przyczyna jest idiopatyczna- nieustalona/nieznana.

Głównym objawem jak sama nazwa wskazuje jest spływanie/ściekanie wydzieliny/flegmy/mazi po tylnej ścianie gardła, uczucie zalegania, trudności z jej odkrztuszaniem/przełykaniem, często może być towarzyszący kaszel.

Jest to przypadłość stosunkowo częsta, ale rzadko diagnozowana ze względu na nieznajomość tematu. Na polskich stronach informacje na temat PNDS są raczej skąpe.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Flegma w gardle

przez cyklopka 01 lis 2014, 22:07
Alice in wonderland napisał(a):Laryngolog nic nie stwierdził a na moje jęczenie, że mi to spływa odparł: to proszę odpluć - ja mówię, że nie mogę - on na to: to proszę połnąć :mrgreen: .

Mnie podobnie. Po pierwsze myślał, że ja przyszłam z bólem zatok, a ja mówię, że po prostu mi ścieka. Na to on, a to aż tak bardzo przeszkadza? Na zdjęciu wyszło, że mam trochę zgrubiałe ściany zatok, pewnie od infekcji, które przechodziłam.

Nie mam problemu z połykaniem czy odpluwaniem, nie mam myśli, że się dławię czy coś, do wszystkiego można przywyknąć. Moim problemem jest, że częściej niż mi się wydaje oddycham lekko rozchylonymi ustami, bo nos nie jest wystarczająco wydolny.

Moją ostatnią deską ratunku będzie test na alergie/nietolerancje pokarmowe.

Objawy nietolerancji pokarmowej są nieswoiste i często nie są kojarzone ze spożywanym pokarmem. Tymczasem ukryta, opóźniona reakcja pokarmowa wywołuje przewlekły stan zapalny, odpowiedzialny za objawy takie jak: ból głowy, depresja czy podkrążone oczy.
(...)
Cienie pod oczami, łzawienie, zaczerwienienie oczu, zaburzenia widzenia, dzwonienie i szum w uszach, zaburzenia słuchu, zapalenie ucha, katar, zatkany nos, powiększenie migdałków, zapalenie gardła, podatność na przeziębienia, przewlekły kaszel, zapalenie zatok
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Czy to nerwoból?

przez janina777 01 lis 2014, 22:10
Dzisiaj po lewej stronie klatki piersiowej, od ok. 2h odczuwam silny kłójący ból, który nasila się, w pewnym momencie było mi aż słabo. Mam nerwicę lękową i zastanawiam się, czy to nerwoból?

Flegma w gardle

przez Alice in wonderland 02 lis 2014, 12:51
Sinister, do mnie dotrze, że to na tle nerwowym, jeśli ktoś poda mi konkretne informacje na temat sposobu powstawania takiej flegmy z powodu nerwicy. Ja nigdzie nie znalazłam takiej informacji :bezradny:

Dark Passenger
, słyszałam o tym Zespole Spływania Wydzieliny. Ważne by znaleźć przyczynę jej spływania, jednak 2 laryngologów nie zamierzało jej u mnie szukać :roll: Napewno dużo wyjasni TK zatok, na którą już dawno miałam iść. Zastanawiają mnie jeszcze uszy bo faktycznie czuję, że są wiecznie przytkane i na badaniu wyszło, że mam w jednym niedosłuch. Muszę chyba przycisnąc laryngologa.

Cyklopka, to męczymy sie obie...Ja wstepne testy na alergie i nietolernacje robiłam. Nie mam tylko badania na kurz i roztocza, chyba najwazniejszego zresztą.

przez disgraziato 02 lis 2014, 14:28
Hello wszystkim. Walczy ktoś z was tzw. miękkimi nogami?
Ja mam takie objawy przeważnie rano i naprawdę bardzo mi to przeszkadza bo przez to się czuję jakiś taki słaby ... jakieś rady ? niedługo ide do psychiatry ale nie wiem czy to coś pomoże.

Flegma w gardle

przez hipochondryczka777 02 lis 2014, 15:52
Witam alice... a czy mialas zrobione zdjecie rtg aby wykluczyc ewentualna krzywa przegrode nosowa,,,ja z gardlem walcze ponad 10 lat...

Flegma w gardle

przez xzjemciex 02 lis 2014, 16:54
Alice in wonderland Ja właśnie też cały czas męczę się z tą okropną flegmą ;/ Dostałam antybiotyk, niestety nic nie pomógł, flegma cały czas jest taka, jak kiedyś. Jutro mam wizytę u laryngologa - może coś wykaże, ale szczerze wątpię. Może naprawdę ta flegma jest na tle nerwowym? Jeśli się czegoś dowiesz, to napisz ;)

Sortuj wg