Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Czy to znowu nerwica?

przez hawan 16 sie 2014, 21:25
Opis Twoich objawów wskazuje, że z całkiem sporym prawdopodobieństwem można mówić o nerwicy. Pojawia się tu tzw. triada objawów:
- najpierw jest MYŚL (np. gdy opowiadasz innym o swoich mdleniach);
- MYŚL indukuje ZACHOWANIE (np. mdlenie);
- ZACHOWANIE wywołuje REAKCJE EMOCJONALNĄ (lęk, a w dłuższym okresie - zamartwianie się).
hwn

Czy to znowu nerwica?

przez agus1a 16 sie 2014, 21:46
Czyli co mam robić? Na pewno chce sprawdzić czy nie jest to od upadku. Dla mnie to takie niezrozumiałe że od tego mogło by mi to z powrotem wrócić..Tamte zawroty miałam non stop, cały czas je odczuwałam, wstawałam i już trwały tak ciągle. Te nie są od razu, po jakimś czasie już zaczynam czuć się zamulona, a potem trwają, czasami aż tak ich nie czuć. Staram się o tym nie myśleć, bo jak myślę to gorzej je odczuwam. Pamiętam tamte zawroty, nie wiedziałam co mi jest dokładnie, to zanim doszłam do tego że mam nerwicę, myślałam co mi jest i jeszcze gorzej się czułam. Dodam że jeszcze jestem tak mało skoncentrowana i dużo zapominam. Siedzę i nie mogę usiedzieć, bo mnie to wkurza, skupić się nie mogę, wtedy też tak miałam zanim zaczęłam brać tabletki.

Nieśmiałość czy nerwica lękowa?

przez margol1985 06 wrz 2014, 20:52
Zabierałam się do napisania na forum już dawno, ale zawsze brakowało czasu. W zasadzie nie wiem od czego zacząć. Mój problem to odkąd sięgam pamięcią, to nieśmiałość. Mam 29 lat i kiedyś myślałam, że mi to z wiekiem przejdzie. To jednak nie mija, a sądzę że jest gorzej i przyjaciółka podpowiedziała, że może to jednak nerwica? Zawsze miałam wielki problem z rozmowami z innymi ludźmi. Są może raptem dwie osoby, z którymi czułam się swobodnie, a tak to nie umiem z kimś swobodnie rozmawiać. Teraz trochę się zmieniło, odkąd zaczęłam uczęszczać na warsztaty terapii zajęciowej. W towarzystwie nowych znajomych czuję się swobodnie. Jednak gdy np. chcę kogoś o coś zapytać, załatwić jakąś sprawę to już jest problem. Stresuje się strasznie wtedy, zabieram się do tego czasami z dwadzieścia razy i w końcu albo nie załatwiam albo w końcu idę i okazuje się, że to wszystko było niepotrzebne. Od długiego już czasu, gdy na warsztacie zaczęła pracować nowa pani psycholog, bardzo bym chciała do niej iść, ale po prostu nie umiem zacząć rozmowy. Na samą myśl, że mam się spytać czy będzie miała czas na rozmowę napawa mnie strachem i w środku się aż trzęsę. Może brzmi głupio, ale to jest silniejsze ode mnie. Tak samo mam w domu. Mieszkam z chłopakiem i moją mamą. Mój chłopak twierdzi że to wszystko dzieje się przez nią właśnie, że jestem strasznie nerwowa, bo naprawdę potrafię denerwować się głupstwami. Moja mama no cóż, jest nadopiekuńcza, nie chce źle, jednak po prostu czasami przesadza, a moim problemem jest to, że nie umiem usiąść i spokojnie porozmawiać, tylko się zaraz denerwuję. W ogóle nie umiem rozmawiać o swoich problemach. Z nikim, nie na żywo. Wolę np. opisać przyjaciółce w internecie gdy piszemy, popisać smsy. Ze swoim chłopakiem też czasami nie umiem. Wolę tłumić to w sobie, niż np powiedzieć mu co myślę. To wszystko mnie strasznie ostatnio męczy i już nie wiem co mam robić. Co o tym myślicie? Czy to może być nerwica lękowa?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nieśmiałość czy nerwica lękowa?

przez Saraid 06 wrz 2014, 21:35
margol1985, Pytanie to raczej powinnaś zadać lekarzowi specjaliście ,nikt tutaj nie może Cię diagnozować natomiast masz bardzo niską samoocenę to wpływa na Twoje samopoczucie relacje także to jest nerwicowe ale najlepiej by było udać się z tym do fachowca napisz na kartce jakie masz problemy daj do przeczytania od czegoś trzeba zacząć.Emocji nie wolno tłumić ponieważ utrwalaja one Twoje zaburzenia.
Saraid

Czy to może być nerwica lękowa?

przez AtroposIsDead 07 wrz 2014, 22:35
Witam wszystkich!

