Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez cichyczlowiek 07 paź 2014, 15:32
Od miesiąca, codziennie mi boli brzuch, w ostatnie dni miałem bóle w klatce piersiowej, po lewej czasami po prawej stronie.

przez beladin 08 paź 2014, 12:19
cichyczlowiek, Może to być objaw nerwicy, lecz nie musi. Dobrze jest obserwować w jakich okolicznościach ból się pojawia i wtedy analizować czego skutkiem mogą być bóle, o których mówisz. Złe odżywianie, ciężkie śniadania lub ich brak, kawa, papierosy ..te czynniki warto również wziąć pod uwagę. Czasem refluks przełyku albo infekcja helicobacter mogą dawać takie objawy ..ból brzucha promieniujący do klatki, wrażenie bolesnego zapowietrzenia. W takich przypadkach stres i niewłaściwe odżywianie będą dodatkowo nasilały te dolegliwości.
beladin

przez ZULA1986 08 paź 2014, 18:44
Witam
Mam problem i się przejmuje już bardzo mocno, pod koniec lipca miałm robione wyniki krwi w szpitalu i wynik z rozmazu limfocyty miałam 28 % a teraz po dwóch miesiącach mam 46% boję się ze mam białaczkę albo inne coś.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez izaa 08 paź 2014, 19:47
ZULA1986, z tego co widzę norma to 20-45%. Ty masz 46%. Nie jest znaczne podwyższenie. Sugeruję porównać inne elementy morfotyczne krwi. Jaka ilośc leukocytów? Jakie OB? Najlepiej skonsultuj się z lekarzem, być może badania krwi trzeba powtórzyć za kilka tygodni. Może w niedalekim okresie brałaś/zmieniałaś leki? Niektóre powodują leukocytozę <rzadki skutek uboczny, lecz możliwy>, wtedy należy takowe leki odstawić.

Nerwica czy szaleństwo?

przez bans 09 paź 2014, 13:33
Witam wszystkich.

Nie wiem jak to wszystko opisac dlatego może sie to wydawać chaotyczne. Z góry za to przepraszam.

Mam 23 lata, a z 'dziwnymi' objawami zmagam się już od 6 lat. Początkowo zaczeło się od serca (kołatanie, klucie, uczucie zatrzymania się serca, ciągłe sprawdzanie czy dobrze bije, zaburzenia rytmu). Pierwsze wizyty u kardiologa i badania w normie (echo, ekg, morfologia + elektrolity).
Okolo roku po pierwszych objawach w wyniku ataku w szkole (wchodzilem po schodach i nagle moje serce jakby oszalalo) trafiłem do szpitala, gdzie porobiono mi wszystkie badania. (wszystko rtg, usg jamy brzusznej,morfologia pelna, proby wysilkowe, echo,egk w normie) - wypisano mnie z diagnoza zespol barlowa i zalecili dalsze kontrole u kardiologa. Przez rok bylem u kardiologa kilka razy i za każdym razem wszystko w normie, ale dziwne stany z sercem nie ustawały. Od 3 lat staralem sie unikac lekarzy i walczyc z tymi objawami sam. Niestety od roku objawy staly sie na tyle silne, że już nie daje rady. Na dzisiaj lista moich objawow to :

*Głowa - częste przewlekłe bóle, zawroty, pustka w głowie, natrętne myśli, uciski po jednej stronie, drganie powiek czasami, drganie warg i przy nosie.
*Klatka piersiowa, uklad krązenia, serce - kolatanie, uczucie zatrzymania sie serca, szybkie bicie serca,wrazenie nieregularnego bicia serca, ciagla troska o serce i mysli o sercu.
*Sen - trudności w zasypianiu, plytki sen, budzenie się zmęczonym, czasami strach przed zaśnieciem z powodu nasilenia sie objawow
*Emocje, obawy - lek przed smiercia, zmiany nastrojow, stany depresyjne, obawa o raku, guzie mozgu, ciezkich chorobach, ciagle mysli o zawale albo problemach z sercem, drazliwosc, latwe ploszenie sie i uczice niezrozumienia wsrod ludzi
*Inne objawy - skurcze miesni, drżenie rąk, nagle oslabienia, ciagle ruszanie nogami nawet gdy siedze i nic nie robie, chroniczne zmeczenie, ciagla sennoc a i tak nie usne w ciagu dnia, zaczerwieniona skora.

Wiem, że jest tego bardzo dużo i dlatego tak mnie to wykańcza. Z bólami glowy bylem ostatnio u neurologa. TK glowy z kontrastem nic nie wykazalo, kontrolne badania krwi w normie, tylko troche magnezu malo. Myśle teraz nad kontrolnym badaniem u kardiologa bo może jednak cos z sercem? Pare lat temu mialem kleszcza i dostalem rumien. Po kuracji antybiotykiem lekarz powiedzial, że bedzie dobrze. Ostatnio zrobilem test na bolerioze i wynik niby ujemny, ale podobno jest bardzo trudno wykryc bolerioze dlatego nie ufam wynikom. I tak to się kręci w kólko od paru lat.
Te wszystkie objawy skutecznie pozbawily mnie radosci z zycia i samorealizacji. Przestalem robic rzeczy, ktore lubilem z obawy o swoje zdrowie.

