Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Czy to może być nerwica lękowa?

przez tahela 09 wrz 2014, 01:50
A tam mama jest pisałęś, nie yłó by dobrze gdyby cie trzymała troche za reke, co z tego ze sie masz swoje lata, jak sie boisz niech cie potrzyma po ciemku za reke, skrajne sytuacjje potrzebuja wyjatkowych rozwiązań.moze wtedy buy ci przszłó troche i dąłbys rade jakos zasnac wstydzić sie nie musisz , przeciez to jednak mama a nie jakas tam obca kobieta.Ja byłam pod Amstrdamem , troche znam Amsterdam byłam kilka razy, Holandia ma cos w sobie .
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez AtroposIsDead 09 wrz 2014, 01:55
tahela napisał(a):A tam mama jest pisałęś, nie yłó by dobrze gdyby cie trzymała troche za reke, co z tego ze sie masz swoje lata, jak sie boisz niech cie potrzyma po ciemku za reke, skrajne sytuacjje potrzebuja wyjatkowych rozwiązań.moze wtedy buy ci przszłó troche i dąłbys rade jakos zasnac wstydzić sie nie musisz , przeciez to jednak mama a nie jakas tam obca kobieta.Ja byłam pod Amstrdamem , troche znam Amsterdam byłam kilka razy, Holandia ma cos w sobie .

Rozmawiałem z nią o tym problemie. Poradziła psychologa. Ale czy psycholog jest od takich rzeczy?
Gå inte i gräset med bara fötter; min trädgård är full av skärvor.
ChAD
Ketrel 100 mg
Kwetaplex XR 200 mg
Lamotrix 25 mg

przez tahela 09 wrz 2014, 02:01
psycholog nie zaszkodzi,lae ona ona osobiscie tez mogła by pomóc, jedno drugiego nie wyklucza jakby nie patrzec , mzoe spróbuj porozmawiac jednak,wiem ze człowie3k w takich sytuacjach czesto bywa samotny bo wszyscy sa dobrzy jak jest fajnie a ludzie sie w takich sytuacjach sprawdzaja
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez AtroposIsDead 09 wrz 2014, 02:02
tahela napisał(a):psycholog nie zaszkodzi,lae ona ona osobiscie tez mogła by pomóc, jedno drugiego nie wyklucza jakby nie patrzec , mzoe spróbuj porozmawiac jednak,wiem ze człowie3k w takich sytuacjach czesto bywa samotny bo wszyscy sa dobrzy jak jest fajnie a ludzie sie w takich sytuacjach sprawdzaja

Spróbuję jeszcze jutro z nią pogadać. Dzięki za twe słowa.

Dobranoc,
Kuba.
Gå inte i gräset med bara fötter; min trädgård är full av skärvor.
ChAD
Ketrel 100 mg
Kwetaplex XR 200 mg
Lamotrix 25 mg

przez tahela 09 wrz 2014, 02:06
AtroposIsDead,
spróbuj co ci szkodzi:), powodzenia, nie ma sprawy , dawaj znac co u ciebie:), dobranoc
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez ajana 09 wrz 2014, 06:13
@Dawko3126 witaj, niestety nerwica potrafi ściągnąć na człowieka wszystkie objawy. Nie czytaj o żadnych chorobach!zrób sobie podstawowe badania i jak wszystko będzie ok, zostaw to tak. Wiem co mówię...Ja miałam takie objawy jak Ty i tysiące innych-zależy o jakiej chorobie akurat czytałam...Spróbuj usiąść w ciszy i ciągle powtarzać sobie, że wszytko jest ok, że jesteś w pełni zdrowia...po pewnym czasie zaczniesz widzieć efekty. Ja teraz tak robie bo znowu się naczytałam i mam nawrót nerwicy...Wszystko leży w naszej głowie

przez Dawko3126 09 wrz 2014, 17:24
@Ajana, dziękuję za informacje. Byłem dziś znowu u lekarza i dała mi jeszcze skierowanie na badanie moczu ( 24h ) Zobaczymy co będzie. Jeszcze kupiłem jakieś tabletki na uspokojenie sobie. Raczej nie powinny zaszkodzić:

- Waleriana
- Chmiel
- Gorczyca

Nie wiem czy to dokładnie takie składniki, ale przetłumaczyłem sobie, bo kupowałem za granicą.

przez ajana 09 wrz 2014, 18:10
Zobaczysz pewnie wszystko będzie w porządku...:)dtaraj się myśleć o chorobach jak najmniej. Jak Cie złapie głupia myśl,to pogoń ja:)weź głęboki oddech i wycisz się.

przez Dawko3126 10 wrz 2014, 01:16
Tak właśnie robię. Dokładnie to kupiłem tabletki "Kalms" zobaczę jaki będzie efekt. Czasami to nawet mam wrażenie że włosy mi przeszkadzają bo przez tą chorobę to nawet nie mam ochoty do fryzjera iść. Tak samo takie dziwne uczucie w okolicy serca jakby ktoś mnie dotykał, a to tylko koszulka. Może kupię jakąś książkę, która mi trochę pomoże. Żebym to dokładnie zrozumiał, możesz polecić jakąś .? Nigdy nic nie przeczytałem to może teraz się uda :D

przez jasaw 10 wrz 2014, 01:37
Dawko3126, ja też od lat używam Kalms, ale łykam po 2 sztuki. Jednak muszę wspomagać się Hydroxyziną, słabiutką wprawdzie, bo sam Kalms nie daje rady czasami...