To mój pierwszy post na tym forum, dlatego wypada mi się najpierw przedstawić. Mam na imię Kuba, od tego roku zaczynam studia na kierunku filologia szwedzka oraz teatrologia. Mam 19 lat. Nigdy nie miałem problemów z uzależnieniami typu narkotyki. Są papierosy, kawa. Nie wiem, co mi dolega, dlatego postaram się opisać moje objawy w historyzowany sposób.

Od zawsze (odkąd sięgam pamięcią, acz jestem świadomy, że projekcje moich wspomnień mogą być zniekształcone przez moje dzisiejsze ich pojmowanie) miałem wrażenie, że nie rozwijam się w taki sam sposób, jak inne dzieci w moim wieku. Byłem dzieckiem cichym, wycofanym. W dzieciństwie moja siostra zginęła w wypadku samochodowym. Była to dla mnie trauma, ale nie miałem z tego powodu problemów w szkole czy zaburzeń snu. Moje uczucia raczej schowałem w środku. Nigdy nie byłem "z tym" u psychologa/psychiatry.

W późniejszym dzieciństwie/na początku bycia nastolatkiem, zauważyłem u siebie dziwne zwyczaje. Spałem na brzuchu, bo bałem się, że najzwyczajniej w świecie się zsikam (chociaż zdarzyło mi się to tylko kilka razy w okresie, który pamiętam), zawsze popijałem jedzenie herbatą, oblizywałem łyżkę od herbaty w specjalny sposób (nie potrafię sobie przypomnieć jak, ale był to rodzaj... rytuału?). Liczyłem ilość pełnych wdechów podczas całego dnia, tak by nie przekraczała dziesięciu na dzień, wyliczałem liczbę chodzenia do toalety. Byłem dzieckiem bojaźliwym. Jednocześnie wyrastałem z nieśmiałości. Później pojawiło się sprawdzanie kilkunastokrotne wyłączenia światła. Nigdy, ale to nigdy nie myłem chorobliwie rąk.
Prawdziwy szok przeżyłem, gdy odkryłem, że jestem homoseksualny. Nastąpiły lęki, że jestem zarażony HIV (bez podstaw), potem, że mam raka. Te myśli były/są obsesyjne. Im lat przybywało, było tylko gorzej. Pamiętam sytuację, że nagle na zakupach w hipermarkecie "ubzdurałem" sobie, że mój brat jest niewidomy. Niepokoiłem się tym strasznie. Nigdy nie rozmawiałem na te tematy z mamą/z nikim.

Odkąd ukończyłem 15 lat moje lęki stały się coraz cięższe. Doszło zaciskanie zębów (podejrzewam, że to z tego powodu miewam częste i bardzo silne bóle głowy, chociaż ręki sobie nie dam odciąć). Często wydaje mi się (tu czas teraźniejszy, bowiem lęki te towarzyszą mi od jakichś czterech lat), że ktoś mnie obserwuje, stoi za mną i tym podobne. Mam manię równości, poczynając od tego, że kursor myszki musi zawsze stać w połowie paska narzędzi/marginesu.
Do tego dochodzą pochłaniające pasje: języki (bardzo szybko przyswajam słowa, czasem nawet 100 dziennie, fascynują mnie struktury gramatyczne, mam bardzo duże zdolności w przyswajaniu wymowy), informatyka (programowanie na poziomie asemblera), a ostatnio fizyka w skali mikro (teoria strun; chociaż w szkole byłem straszną nogą).
W marcu byliśmy na wycieczce w Oświęcimiu, od tamtego czasu zdarza mi się mieć przerażające problemy ze snem, uczucie duszenia, słyszę na jawie rzeczy, których nie ma i czuję dotyk, którego racjonalnie nie potrafię wytłumaczyć.

To tylko wierzchołek góry lodowej. Tego jest masa, napisałem tylko to, co pierwsze przyszło mi do głowy. Uprzedzając, nie uważam, żebym żył w stresie. Utożsamiam się bardzo z bohaterką filmu "Melancholia" L. von Triera, jeśli komuś coś to mówi. Jestem oczywiście przekonany, że nie da się diagnozować chorób przez Internet. Mimo to błagam o odpowiedź.