Cięzko mi opisać co siedzi w środku mnie, ale jeszcze ciezej jest mi o tym rozmawiac. Tym bardziej z lekarzem. Wydaje mi sie, ze patrzy na mnie jak na szalenca..
Wyszlo z tego maslo maslane, ale inaczej nie umiem. Z badan okaz zdrowia a w zyciu wrak czlowieka.

Co poradzicie? Udać się jeszcze do jakiegoś lekarza? Może jakaś terapia wchodzi w gre? Tylko nigdy nie mialem z tym do czynienia.

Liczę na Was.

Sebastian

Nerwica czy szaleństwo?

przez żuczek 09 paź 2014, 18:53
Myślę, że powinieneś skonsultować się z psychiatrą i psychologiem. Przeżywam to co Ty. Znajoma lekarka powiedziała mi, że jeśli nie zacznę psychoterapii zwyczajnie zbzikuję. Im wcześniej się tego podejmiesz tym lepiej dla Ciebie. Nie mówię, że to choroba psychiczna, nie jestem lekarzem, ale na to wygląda. Objawy nerwicy lękowej. W tym pomoże Ci psycholog. Nie bój się, pomóż sobie i zgłoś się do jakiegoś.
To nie my przychodzimy na świat, lecz świat przychodzi do nas.
Urodzić się znaczy tyle, co dostać cały świat w prezencie.

przez stefania 09 paź 2014, 21:27
aneccka95 napisał(a):Witam, od niedawna zmagam się z nawrotem nerwicy. Miewam lęki (szczególnie lęk przed śmiercią), duszności, podwyższony puls, podwyższone ciśnienie, zawroty głowy, uderzenia zimna/gorąca, drżenie mięśni, w szczególności nóg no i te nieszczęsne nerwobóle.. Ataki paniki są coraz rzadsze, bo staram sobie radzić z tym z całych sił i dodatkowo od dwóch dni biorę Asentrę 50 mg (wiem, że to działa po czasie, ale nawet psychiatra powiedziała, że jestem bardzo sugestywną osobą i po prostu wierzę, że już mi pomaga), ale właśnie zwracam się do Was z pytaniem o te nerwobóle, bo nie wiem co o tym myśleć.. miewam bóle w klatce piersiowej: raz z prawej strony, raz w okolicy mostka, raz w okolicy serca, ale tak naprawdę nie czuję, żeby było to serce (ukłucia serca mam czasami) - są to krótkie bóle, najdłużej trwają może ok. minutę, bądź dwie, dodatkowo miewam bóle w głowie, raz po jednej stronie z tyłu głowy, raz po drugiej stronie, ukłucia w skroniach, albo ból na górze głowy, który nie jest wcale silny i przechodzi po jakimś czasie bez zażywania tabletek przeciwbólowych. Czy takie bóle/ukłucia zaliczają się także do objawów nerwicy? Od dawna myślę, żeby iść na badania, ale niestety mam lęki przed badaniami, widokiem krwi czy igłami i nie potrafię się przemóc.. :cry:

Witaj. Takie nerwobole w klatce piersiowej mam i ja. Czasem sa czeste i silne, czasem odpuszczaja na pewnin czas a czasem zakluje tu i tam i minie. Nie musza byc objawem nerwicy ale moga. czasami nawet zwykle przewianie powoduje takie bole. Niemniej jesli masz i inne objawy nerwicy to i to bym zlozyla na jej karb.
Pozdrawiam ciepl

przez KatCa 09 paź 2014, 22:46
Jak tak czytam forum to widzę, że mam realne zadatki na chorobę nerwową. Często bez wyraźnego powodu wprowadzam się w taki stan zestresowania, że sama siebie nie poznaję.

przez ruda-grazyna 10 paź 2014, 11:17
A ja na serio się zastanawiam,czy za tym jaka jestem i jak wygląda moje życie,nie kryje się jakiś głębszy problem.