Na temat nerwic jest wiele książek. Najlepiej udać się do biblioteki lub księgarni i wybrać coś, co Cię zainteresuje najbardziej...
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez mio85 10 wrz 2014, 18:42
ja mam bardzo dziwne objawy, dlatego nie wiem, czy można nazwać je nerwicą. Po pierwsze nie mam ataków paniki, na co skarżą się niemal wszyscy nerwicowcy. Lęk, napięcie, nerwy, które odczuwam towarzyszą mi 24 h na dobę z takim samym nasileniem (plus zwiększona potliwość, no chyba, ze jest sytuacja mocno stresowa wtedy to się nasila jeszcze bardziej. To uczucie napięcia i zestresowania powoduje u mnie depresję, z racji tego, że nie mogę normalnie funkcjonować. Lęk sprawia, że się boje podejmować jakichkolwiek aktywności, bo spięty nie jestem sobą, nie mam ochoty na żarty, najprostsze czynności ze względu na ograniczenia ruchowe (drżenie i spięcie mięśni) są dla mnie zadaniami ponad możliwości, a jeśli już wykonuję to robię je niedokładnie, mylę się, brakuje mi sił, drżenie kończyn uniemożliwia naprawdę wiele. Ta frustracja sprawia, że zamykam się w sobie. Lęk ten jest uogólniony. Po prostu wstałem pewnego dnia i czułem, że coś jest nie tak, że coś mnie krępuje, że jestem spięty. Lęk powstał bez wyraźnej przyczyny i już mnie nie opuścił, a ja zostałem "sparaliżowany". CO gorsza jak wiecie nerwy powodują równiez trudności w myśleniu, w skupieniu, stres zżera inteligencję. Co mnie odróżnia od typowej nerwicy, to również to, że w 99% nerwicowcy boja się czegoś, głównie o swoje życie, że za chwilę dostaną zawału, że mają raka lub jakieś inne choroby. Ja takiego lęku nie odczuwam, nie przejmuje się jakimiś chorobami, czy że cos mi się stanie lub, że moje życie jest zagrożone. Przeciwnie chce żyć pełnią życia, czuję, że psychicznie jestem zdrowy ale nerwy mnie skutecznie blokują. Nie ma tez problemów z zasypianiem. Zdecydowanie wolałbym miec atak paniki i spokoj choc na chwile, aniżeli byc unieruchomionym 24h na dobę. Z objawów nietypowych mam bardzo duże dysfunkcje seksualne i pogorszenie widzenia. Jak jestem zdenerwowany, a więc teraz caly czas to od razu gorzej widzę z daleka, ma rozmazany obraz. Okulista nie potrafi tego wytłumaczyć, bo normalnie wzrok mam dobry.

Więc konkludując: co mi jest? Czy ma ktoś podobnie? Czy to jest nerwica? Typowo przeciwlękowy escitalopram ogól mi nie pomagał na nerwy i lęk, podobnie afobam. Co w moim mózgu odpowiada za ten lęk?

przez Dawko3126 11 wrz 2014, 01:25
Jeszcze jak mógłbym spytać to od kilku lat pojawiają mi się na ciele takie czerwone plamki. Nie są one jakoś uciążliwe tylko to że je widać. Są tak mniej więcej obok szyi i na górze klatki piersiowej. Czy one mogą być wywołane nerwicą .? Wcześniej myślałem że to łupież pstry i smarowałem maścią i schodziło, ale potem i tak pojawiały się nowe. Chodzę po lekarzach, a zawsze zapomnę się o to spytać.

przez ZULA1986 18 wrz 2014, 06:51
WITAM
JESTM TU NOWA, ALKE SZUKAM JUZ POMOCY GDZIE TYLKO MOGE. ZACZEŁO SIE 3 M-CE TEMU OD BOLI W SZYJI, TO TAKIE JAKBY SKURCZE NAPIECIE MIESNI, STRASZEN UCZUCIE. DZIS JUZ JESTEM NA ETAPIE MYSLI KATATROFICZNYCH, SKACZĄCYCH MIESNI MIMO MOJEJ WOLI I TEGO UPIORNEGO SKURCZU W SZYJI. MAM TAKZE ZAWROTY W GLOWIE I MDLOSCI CO JAKIS CZAS, CZY TO JEST MOZLIWE ZE TO JEST NEWICA. CHODZE TO PSYCHOLOGA ALE DO KONCA JESZCZE NIE WIERZE ZE NERWY MGA TAKIE WYWOLAC OBJAWY. POMOCYYYY

przez pysiunia 18 wrz 2014, 09:05
ZULA1986, To jak najbardziej mogą być symptomy nerwicy; katastroficzne myśli - nerwicy lękowej.

Jeśli zrobisz badania i wykluczysz chorobowe napięcie mięśni w szyi - wtedy czas na psychiatrę, by postawił diagnozę.[/b]
Zawsze bądź sobą, wyrażaj siebie, wierz w siebie, nie szukaj udanej osobowości i powielaj jej.
Jestem sobą, bo oryginały są więcej warte niż kopie :)

Sortuj wg