Miłego wieczoru,
Kuba.
Gå inte i gräset med bara fötter; min trädgård är full av skärvor.
ChAD
Ketrel 100 mg
Kwetaplex XR 200 mg
Lamotrix 25 mg

przez ekspert_abcZdrowie 08 wrz 2014, 21:12
Witaj Kuba!

Jak słusznie zauważyłeś, nie da się postawić diagnozy przez Internet. Twoje rytualne zachowania i natrętne myśli mogą wskazywać na nerwicę natręctw, ale to tylko jedno z podejrzeń. Masz wiele różnych objawów, którym należałoby się skrupulatnie przyjrzeć. Zachęcam Cię do wizyty u lekarza psychiatry. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Psycholog

przez AtroposIsDead 09 wrz 2014, 01:09
Ciąg dalszy wylewania garczka z okropnościami.

Póki co jestem za granicą, ostatnie trzy noce to koszmar. Przed zasypianiem dostaję ataku paniki, wydaje mi się, że ktoś jest w pokoju, łapie mnie za nogi i turla mnie po łóżku, mówi coś do ucha. Powinienem być szczęśliwy, że jestem u mamy, a tu takie coś :|

Mam straszne uczucie dekonstrukcji świata, że wszyscy przyjęli jakieś role, wszystko wydaje się być kompozytem, zbieraniną cech i oszukiwania. Wszystko do mnie "krzyczy", a ja się zapadam w sobie, nie kojarzę, nie skupiam się. Siadam i zastygam na kilkanaście minut w bezruchu. Mam wyczulony słuch i wszystko mnie drażni, co powoduje nieskończony krąg wyrzutów sumienia. Obawiam się schizofrenii.

Dobrej nocy,
Kuba.
ChAD
Ketrel 100 mg
Kwetaplex XR 200 mg
Lamotrix 25 mg

przez tahela 09 wrz 2014, 01:12
przez internet to ciezko ale jak piszesz to moga byc lęki duze i nerwica , troche nawet mozna autyzmu sie4 doszukac to znaczy nie autyzmu tylko cech autystycznych itp. pewnie ci cieżko i nie masz nikogo kto Cie rozumie, kiedy wracasz do Polski, jak wrócisz idź do lekarza
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

przez Dawko3126 09 wrz 2014, 01:19
Witam, podejrzewam u siebie nerwicę od dobrych 3 msc'y. Cały czas czekam na wizytę u psychiatry / psychologa. A więc na początku tej choroby byłem strasznie osłabiony, nie mogłem jeść, ciągle miałem nudności. Nic tylko spać i nie czuć tego. Byłem w szpitalu na badaniach i wszystko ok, ale się tak nie czuję. Aktualnie moje objawy to:

- Wysokie tętno
- Zimne i mokre stopy / ręce
- Czasami boli mnie głowa czy też inne części ciała, ale słyszałem że to nerwobóle.
- Jak założę nogę na nogę to ona drży, a wcześniej tego nie było.
- Mam wrażenie że zaraz zemdleję ( co się nigdy nie zdarzyło ).
- Kołatanie serca ( Nie wiem jak to nazwać, ale jak sprawdzam tętno na szyi to serce bije regularnie, ale jak trzymam się za klatkę piersiową to raz bije mocnej, raz lżej i bije mocno ).
- Problemy ze snem.
- Nadwrażliwość na światło i dźwięk.
- Jak przymykam oczy to czuję jakieś tiki nerwowe.

Staram się z tym jakoś walczyć i ostatnio czułem się lepiej, ale wczoraj na siłowni jeździłem na rowerze jakieś ~3 minuty i sprawdziłem tętno na tym rowerze i było 147 to się zaraz zestresowałem. Zaraz mi zimno było, ale starałem się uspokoić. Niestety nie do końca pomogło i teraz się tak strasznie czuje. Nie wiem czy to nerwica chociaż moje życie jest bardzo stresujące. Jestem strasznie nerwowy, kiedyś jak jeszcze grałem w gierki i coś nie szło po mojej myśli to potrafiłem naprawdę się zdenerwować. I jeszcze te czekanie na wizytę mnie dobija .. Ciągle myślę że to coś innego niż nerwica, chociaż każdy mówi że nerwica. Ostatnio byłem u Cioci to mnie troszkę uspokoiła bo także miała nerwicę i objawy identycznie jak moje. Doradzi mi ktoś .? Bo już naprawdę mnie to wykańcza.

