Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Ma tak ktoś z Was podczas zasypania?

przez xzjemciex 25 paź 2014, 18:30
Całe dnie chodzę śpiąca, oczy mi się kleją, lecz kiedy przychodzi już do zasypiania, to nie mogę usnąć, bo ogarnia mnie dziwne uczucie i muszę szybko otworzyć oczy, by minęło. Mianowicie chodzi mi o dziwne uczucie - czuję się, jakby była, ale nie w swoim ciele, jakby nic oprócz mnie nie istniało. Zaczyna kręcić mi się w głowie, słyszę szum, robi mi się duszno i ciężko się oddycha.
Ma tak ktoś z Was? Jest to spowodowane nerwicą? Czy to jakaś inna choroba??

Badania ok czy to nerwica z powodu problemów?

przez lisek508 25 paź 2014, 18:44
Może to dziwne ale kilka dni temu dostalem zaległe pieniadze od miesiaca dostałem bardzo dobra pracę i dziwi mnie to ale juz nie mam drgawek ani głupich myśli poczekam trochę jak się powtórzy od razu do lekarza .

przez Niete 26 paź 2014, 01:57
Szum może być od wysokiego ciśnienia, tak samo jak kręcenie się w głowie. Od dawna tak masz?
Niete

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez waldiok 26 paź 2014, 09:31
HEJ MAM TAKIE PYTANIE , ATAKI PANIKI TO U MNIE NORMALKA , ALE OD JAKIEGOŚ CZASU MAM BÓLE GŁOWY , MROWIENIE , ALE NAJGORSZE SĄ TAKIE ATAKI W GŁOWIE CIĘŻKO OPISAĆ , COŚ JAK JAKIŚ WYLEW , UCZUCIE OMDLENIA :x , NIE WIEM CO Z TYM ROBIĆ , CZY TO SĄ OBJAWY NERWICY . PROSZĘ O ODPOWIEDŹ .

przez xzjemciex 26 paź 2014, 11:18
Niete napisał(a):Szum może być od wysokiego ciśnienia, tak samo jak kręcenie się w głowie. Od dawna tak masz?

Od jakiegoś czasu - tydzień? może trochę mniej.
Ciśnienie właśnie ostatnio mi się unormowało- w granicach 130/80.
Właśnie kiedyś miałam ciągle za wysokie i nie odczuwałam tego podczas zasypiania ;(

przez Niete 26 paź 2014, 17:59
To może pójść do lekarza jeśli bardzo Cię to dręczy.
Niete

przez monk.2000 26 paź 2014, 18:14
Ja nie mogę za długo leżeć w łóżku. Robią mi się bardzo nieprzyjemne stany. Podejrzewam, że to z braku bodźców, człowiek potrzebuje jakiejś stymulacji. Coś się musi dziać. Zastanawiam się wtedy co bym zrobił, gdybym nie mógł wstać i musiał tak leżeć np. kilka dni. Okropność.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez Ginny 27 paź 2014, 14:56
Kiedy czekamy na sen mamy zazwyczaj w głowie wiele myśli i przy okazji niepotrzebnie się nakręcamy. Może spróbuj skupić na czymś swoją uwagę. Jeśli potrafisz spać przy włączonym telewizorze to możesz tego spróbować. Nie chodzi o to, żeby telewizor się „darł” tylko o to żebyś skupiła na czymś uwagę. Możesz spróbować również ze spokojną muzyką. Na spotify są playlisty, które można słuchać przed i w trakcie spania :)

przez everlong 27 paź 2014, 14:58
Ja to mam, jakby coś jeszcze ze mnie chciało wyjść, choroba wie... Mam od ponad roku, zawsze zmuszam się by zasnąć a jak nie pomaga to przegaduję ze współlokatorką aż do zaśnięcia.
CHAD. Niebawem w klinice!

All hail:
Zolafren
Absenor

przez lucaero 27 paź 2014, 21:00
Nerwica lekowa moze byc zaliczana do problemów z wymowa?

przez aneccka95 28 paź 2014, 01:02
Hej! Z nerwami u mnie już coraz lepiej, aczkolwiek od wczorajszego poranku mam biegunkę, lekkie pobolewanie brzucha, non stop mi się odbija i przynajmniej dwa razy dziennie mam fale gorąca i zawroty głowy..czuję niepokój w sobie. Czy to też może być przez stres/nerwy?