przez kinia2434 10 paź 2014, 18:10
Witajcie,
Jestem tutaj nowa,musiałam założyć konto by się komuś wygadać i kogoś poradzić.Mam nadzieję,że przeczytacie mnie do końca i mi pomożecie.
Mam 21 lat,moje dzieciństwo było raczej normalne,bez żadnej przemocy.
Jako 10 letnia dziewczynka ciągle pytałam mamy czy nie umrę,bałam się czegoś a czego?sama nie wiem... bywało,że budziłam się w nocy bojąc się,że coś mi się stanie,od środka czułam straszny niepokój,lecz wtedy nie wiedziałam w ogóle co to jest.
Często coś mi było,to kłucie w okolicy serca,to ciągłe bóle głowy,nachodziłam się do lekarzy i wszyscy mówili to samo -jesteś zdrowa,nic Ci nie jest,dorastasz.
Przez kilka lat było dobrze,owszem miałam sporadyczne kłucia,bóle głowy,migreny,przyduszanie w okolicy krtani,ale jakoś mi to nie wadziło.
Minęło sporo czasu... w tym roku ( ok 5 miesięcy temu) wybrałam się z narzeczonym do Zakopanego,wszystko pięknie ładnie lecz po 15 minutach musieliśmy wracać do domu,zaczęło mi sie nagle kręcić w głowie,traciłam grunt pod nogami,nogi jak z waty,uczucie omdlenia,straszny strach przed tym,że coś mi się stanie.
Wróciliśmy do domu i było ok,myślałam że to jednorazowy moj ''wyskok''...
Po kilku dniach będąc w domu zaczęło mi się znowu kręcić w głowie,duszności,szybkie bicie serca,potliwość,czułam się jak nie w swoim ciele.
Kręciło mi się tydzień czasu w głowie,wiec poszłam do lekarza rodzinnego,wykonał mi EKG serca,wyszło że mam tylko szybkie bicie,owszem ok. rok temu zauważyłam u siebie szybki puls,okazało się że mam częstoskurcze nadkomorowe,u kardiologa byłam,holter wyszedł dobrze,echo serca także.
Wracając do lekarza rodzinnego..zmierzył mi ciśnienie i miałam 190/90 -prawdopodobnie syndrom białego fartucha,zresztą czułam ze się denerwuje strasznie przed wizytą u lekarza,kazał mierzyć mi w domu ciśnienie i było ok,najwyższe jakie miałam to 130/80 a najniższe 115.Zapisał mi tabletki hydroxyzinum czy jakoś tak...w domu przeczytałam że to na nerwicę,ale nie brałam, rodzice powiedzieli że mogę się uzależnić wiec ich posłuchałam.
Obecnie nie mogę nawet z domu się ruszyć,ani do sklepu,ani na spacer...zaraz muszę wyjść z marketu,zawroty głowy,duszności...
Od kilku dni mam lekkie zawroty,ucisk w klatce piersiowej,złe oddychanie i gule w gardle.Bywa,że tak się źle poczuję że muszę natychmiast się położyć -przechodzi... ale w środku mimo to czuję panikę,niepokój...
Mama stwierdziła,że prawdopodobnie mam nerwicę.A Wy jak myślicie?ma rację?
Owszem,jestem nerwowa,duszę wszystko w sobie...
Chyba czas się wybrać do psychologa.

Skończyłam szkołę średnią,chciałabym iść na kursy które są moim marzeniem,iść do pracy,ale nie dam rady :(

przez TylkoSteki 10 paź 2014, 22:13
kinia2434.

czesc. wedlug mnie masz objawy nerwicy takie same jak ja . mam 17 lat i jak pomysle o szkole to mam ucisk w gardle zawroty glowy i szybki puls czasami przy stanie spoczynku mam 125 :(

przez natura79 10 paź 2014, 23:45
Witam wszystkich,
Jestem to nowa, wygląda na to że cierpię na nerwice lękową. Jestem szczęśliwą mężatką, mam dwoje małych dzieci i byłoby pięknie gdyby nie fakt że w sytuacjach stresowych tj choroby dzieci, wychodne męża moje ciało zaczyna świrować. Nie śpię, trzęsę się, kurczy się żołądek, zaciska gardło a ciało mnie mrowi. I tak jest za każdym razem gdy dzieci zaczynają narzekać na brzuch, że je mdli, gdy wymiotują. To samo tyczy się męża gdy się wstawi. Nasłuchuje czy oby nie wymiotuje bo to mnie paraliżuje.. Teraz też jestem w takim stanie, bo syn przed spaniem narzekał na brzuch. I znowu to uczucie mrowienia w ciele, w brzuchu mi się przewraca. tłumacze sobie że to nic poważnego, że to nic złego ale nie pomaga. Mam zdrętwiałe ciało, szczypie mnie wręcz. Postanowiłam udać się do psychologa bo to wpływa na moje zdrowie. Mam problemy gastryczne, częste bóle głowy. Ogólnie funcjonuje normalnie, wystarczy jednak że któreś z dzieci źle się poczuje i wszystko pęka jak bańka mydlana.. Dzis też tak mam.

przez lojantka 11 paź 2014, 01:43
ZULA1986 napisał(a):Witam
Mam problem i się przejmuje już bardzo mocno, pod koniec lipca miałm robione wyniki krwi w szpitalu i wynik z rozmazu limfocyty miałam 28 % a teraz po dwóch miesiącach mam 46% boję się ze mam białaczkę albo inne coś.

przy białaczce wartości są podwyższone tak mniej więcej dziesięciokrotnie, a nie o 1 procent
lojantka

przez disgraziato 13 paź 2014, 10:10
Zdarza się komuś taki dziwny objaw jak drżenie ciała i "miękkie" nogi?? Mi tak się dzieje ciągle rano i bardzo mi to dokucza ,czuję się jakbym był słaby ... dwie godziny już po przebudzeniu i wejście w obroty "miękkich" nóg już nie mam ,za to drżenie mam praktycznie cały dzień tylko jak się na tym nie skupiam to tego nie odczuwam ale jak się położę to wewnątrz czuje ,że cały latam.. ma ktoś z was takie akcje ??

Sortuj wg