przez AtroposIsDead 09 wrz 2014, 01:19
tahela napisał(a):przez internet to ciezko ale jak piszesz to moga byc lęki duze i nerwica , troche nawet mozna autyzmu sie4 doszukac to znaczy nie autyzmu tylko cech autystycznych itp. pewnie ci cieżko i nie masz nikogo kto Cie rozumie, kiedy wracasz do Polski, jak wrócisz idź do lekarza

Mam chłopaka. On nie wie, bardzo boję się mu o tym powiedzieć. Kiedy już mi się wydaję w ciągu dnia, że jest w porządku, nagle wszystko idzie się pieprzyć za przeproszeniem, tkwię w coraz większej bezsilności. Najgorsze są te kilkuminutowe "ataki" w ciągu dnia, kiedy zachłystuję się powietrzem, nie dociera do mnie nic, wykrzywia mi twarz, czuję, że świat mnie przygniata. Potem to mija, ale tak jakby tylko "do połowy". Aż do wieczora. Teraz znów mnie dopada lęk.
ChAD
Ketrel 100 mg
Kwetaplex XR 200 mg
Lamotrix 25 mg

przez tahela 09 wrz 2014, 01:28
AtroposIsDead, to mu powiedz jak jest w porzadku to znaczy ,ze jest w porzadku jak jest gówno wart to jest góno wart i nie prawda ze ciebie tak potraktuje tylko potraktowałby tak kazdego, ludzie albo sa w porzadku albo nie , powiedz delikatnie i taktownie ,ale powiedz a z problemem udaj sie do lekarza najlepiej
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez AtroposIsDead 09 wrz 2014, 01:36
tahela napisał(a):AtroposIsDead, to mu powiedz jak jest w porzadku to znaczy ,ze jest w porzadku jak jest gówno wart to jest góno wart i nie prawda ze ciebie tak potraktuje tylko potraktowałby tak kazdego, ludzie albo sa w porzadku albo nie , powiedz delikatnie i taktownie ,ale powiedz a z problemem udaj sie do lekarza najlepiej

Ten człowiek wart jest wszystkiego, co mam. Muszę po przyjeździe mu o tym powiedzieć. I wybrać się do lekarza. Żebym tylko odważył się zadzwonić. Bo ja tak mam, że trzy lata bałem się pójść do dentysty. Jak już się wybrałem, to byłem tak nerwowo wrażliwy, że dentystka zagroziła, że nie będę jej pacjentem. Ale tak chyba ma wiele osób, niekoniecznie jest to objaw nerwicy, co nie? W każdym razie boję się dzwonić do urzędów i tym podobnych telefonów.

Byłem na papierosie, piję zimną wodę ze źródeł Spa (ach ta Holandia) i staram się opanować. Bardzo boję się pokoju na górze. Boję się w nim spać tak bardzo, że dziś spałem na kanapie przed telewizorem. A noc wcześniej spałem przy zapalonym świetle. Weź tu człowieku nie zwariuj, chciałoby się rzec.
ChAD
Ketrel 100 mg
Kwetaplex XR 200 mg
Lamotrix 25 mg

przez tahela 09 wrz 2014, 01:41
ja sie tez często czegos boje, zastrzykow sie boje i dostaje paniki czesto jak widze igle, cisnienie mi skacze na 190 i jest niemiłó u lekarza wtedy, jak jest wart to zadzwoń chociaz wiem ,ze ciezko czasami i trudno, gdzie jstes w tej Holandii, w jakim rejonie?
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez AtroposIsDead 09 wrz 2014, 01:45
tahela napisał(a):ja sie tez często czegos boje, zastrzykow sie boje i dostaje paniki czesto jak widze igle, cisnienie mi skacze na 190 i jest niemiłó u lekarza wtedy, jak jest wart to zadzwoń chociaz wiem ,ze ciezko czasami i trudno, gdzie jstes w tej Holandii, w jakim rejonie?

Póki co ma bardzo ważne egzaminy, ostatnią rzeczą, jakiej bym chciał, to żeby je zawalił przez zamartwianie się. Jestem w Brabancji, niedaleko granicy z Belgią.
ChAD
Ketrel 100 mg
Kwetaplex XR 200 mg
Lamotrix 25 mg

Sortuj wg