I od razu druga sprawa. Czytałam sobie ostatnio o nerwicy na stronie: http://portal.abczdrowie.pl/rodzaje-nerwic i z tego co widzę jest naprawdę sporo rodzajów nerwicy, ale swoje objawy mogę przypisać praktycznie do każdego rodzaju..np.: miewam nadmierne zmęczenie, jestem ospała, miewam bóle głowy, bóle mięśni, problemy z koncentracją czy pamięcią - czyli nerwica neurasteniczna, mam różne głupie myśli, których przez jakiś czas nie mogę się pozbyć - nerwica natręctw, ataki paniki, ciągły lęk - nerwica lękowa, mam również lepsze i gorsze dni, gorsze przejawiają się ogólnym przygnębieniem apatią, niechęcią - nerwica depresyjna, non stop myślę o swoim zdrowiu, wsłuchuję się w swój organizm, w szczególności w serducho, codziennie mam myśli typu "na pewno jutra nie dożyję, jestem na coś chora" - nerwica hipochondryczna. No i rzecz jasna męczą mnie ciągłe bóle somatyczne. Czy to możliwe, żebym utożsamiała się ze wszystkimi typami nerwicy? Jak to przeczytałam czuję się jak wariatka :(
Mam dla kogo być, dla kogo walczyć,
dla kogo zostać tu, by razem móc znów marzyć.
Do uśmiechniętych twarzy każdy dzień mówi,
że ten kolejny wcale nie musi być taki trudny!

Asentra 50 mg

przez szrama 28 paź 2014, 03:00
Najwidoczniej jest to możliwe, artykułu na abc zdrowie nie czytałem, ale przeczytałem Twojego posta i ja również mam to samo. Z tym, że moja nerwica lękowa występuje rzadziej od innych. Najczęściej w nocy, nie zawsze oczywiście. Często mam tak, że kładę się spać, coś gdzieś stuknie i już mam jakieś dziwne wymysły skojarzenia. Wrażenie czyjejś obecności za mną gdy się kładę, potrafię przesiedzieć chyba z godzinę nie kładąc się.

przez joaszka 28 paź 2014, 20:48
Mam stwierdzone zaburzenia lękowe mieszane, ale to, co przydarzyło mi się dziś w nocy było dziwne i nie wiem czy podchodzi pod nerwicę :( :
Obudziłam się nad ranem bardzo zdenerwowana, leżałam parę minut myśląc o tym, żeby się uspokoić. Nagle zaczęły mnie mrowić różne miejsca na ciele i czułam, jakby ktoś mnie dotykał. To było straszne. Mówiłam sobie: ,,to tylko moja głowa, to tylko moja głowa...'' i starałam się jakoś ogarnąć. W końcu zasnelam, za jakiś czas sytuacja znowu się powtórzyła. Mrowiły mi ręce i plecy, czułam, że coś ich dotyka... Starałam się złapać ręką za rękę, tak, żeby jedna czuła drugą, a nie ten paskudny ,,obcy'' dotyk, ale to nie działało...
O co chodzi? :(
joaszka

Flegma w gardle

przez Alice in wonderland 30 paź 2014, 14:29
Hej Wszystkim!

Postanowiłam rozpocząć wątek o flegmie w gardle, którą odczuwa wiele osób z nerwicą.

Sama zmagam się z flegmą, która mi spływa po gardle i staje w przełyku co doprowadza do dławienia. Nie wiem już absolutnie co z tym zrobić. Czekam na tomograf zatok, idę w końcu prywatnie.

- TK zatok - będę robić
- gastroskopia - nic nie wykazała, choć podobno nie wyklucza refluksu
- Morfologia - w normie
- Leki sterydowe do nosa nie pomogły. Bolała mnie po nich głowa
- Płukanie zatok trochę pomogło ale bez przesady i bardzo bolała mnie głowa więc zaprzestałam. MOże spróbuję ponownie.
- Zrobiłam remont, wyrzuciłam wszystkie dywany pod kątem ewentualnych roztoczy i brudu
- zrobiłam wstępne badania alergiczne (kot, pies, trawy, pokarmy) i nic - ale nie robiłam na kurz i roztocza.
- Ograniczyłam nabiał, ponoć pomocne ale nie widzę różnicy
- Nie używam środków drażniących: dezodoranty, odświeżacze, chemiczne środki do czyszczenia, intensywne proszki do prania
- codziennie ćwiczę ale mam wrażenie, że po ćwiczeniach jest tego więcej :shock:

Zastanawia mnie ten kurz, przyznaję, w domu mam sporo kurzu i pyłu (po remoncie wyłazi jeszcze). A może właśnie powinnam wrócić do dobrych solidnych środków czyszczących i konkretnie wypucować mieszkanko z kurzu? Odstawiłam wszelkie Pronto i inne drażniące. Kurz fruwa nad podłogą mimo iż odkurzam i wycieram kurze, choć może zbyt rzadko i zbyt delikatnych środków używam? Co radzicie? MOże więcej owoców i wit C? nie jem ich wcale poza cytryną w herbacie.

No i moje odwieczne pytanie: flegma nerwicowa? Słyszałam o czymś takim ale co to jest? Jak powstaje z nerwów coś takiego? MOże ktoś gdzies wyczytał?

Ktoś mógłby powiedzieć: katar w gardle? a co to takiego strasznego? :bezradny: Ale dla mnie to straszne bo mnie to dławi i nie mogę tego ani przełknąć ani odkaszlnąć. Dla mnie koszmar! A jak się schylę to już w ogóle bo zaczyna spływać i dusić jeszcze bardziej. A może powinnam właśnie stanąć na glowie na trochę i wylezie to badziewie ... :?: :-|

Piszcie o Waszych przypadkach. MOże komuś udało się tego pozbyć?
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

Sortuj wg